5 454 перегляд(ів)

Конспект уроку: Використання води людиною. Охорона Води

Мета:розширитиуявлення учнів про використання води людиною; довести необхідністьохорони води; розвивати мовлення школярів; навчати економного використанняводи.

Хід уроку

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Розкажіть, яку роботу виконує вода в природі.

— Назвіть причини утворення печер та ущелин.

— Чи доводилося вам бачити яр? Розкажіть, як він утворився.

— Де швидше утвориться яр — на зораному полі чи на луці, де ростутьгустітрави? Поясніть чому .

— Розкажіть, чому потрібно боротися з ярами. Якої шкоди вони завдаютьгосподарству?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про використання води людиною«необхідність охорони води.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

I . Робота за підручником (с. 25-27)

— Пригадайте і назвіть! Які водойми є у вашому краї? Звідки надходитьвода у ваше помешкання?

— Уся господарська діяльність людини пов’язана з водою. Тому міста ісела виникали лише там, де були запаси питної води. Річки й інші водоймислугували «шляхами» сполучення із сусідами. Судноплавство та рибальство —найдавніші заняття людства.

— Розгляньте малюнок 19 на с. 26. Як людина використовує воду?

— Дослідіть разом із дорослими, скільки води витрачає ваша родина надобу. На що ви використовуєте воду?

— Як у вашій родині економлять воду?

— Чому треба берегти воду? Наведіть докази без господарського ставленнядо води.

— Удома перевірте, чи не протікає водопровідний кран. Чи справнийзливний бачок у туалеті?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
  2. Охорона води

— Усі річки, річечки, озера треба берегти! Адже основні запаси прісної води знаходяться в річках, озерах, у надрах землі. Запаси ці катастрофічно виснажуються(1/3 людства земної кулі користується привозною водою з іншихрегіонів світу). На кожні 100 літрів води Землі припадає лише 2 літри прісної води, Значна її кількість знаходиться у льодовиках.

На Землі стає всё менше чистої води. Люди забруднюють воду!

Учені підрахували, що щороку у всьому світі до водойм потрапляє стількиШкідливих речовин, Що ними можна було б заповнити 10 тисяч товарних потягів!У водойми потрапляють отруйні речовини з фабрик і заводів, а також вода, забруднена на фермах і в побуті. Через аварії танкерів, теплоходів у водуморів і океанів витікають тисячі тонн Нафти. Іноді на берегах річок, озер,ставків люди миють автомобілі та забруднюють воду бензином, У брудній водібезліч шкідливих речовин і хвороботворних бактерій. Вони викликають різніхвороби в людей. У такій воді гинуть рослини і тварини.

— Як же зберегти воду чистою?

Щоб зберегти воду чистою, на підприємствах будують очисні споруди. Тутвода проходить крізь фільтри. Вона звільняється від шкідливих речовин і чистоюповертається до водойм.

— Як не витрачати воду марно?

  1. Робота у парі

—. Поділіться спогадами про те, де ви провели літні канікули. Які водоймизнаходилися поблизу? Чи були вони забрудненими?

— Із часом значення води і водойм не зменшується, а, навпаки, зростає.Бо сучасна людина використовує для своїх потреб значно більше води. А незабрудненихводойм стає на Землі дедалі менше.

  1. Робота у групі

— Складіть розповіді про використання води.

  1. Продовження роботи за підручником (с. 27-28)

Робота в парі

— Ви ознайомилися із тим, як економно використовувати воду. Спробуйтедоповнити ці правила власними.

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки нас. 28.

— Чому в народі про воду кажуть « цариця-водиця » ?

— Чи можна отримати високі врожаї там, де мало вологи?

— Чому воду називають «великим санітаром»?

— Як ви розумієте вислів «Водойми —- це шляхи сполучення» ?

— Дослідіть: чи достатньо прісної води там, де ви живете?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 25-28.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *