13 617 перегляд(ів)

Косметичні проблеми підлітків

Мета: формувати в школярів знання про будову шкіри, її типи і необхідність догляду за нею; розвивати навички усвідомленого вибору косметичних засобів; виховувати відчуття міри при застосуванні та скромність.

Обладнання та матеріали: плакати, фото, які показують будову шкіри, косметичні проблеми, каталоги серії «Косметичні товари».

Базові поняття й терміни: шкіра, косметика, косметичні проблеми.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь і мотивація навчальної діяльності

«Мозковий штурм»

— Що називається шкірою?

— Які функції виконує шкіра?

— Чи залежить людська краса від шкіри?

— Які наслідки можуть настати, якщо не доглядати за шкірою?

— Що називається косметикою?

— Що ви знаєте про косметику з історії?

ІІІ. Постановка завдань уроку перед учнями

Знати: будову й типи шкіри; основні косметичні проблеми; косметичні засоби.

Уміти: доглядати за шкірою обличчя та запобігати її захворюванню; правильно вибирати косметику.

IV. Вивчення нового матеріалу

Користуючись плакатом, вивчаємо будову шкіри1. Роговий шар.

2. Блискучий шар.

3. Зернистий шар.

4. Шипуватий шар.

5. Базальний шар.

6. Базальна мембрана.

7. Стержень волосини.

8. Корінь волосини.

9. Сальна залоза.

10. М’яз, що підіймає волосину.

11. Вільне нервове закінчення

(рецептор болісних відчуттів).

17. Потова залоза.

Типи шкіри в підлітковому віціПроблеми шкіри підлітків

Саме капризи шкіри стають проблемою для багатьох тінейджерів. Вік статевого дозрівання — це період гормональних змін в організмі. І, зрозуміло, час «розквіту» юнацьких вугрів.

Стреси, ендокринні і травні проблеми, зміни гормонального фону і шкідливі мікроорганізми не найкраще відбиваються на обличчі. Підліткова шкіра реагує на ці явища підвищенням активності сальних залоз і запаленнями.

Порушення гормональної рівноваги — одна з основних причин вугрового висипу. Саме зміна співвідношення андрогенів, естрогену і прогестерону в крові призводить до загострення захворювання. У дівчат і дорослих жінок це нерідко відбувається за кілька днів до менструації.

У багатьох випадках юнацькі вугри безпосередньо пов’язані зі спадковістю. Якщо в батьків колись був висип, шанси їхніх дітей зіткнутися з тією ж неприємністю збільшуються вдвічі.

Швейцарські вчені провели цікавий експеримент, який довів, що існує зв’язок між вуграми і… рок-музикою. За їхніми даними, підлітки, які постійно слухають важкий рок, частіше мають проблеми зі шкірою, ніж їх однолітки, байдужі до цієї музичної течії.

Чому з’являються вугри?

Фахівці вважають, що неодмінна умова появи вугрів — жирна себорея. Проте сама по собі себорея не обов’язково спричиняє подібні дерматологічні проблеми.

Виділення сальних залоз, з’єднуючись із роговими лусочками епідермісу і пилом, утворюють так звані комедони, вугри і навіть внутрішні кісти. Найприкріше, що вони зазвичай з’являються в естетично значимих місцях — на обличчі, грудях, шиї, плечях.

Спочатку відбувається закупорювання вивідної протоки сальних залоз, що викликає запальну реакцію з появою червонуватих горбків (папул). Потім на місці папули виникаєбіляста голівка. Через деякий час утворюється гнійна скориночка. Коли вона сходить, на шкірі може залишатися невеликий рубець або пляма.

Інколи запалення проникає в глибші шари шкіри й охоплює нижні частки фолікула і сальну залозу. У цьому випадку утворюється застійна щільна лілова або темно-червона припухлість, яка може запалитися. Важка форма вугрового висипу зустрічається в основному в хлопців. Дівчата частіше переживають це захворювання в полегшеній формі. Утім, прекрасна стать набагато хворобливіше сприймає навіть несерйозні прищики, адже з юних років жінки ставляться до своєї зовнішності більш критично, ніж чоловіки. Боротися з юнацькими вуграми складно, але для 80 % підлітків їх поява є неминучою: вона зумовлена бурхливими процесами статевого дозрівання.

Основні косметичні проблеми підлітків ПРОБЛЕМИ

почервоніння

і лущення шкіри

вугровий

висип

лупа

розширені

пори шкіри

прищі

жирна

шкіра

Косметика для підлітків

Косметикою користуються не лише дорослі. Виявляється, є і дитяча косметикаТак, піну для ванни, гель для вмивання теж класифікують як косметичні засоби, але це засоби не декоративні, а призначені для догляду за шкірою.

До косметичних засобів ми зараховуємо й сонцезахисні креми. (Річ у тім, що дитяча шкіра дуже чутлива до ультрафіолетового проміння.) Перед тим як вийти на сонце, слід змастити шкіру обличчя таким кремом.

Мило й гель для вмивання не повинні містити алергенних компонентів. Ліпше добирати їх на основі природних піноутворювачів. А от піну й мило для дорослих краще тримати подалі від дітей.

Уважно добирайте креми для шкіри. Якщо дівчинка-підліток усе-таки вирішила користуватися косметикою, то вона повинна знати правила догляду за своєю шкірою й добирати основу відповідно до свого типу шкіри.

Жирна або проблемна шкіра — найпоширеніше явище в період статевого дозрівання, перехідного віку. Саме в цей час активно працює гормональна система. Шкіра обличчя починає посилено блищати, тому без спеціальних лосьйонів і гелів для вмивання не обійтись.

Чуттєва або алергічна шкіра реагує на внутрішні зміни організму почервонінням і свербінням. Тому таку шкіру слід особливо старанно оберігати від неякісної косметики й засобів, що можуть спричинити алергію. У цьому випадку слід купувати лише ті засоби, які не містять спирту і барвників та які пройшли дерматологічний тест.

Правила вибору косметичних засобів

1. За віком.

2. За типом шкіри.

3. Вивчити інструкцію щодо користування, звернувши увагу на склад цих засобів.

4. Для перевірки реакції шкіри нанести трохи засобу на ділянку шкіри на зап’ястку.

5. Придбавати засоби необхідно тільки в магазинах або аптеках

Icon of Osn Zdor7 (7) Osn Zdor7 (7) (16.7 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *