1 489 перегляд(ів)

Конспект уроку з біології: Етичне ставлення людини до тварин

Мета: ознайомити учнів з біоетикою та її моральними установками.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3] фотографії, малюнки, плакати, схеми, щодозволяютьілюструватиетичнеставленнялюдини до тварин.

Базовіпоняття й терміни: біоетика.

Тип уроку: комбінований, вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку

 

I.Організаційний етап

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпроблемноїситуаціїабопитання

Як видумаєте, чи є у тварин права?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Етичнеставленнялюдини до тварин

Друга половина XX ст. побачила новий підхід до проблеми взаємин людини із тваринами. Якщо раніше захисники тварин не ставили питання про те, чи є у них якийсь моральний борг перед тваринами, то новий рух за права тварин, що виник наприкінці 60-х — початку 70-х рр. XX ст., проголосив, що такий моральний борг існує. Принести бачити в істоті іншого біологічного виду знаряддя досягнення своїх цілей — моральний рубіж, який залишилося подолати сучасному людству.

Один із найвидатніших учасників руху за права тварин Пітер Сінгер так визначає дискримінацію тварин: «Расист порушує принцип рівності, надаючи більшого значення інтересам своєї власної раси за рахунок інтересів іншої раси. Супротивник рівності статей порушує принцип рівності, віддаючи перевагу інтересам своєї статі. Аналогічним чином той, хто проводить дискримінацію за видом, допускає, щоб інтереси його виду ставилися вище від інтересів інших видів (не людини). Але у всіх випадках принцип той самий».

  1. Права тварин

Як розуміти право тварини, її рівність із людиною? П. Сінгер пояснює це так: «Принцип рівності людських істот — це не опис передбачуваної фактичної однаковості: це припис, як ми повинні поводитися з людськими істотами». То як же ми повинні поводитися із тваринами?…

Biol8 (58) (16.3 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *