1 927 перегляд(ів)

Контроль та оцінювання знаньза темами «Мова і мовлення», «Текст»

Мета:перевірити рівень сформованості знань учнів за темами «Мова і мовлення», «Текст»; розвивати мислення учнів, увагу; виховувати культуруоформлення письмових робіт.

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент
  2. Повідомлення теми й мети уроку

III. Контроль знань (тестування)

1 варіант

1.П означити правильну відповідь.

Мова потрібна людям, щоб… :

а) малювати;

б) передавати думки;

в) спілкуватися.

2.Усне мовлення має бути:

а) голосним, гарним, емоційним;

б) правильним, виразним, зрозумілим;

в) культурним, тихим, лагідним.

  1. Текст — це:

а) окремі речення;

б) об’єднані за змістом речення;

в) зв’язна розповідь.

4.Указати тип тексту.

І чому ж така красива наша школа восени? Бо навколо школиростуть квіти. У садку достигають яблука. Але найбільше прикрашають школу дитячі голоси.

а) Розповідь;

б) міркування;

в) опис.

5.Записати три слова привітання.

6.Дібрати заголовок до тексту.

Кіт побачив на дереві гніздо, у якому пищали пташенята. Вінполіз на дерево. Прилетів старий дрізд. Він почав клювати кота. Кітзлякався і втік.

  1. Записати речення в такому порядку, щоб вийшов текст.

На ньому було дупло. В лісі росло дерево. Там жила білка. Вонибули маленькі. В неї були білченята. Мати навчала своїх малят здобувати собі їжу.

8.Дописати кінцівку тексту.

Птахи — наші друзі. Вони знищують шкідників лісу. А ще вонирадують нас своїм співом…

 

2 варіант

1.Позначити правильну відповідь.

Мова складається… :

а) зі слів;

б) із букв;

в) з речень.

2.Писемне мовлення має бути:

а) охайним, каліграфічним, зрозумілим;

б) мімічним, жестикулятивним;

в) голосним, інтонаційним.

3.Текст складається:

а) із зачину, основної частини, кінцівки;

б) із заголовка, абзаців;

в) із речень.

4.Указати тип тексту.

У лісі діти знайшли зайченят. У руки їх брати не можна. Почуєлюдський дух зайчиха — і побоїться до маляти підійти. Так і загинезайченя з голоду.

а) Міркування;

б) опис;

в) розповідь.

5.Записати три слова прощання.

6.Дібрати заголовок до тексту.

У мами сьогодні день народження. Петрусь і Василько пішли долісу. Вони нарвали квітів і подарували їх мамі. Матуся дуже зраділа. Вона похвалила синів.

7.Записати речення в такому порядку, щоб вийшов текст.

І журавель видужав. Восени хлоп’ята знайшли в кущах журавля. Хлопчики принесли його в село. У птаха було пораненекрило. Діти довго лікували журавлика.

8.Д описати кінцівку тексту.

Горобець побачив на березі шпаківню і зайняв її. За тижденьприлетіли з півдня шпаки.Піднявся гамір…

 

  1. Підсумок уроку

— Які труднощі виникли у вас під час виконання роботи?

Icon of Ukr3 Urok (13) Ukr3 Urok (13) (23.5 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *