589 перегляд(ів)

Конспект уроку: Зоологія — наука про тварин. Царство Тварини — складова частина природи

Мета:сформувати у школярів поняття про науку зоологію й про царство Тварини як складову частину природи.

Обладнання й матеріали:підручник [1], зошит [3], фотографії й плакати, щодозволяютьрозповісти про науку зоологію й показати царство Тварини як складовучастинуприроди.

Базовіпоняття й терміни: природа, система живоїприроди, царство Тварини, зоологія.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

 

Хід уроку

I.Організаційний етап

На цьому етапі вчитель вітає учнів, перевіряє їхню готовність до уроку й наявність домашнього завдання. Якіснуоцінкудомашньогозавданнявчительдаєпісляперевіркизошитівабоопитуванняучнів.

У наступних уроках ми не будемо деталізувати цей етап, даючи можливість вчителеві діяти на свій розсуд, використовуючи різні форми перевірки домашнього завдання. Будуть прописані тільки перевірки виконання домашніх лабораторних робіт, які е у зошиті [2].

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

Обговоренняпроблемноїситуаціїабопитання

На початку кожного уроку передбачено обговорення проблемної ситуації або питання. Це дозволяє здійснити не тільки актуалізацію опорних знань, але й мотивацію навчальної діяльності. Учитель пропонує школярам обговорити проблему, проблемну ситуацію або питання, що дає їм можливість усвідомити необхідність подальшого вивчення теми уроку. Учитель вислуховує думки учнів, потім ці думки обговорюються, після цього вчитель і учні підбивають підсумок дискусії. Під час обговорення учні з одного боку активно застосовують знання, які вже вони мають, а з іншого — розуміють, що цих знань недостатньо для вирішення проблеми або відповіді на питання. Вони роблять висновок про те, що їм потрібна додаткова інформація.

Даний урок можна почати від обговорення такого питання: «Як ви думаєте, чи можуть тварини існувати незалежно від інших живих організмів?»

III.Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником

Під час вивчення нового матеріалу можна використовувати роботу в групах, котра заснована на вивченні тексту підручника і його подальшому обговоренні в цій групі…

Biol8 (1) (18.7 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *