6 465 перегляд(ів)

ЛЮДИНА – ЧАСТИНА ПРИРОДИ. ЛЮДИНА — ЧАСТИНА СУСПІЛЬСТВА

Мета: пояснити учням, що людина — частина природи і суспільства; зосередити школярівна відмінностях, що відрізняють людину від тварини (мислення, мовлення,праця); розвивати мовлення, мислення; вчити доводити свою думку, порівнювати;виховувати почуття людської гідності.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  2. Вступне слово вчителя

— Ми починаємо вивчати новий предмет ≪Я у світі≫. На уроках видізнаєтесь, як взаємодіють люди в сім’ї, колективі, суспільстві, як знайтисвоє місце в житті, стати вмілими, працьовитими, милосердними, щоб разомробити Україну державою для людей.

  1. Ознайомлення учнів з підручником

— Давайте ознайомимося з новою книгою. Мудрі люди кажуть: ≪Новакнига — це новий друг≫. А що означає дружити з книгою? Це означаєправильно розуміти її призначення та частіше до неї звертатися.

Ця книга — підручник. Тобто вона щодня буде ≪підрукою≫ і допомагатимевам пізнавати навколишній світ, інших людей, а головне — самого себе.

Учитися краще разом із друзями. Адже разом і цікавіше, і легше. Виможете разом читати підручник та обговорювати прочитане, ділитися своїмидумками одне з одним.

Цей підручник допоможе вам навчитися самостійно працюватиз інформацією, практично і творчо застосовувати набуті знання, поважати свійнарод≫ любити свою Батьківщину.

— Розгляньте підручник. Хто його автор? Де виданий підручник? Хтовиконав ілюстрації? Що зображено на форзацах?

— Знайдіть зміст. Прочитайте назви розділів, з якими ми ознайомимося.Прочитайте назву першого розділу. На які теми розділений розділ?

— Прочитайте звернення автора підручника до вас. Які побажання в ньомувисловлені?

  1. Ознайомлення з умовними позначеннями
  2. Робота над віршем Марії Чумарної(с.4)

— Про що йдеться у вірші?

— Що говориться про людину?

— До чого закликає автор вірша?

  1. Вправа «Мікрофон»

— Що є найбільшим і найдорожчим багатством кожної країни?

Висновок. Найбільше і найдорожче багатство кожної країни — людина.Адже все в країні робиться для блага її людей, і, водночас, усе це творитьлюдина.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що людина належить до природиі суспільства.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 5-8)

— Розгляньте малюнок на с. 5. Розкажіть, хто на ньому зображений.

— Прочитайте текст на с. 5-6 і поділіться своїми думками щодопрочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Хто виховував Мауглі? Що відбувалося з дітьми, які жили серед дикихзвірів? Чому?

— Продовжіть думку: ≪Щоб народжений людиною став нею, йому необхідне…(суспільство)».

— Що потрібно дитині з самого її народження?

— Які дві життєві основи є на Землі?

— Доведіть, що людина — частина природи.

— Що таке суспільство?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 7.

— Що навчилася робити людина у суспільстві?

— Що є у людини природного?

— Коли суспільство досягає найвищого розвитку?

— Розгляньте малюнок на с. 7. Розкажіть, хто на ньому зображений.

— Запам’ятайте! Людина належить до природи. Людина належить до суспільства.

Робота в групі

— Розгляньте малюнки на с. 8.

— Уявіть подані ситуації. Обговоріть, я к будуть поводитися тварина;людина.

  • Мавпеняті і дитині дали конструктор.
  • Цуценя й дитина загубилися в парку.
  • Кошеня й дитина натрапили на перекинуту шпаківню.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Тестування

  1. Позначте правильне твердження.

а) Без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля виростаємаленьким звірятком;

б) без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля виростаєпрацьовитою людиною.

  1. Підкресліть ознаки людини як представника суспільства.

Народжується, харчується, росте, розмовляє, дихає, міркує, плаче, розмножується,радіє, працює, спілкується, помирає.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що є в людині від природи?

— Які вміння вирізняють людину з-поміж інших мешканців Землі?

— Що робить людину людиною?

— Що відрізняє людину від тварини?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 5 -8.

Icon of Ja U Sviti (1) Ja U Sviti (1) (15.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *