5 151 перегляд(ів)

Конспект уроку з природознавства: Заповідники. Ботанічні сади

Мета:ознайомити учнів із заповідними об’єктами України, метою їх створення, із заходамищодо відтворення і збереження природи; виховувати ушколярів діяльнішийпідхід до охорони природи.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Для чого створено Червону книгу України?

— Які рослини і яких тварин вашої місцевості занесено до Червоної книгиУкраїни?

— Чому природу треба охороняти?

— Чому рослини називають зеленим другом?

— Для чого охороняють рослини?

— Які рослини потребують охорони у нашій місцевості?

— Що кожен з вас зробив для охорони рослин, тварин?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про заповідники і ботанічні сади.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником(с 134-138)

— Пригадайте, для чого створено Червону книгу.

— Держава піклується про охорону природи, на цю справу виділяютьсявеличезні кошти. З метою охорони і збереження зникаючих видів тварині рослин була створена Червона книга України. Назва книги — «Червона», бовона подібна до червоного сигналу світлофора, має пробуджувати в людей тривогуза долю природи: «Зупинися, людино! Подумай! Будь обережною!».

Крім Червоної книги, створено заповідники — великі ділянки лісів, полів,луків, степів, озер, на яких забороняється будь-яка діяльність людини, що завдаєшкоди природі. Тут не можна вирубувати дерев, орати землю, осушувативодойми, полювати на тварин. У заповідниках тварини живуть на волі у природнихумовах, самі влаштовують свої житла, виводять дитинчат.

Метою створення заповідників є збереження в природному стані типовихабо унікальних для даної місцевості природних комплексів, вивчення природногоходу процесів і явищ, що в них відбуваються. У заповідниках проводиться велика наукова робота.

— Розгляньте малюнок 107. Розкажіть про заповідник Асканія-Нова.

— Крім заповідників, створюють зоопарки, щоб показати людям рідкіснихтварин, рослин, птахів. На відміну від заповідників, у зоопарках люди постійнотурбуються про тварин, готують їм їжу, будують для них приміщення.

— Хто з вас куштував апельсини? мандарини? банани? ананаси? манго?ківі? А хто з вас бачивяк вони ростуть? Чому? Але, виявляється, є такі місця,де зібрано багато видів рослин з усього світу. Там за ними доглядають, вивчаютьїх. А для всіх охочих проводять екскурсії, щоб люди могли помилуватисярослинами і більше дізнатися про них.

— Хто знає, як називаються такі місця? (Ботанічні сади)

— Розгляньте фотографії на малюнку. 108. Хто з вас бував у ботанічномусаду? Розкажіть про свої враження.

— Розгляньте малюнок 109.

— Великої популярності набув Нікітський ботанічний сад (АР Крим).

Запам’ятайте!Ботанічний сад — це «музей» живої природи на свіжомуповітрі.

Розгляньте фотографії на с. 132. Які ботанічні сади ви відвідували? Розкажітьпро свої враження.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Цікаво знати!(див. додаток до уроку 50)
  3. Практична робота

Завдання 1

  1. З’ясуй, який заповідник знаходиться на території області, в якій тиживеш.
  2. Які рослини і тварини охороняються на його території?
  3. Чи зустрічаються вони в тій місцевості, де ти живеш?
  4. Які з них занесено до Червоної книги?
  5. Чи є у місцевості, де ти живеш, національний парк? заказник? Які об’єктиприроди в них охороняються?

Завдання 2

1.Якщо ти був у ботанічному саду або зоопарку, розкажи, що ти там бачив.

  1. Яка рослина або тварина тобі найбільше сподобалася?
  2. Склади усну розповідь про неї.
  3. Робота в парах

— Оберіть правильну відповідь.

Заповідники потрібні для:

а) заготівлі дерев, квітів;

б) наукових досліджень;

в) відпочинку людей;

г) збереження рідкісних та зникаючих видів тварин.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки нас. 138.

— Які заповідники створено в Україні?

—* Для чого створюються національні парки і заказники?

— Які рослини вдалося зберегти завдяки заповідникам?

— Яких тварин вдалося зберегти завдяки заповідникам?

— Як ви вважаєте, де краще живеться тваринам — у зоопарку чи в заповіднику?Чому?

— Що таке ботанічний сад? (Ботанічний сад — це живий музей для всіх,хто цікавиться життям рослин.)

— Які рослини ми можемо там побачити?

— Чому необхідно оберігати природу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 134-138.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *