871 перегляд(ів)

ЛЮДИНА І СВІТ. УКРА ЇНА НА КАРТІ СВІТУ

Мета: дати учням короткі відомості про територіальне розміщення України на картісвіту та її багатства; викликати у школярів інтерес до пізнання минулого і сучасногоУкраїни; виховувати патріотичні почуття.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

Робота в групах

— Скористайтеся словами для довідок та доповніть речення.

 

Довідка: жарт, жорстокість, правопорушення, злочин, хуліганство, неввічливість.неповага.

 

Приклад 1. У спекотні дні хлопці часто поливають один одного водою. Це…(жарт).

 

Приклад 2. У спекотні дні хлопці часто поливають один одного водою. Алеось один з хлопців додав у воду яскравого барвника і… сорочка у його товаришазмінила колір у деяких місцях. Це… (хуліганство).

 

Приклад 3. Петрик за звичкою кинув свій портфель будь-де. Однокласникизаховали портфель, і коли Петрик почав шукати його, налякавшись, щопортфель зник, віддали загублену річ, порадивши при цьому не кидати речібудь-де, а бути акуратнішим. Це… (жарт).

 

Приклад 4. Двоє школярів вирішили пожартувати над своїм товаришемі заховали його зимову шапку. Саша, не знайшовши шапку, пішов додому безголовного убору. Погода була холодною, і наступного дня Саша лежав з високоютемпературою хворий. Ц е … (жорстокість).

 

Приклад 5. Діти бешкетували на перерві і кидали одне в одного повні портфелі.Але ось один з портфелів влучив у голову дівчинці. У результаті — тяжкатравма. ≪Минехотіли, мипростожартували≫,— виправдовувалисядіти. Алечи можна назвати це жартом? Це… (правопорушення).

 

Приклад 6. Василько кидав сніжками по машинах, які проїжджали повзнього. Одна із снігових кульок потрапила у лобове скло автомобіля. Водійвід несподіванки різко загальмував. Водій машини, яка їхала позаду нього,не розраховував на це, і в результаті обидві машини стикнулися. Один з водіївотримав тяжкі травми на все життя. Як назвати вчинок Василька? Це…(злочин).

 

Приклад 7. Підліток, демонструючи друзям свою вправність, цілиться каменему вуличний ліхтар. Влучивши, вигукує: ≪Є!≫Це… (хуліганство).

 

Приклад 8. — Алло! Мені Ігоря! Немає? Ну, добре… Хто питає? Так, другодин… Гаразд, я зателефоную пізніше… Розбудив? А ви що, вже спали? Але жще рано… Це… (неввічливість).

 

Приклад 9. Марійка взяла книжку в читальній залі, їй необхідно вивчитина урок вірш. Переписувати його не хочеться. Марійка вирвала сторінкуз книжки. Це… (хуліганство).

 

Приклад 10. Татко весь вечір сидів біля комп’ютера, готував доповідьна конференцію. Перед вечерею він попросив нікого не користуватисякомп’ютером, бо в нього ще багато роботи. А Юрко хотів пограти у нову гру.Поки татко пив чай, Юрко відключив таткову програму і почав грати у своюгру. Але коли батько зайшов до кімнати, хлопчик згадав, що він забув зберегтитаткові документи. Це… (неповага).

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які країни існують на Землі.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

  1. Робота за підручником (с. 142-145)

— Прочитайте текст на с. 142-143 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Прочитайте рубрику ≪Чизнаєшти?≫на с. 142. Розкажіть, прощовидізналися.

— Дослідіть, як і столиці і міста в держав — нашихсусідів.

— Розгляньтефотографіїна с. 143. Столиціякихдержавнанихзображено?

— Сплануйтемаршрутсвоїхмайбутніхподорожей.

— Прочитайте легенду про Київ на с. 143-144.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Прочитайте рубрику ≪Чизнаєшти?≫на с. 144. Розкажіть, прощовидізналися.

— Якназиваєтьсяцентральнавулиця у вашомумістіабоселі? Розкажіть,що ви знаєте про історіюїїназви.

— Якуназвумаєвулиця(куток), де ви живете?

— Прочитайте діалог двох хлопчиків на с. 144. Здогадайтеся, звідки ціхлопчики.

— Що ви можете розповісти про свою Батьківщину?

— Прочитайте вірш Ігора Січовика на с. 145. Розкажіть за малюнками нас. 145, про що в ньому йдеться.

— Розкажіть, хто й звідки може приїхати до вашої родини в гості.

— Куди ви можете поїхати в гості?

— Що ви подаруєте із того, що є тільки у вашому рідному краї?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Творча вправа СкажітьсвоєсловопроУкраїну

— Розкажіть, якою ви хочете бачити нашу державу.

— Що ви для неї можете зробити вже сьогодні?

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які країни існують на Землі?

— Яку із них ви хотіли би відвідати?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

с .142-145.

Icon of Ja U Sviti (32) Ja U Sviti (32) (18.2 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *