1 275 перегляд(ів)

Конспект заняття: Темперамент і характер: стержневі особливості особистості

Тема 4. Темперамент і характер: стержневі особливості особистості (2 години)

Мета: надати інформацію про характер і темперамент, розширити знання щодо індивідуальних особистісних особливостей.

Хід заняття, зміст навчального матеріалу

Визначення понять. Загальне поняття про темперамент і характер. Історія вчення про темперамент: Гіпократ, Гален, Е.Кречмер, К. Юнг, І.П. Павлов. Характеристика типів темпераменту. Темперамент і діяльність. Сумісність темпераментів. Характерологія. Структура характеру. Основні властивості характеру. Особливості характеру та прогнозування поведінки людини. Звички. Розвиток характеру. Самовиховання. [4, 14, 21, 41, 42, 43, 47, 48, 53, 57, 61, 62, 67, 78, 91]

Практична робота:  „Вивчення індивідуальних особливостей темпераменту і характеру”: типологічний опитувальник Г.Айзенка (підлітковий варіант), експрес-опитувальники оцінки окремих рис характеру. Вікно Джогаррі.

Поняття для засвоєння: характер, темперамент, типи темпераменту, самовиховання.

Домашнє завдання: міні-твір за результатами психодіагностики „Хто я? Який я?”

Тип, вид, форма заняття

Інформація учителя,  само діагностика, практична робота, самоаналіз

 

 

 

 

 

Знає основні поняття теми. Називає типи темпераменту і уміє їх охарактеризувати. Наводить приклади з життя відомих людей, чиї поведінкові реакції пояснюють домінування певного типу темпераменту. Пояснює сумісність і несумісність темпераментів в діяльності. Називає основні властивості характеру, знає його структуру. Знає свою формулу темпераменту, риси свого характеру. Аналізує свою поведінку та планує вдосконалення і розвиток окремих рис.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *