Тема 1. Особистість та її структура (1 година)
Мета: дати визначення основних понять теорії особистості, розширити розуміння ролі біологічного і соціального в процесі формування особистості, познайомити з сучасними уявленнями про структуру особистості. Хід заняття, зміст навчального матеріалу Визначення понять „людина”, „індивід” „особистість”, „індивідуальність”. Фактори, що впливають на формування і розвиток особистості. Співвідношення біологічного і соціального в процесі формування особистості. Історії Мауглі і Тарзана, Амала і Камала, дослід царя Акбара, „дикі люди”. Вікова періодизація розвитку особистості. Уявлення про особистість у вітчизняній психології. Самосвідомість особистості. Компоненти „Я”-образу”: когнітивний, емоційно-оцінний, поведінковий. Структура особистості за Л.С. Рубінштейном: „Я хочу”, „Я можу”, „Я є”. [4, 10, 14, 15, 21, 41, 42, 43, 47, 61, 62, 85, 86] Практична робота: вправа „Грані моєї особистості”, вправа „10 Я”. Поняття для засвоєння: індивід, особистість, індивідуальність. Домашнє завдання: вправа „10 „Я”, підготувати презентацію „Моє захоплення” Тип, вид, форма заняття Інформація учителя, співбесіда, практична робота |
Дає визначення наведеним поняттям, розуміє відмінності між ними. Уміє зробити висновок про роль спадковості, навчання і виховання у формуванні особистості. Узагальнює інформацію про особливості основних вікових періодів у житті людини. Усвідомлює і характеризує свою особистісну неповторність. Аналізує структуру власної особистості. |
загрузка...
Дуже класний урок дякую) якщо не важко можете оцінити пару моїх конспектів http://teacherdream.in.ua/informatyka4.php
Дялую Вам за коментар. У Вас також чудові уроки, так тримати і досягти успіху.