2 649 перегляд(ів)

Конспект уроку: Визначення завдань проекту. Робота з інформаційними джерелами та інформацією

Мета: освітня: ознайомлення із завданнями з виконання проекту та планом виконання пояснювальної записки; формування в учнів умінь з аналізу виробів-аналогів; формування уміння виконувати творчі ескізні малюнки виробу;

виховна: формування почуття прекрасного;

розвиваюча: розвиток логічного мислення, окоміру.

Обладнання:   додаток 6, додаток 7, додаток 8.

Тип уроку: комбінований.

План уроку

  1. Організаційна частина. (5 хв)
    • Перевірка присутніх та спецодягу.
    • Призначення чергових.
  2. Актуалізація опорних знань. (10 хв)

Назвіть основні етапи начального проектування.

Які дії виконують учні на організаційно-підготовчому етапі?

Що слід виконати під час конструкторського етапу навчального проектування?

  1. Вивчення нового матеріалу. (10 хв)
  • Повідомлення теми та освітньої мети уроку.
  • Вивчення нового матеріалу.

А. Завдання проектної діяльності

Виконання творчого завдання найкраще виконувати у вигляді проекту. Проект складається з оздобленого виробу та пояснювальної записки.

Основними завданнями з виконання проекту є (учні записують у зошит основні завдання проекту):

  • виконати робочий ескіз на основі знайденої інформації, яка оформлена у банк ідей;
  • спланувати роботу з виконання проекту;
  • виготовити запланований виріб та необхідну документацію для пояснювальної записки.

Б. Аналіз інформації

Створення банку ідей починають з пошуку інформації. Це можуть бути фотографії виробів, креслення деталей та виробу в цілому, ескізні малюнки, комп’ютерна графіка.

Шукають інформацію в спеціалізованій літературі, періодичних виданнях, мережі Intetnet, виставках тощо.

Дуже зручно користуватися інформацією в цифровому форматі та працювати з нею на персональному комп’ютері.

Всю знайдену графічну інформацію сортують за певними ознаками: орнаментальні композиції, сюжетні композиції, до 3 видів шпону, більше 3 видів шпону, маркетрі, накладна мозаїка, торцева мозаїка і т. д.

Переглядаючи знайдені зображення оздоблених виробів, слід виконати їх аналіз.

З усіх зображень вибирають декілька, які найбільше підходять для виготовлення в умовах шкільної майстерні. Це може бути по 1-2 зображенню з кожної папки. Отже вироби аналоги вибрані. Їх можна поєднувати (навколо сюжету розташувати рамкову композицію або сформувати її з стрічкової). В простих   композиціях додаємо додаткові елементи. Занадто складні композиції спрощуємо. Зменшуємо кількість видів шпону.

Для накладної мозаїки за фотографією або зображенням виконуємо стилізації. І потім вибираємо з декількох варіантів.

  1. Практична робота. (50 хв)

Для виконання практичної роботи учні використовують папки «Банк ідей виробів, оздоблених вставками» та додаток 6. Учні працюють індивідуально з роздатковий матеріалом. Однак їх слід попередити про ліміт часу та обов’язковість виконання всіх завдань.

 Завдання 1. Записати у зошит план пояснювальної записки. (з додатка 6)

Завдання 2. Ознайомитися із запропонованим учителем банком ідей та використати знайдені зображення з домашнього завдання.  Вибрати 3-5 виробів-аналогів того виду мозаїки, який більш зручний для виконання. Зарисувати їх у зошит з додатків 7 та 8 використовуючи копіювальний папір або кальку.

Завдання 3. Обрати базовий виріб-аналог. На його основі виконати 2-4 ескізних малюнки композицій.

  1. Підсумок уроку. (15 хв)
  • Перевірка практичної роботи та аналіз помилок.
  • Домашнє завдання: Скласти план виконання проекту (табличка з додатка 6).

 Додаток 6

Визначення завдань з виконання проекту. Робота з інформаційними джерелами.

  1. Орієнтовний зміст пояснювальної записки
  2. Організаційно-підготовчий етап.
    • Обґрунтування проекту на виріб
    • Створення банку ідей та виробів-аналогів
    • Аналіз виробів-аналогів
  3. Конструкторський етап.
    • Складання ескізного малюнка та ескізів деталей остаточного варіанту виробу, складання композиції виробу,
    • Вибір конструкційних матеріалів
  4. Технологічний етап

Розробка технологічної послідовності виготовлення виробу,

  1. Заключний етап.
    • Економічний розрахунок.
    • Порівняння і випробування проектованого виробу. Висновки.
  • Планування роботи.

В таблицю записують план виконання проекту.

План виконання проекту

Етап та стадія проектування Орієнтовний термін виконання Дійсний термін виконання
1 Організаційно-підготовчий етап.    
       

 

  • Конструкційні матеріали

Конструкційні матеріали визначають після вибору остаточного варіанту виробу.

Матеріали можна групувати за ознаками: основні, оздоблювальні тощо.

Перелік конструкційних матеріалів

Назва деталі Матеріал Габаритні розміри заготовки, мм
1 Основа Фанера березова 150х150 мм
  • Інструкційна картка

Деталі

операції

Назва операції Інструменти Пристосування та обладнання.
1 1 Визначення базових сторін. Лінійка, кутник.  
  2 Обробка базових сторін. Рубанок, лінійка, рашпіль. Столярний верстак, упор.

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 7

Банк ідей для маркетрі

 

Додаток 8

Банк ідей для накладної мозаїки

Urok 3 (132.8 KiB, 14 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *