602 перегляд(ів)

Математика: Розв’язування рівнянь і задач

Мета: вдосконалити вміння виконувати додавання і віднімання дро­бів і мішаних чисел з різними знаменниками із використанням розібра­них на попередньому уроці прийомів на основі розв’язування рівнянь і задач.

Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання.

Зібрати зошити.

 

II. Відтворення знань

Усні вправи

  1. 1.     Обчисліть:
  1. 2.     Знайдіть х із рівняння: ; ; ; .
  2. 3.     Спростіть вираз: ; ; ; .
  3. 4.     Відомо, що а + b + с = 3; а + b = ; b + с = . Знайдіть а, b, с.

III. Вдосконалення вмінь

@ Оскільки певні вміння виконувати додавання і віднімання дробо­вих чисел в учнів уже сформовані, на цьому уроці слід приділити увагу таким завданням: рівняння (двокрокові і більше), задачі на складання рівнянь, текстові задачі, що передбачають додавання і віднімання дробових чисел.

  1. 1.     Знайдіть корінь рівняння:

а) ;         б) ;

в) ;       г) .

@ Можливі варіанти розв’язання: спростити вирази в лівій і правій частинах (а, б) або використання правил знаходження невідомих компонентів дій.

  1. 2.     Розв’яжіть задачу, склавши рівняння.

а) Якщо невідоме число додати до , а від здобутої суми відняти , то дістанемо . Знайдіть невідоме число.

б)  Одне число більше від іншого на , а їх сума . Знайдіть ці числа.

  1. 3.     Одна сторона трикутника дорівнює  дм, друга на  дм менша, а третя на  дм більша за першу. Знайдіть периметр трикутника.
  2. 4.     Фермерське господарство доставило в магазин  ц овочів: помідорів, огірків та баклажанів. Помідорів і огірків було разом  ц, помідорів і баклажанів  ц. Скільки кілограмів помідорів, огірків та баклажанів доставили з фермерського господарства в магазин?
  3. 5.     Двоє робітників повинні виконати виробниче завдання. Перший
    робітник, працюючи один, може виконати завдання за 5 днів; другий,
    працюючи один, виконує його за 4 дні. Яку частину завдання їм залишиться виконати після одного дня їх сумісної роботи?

 

IV. Підсумки уроку

Рефлексія. Яке завдання уроку було найскладнішим і найпростішим? Яких додаткових (окрім алгоритму додавання і віднімання дробових, мішаних чисел) знань потребує розв’язування таких завдань?

 

V. Домашнє завдання

  1. 1.     Один кран наповнює бак за 9 хв, другий — за 6 хв. Яка частина бака за­
    лишиться незаповненою після 1 хв спільної роботи кранів?
  2. 2.     Периметр трикутника ABC дорівнює 12 см. Знайдіть довжини його
    сторін, якщо АВ + ВС =  см, ВС + СА =  см.
  3. 3.     Виконайте дії: а) ; б) ;

в) ;  г) .

Задача (на складання рівняння). Якщо до невідомого числа додати  і цю суму зменшити на , то дістанемо . Знайдіть невідоме число.

Icon of Urok 21 Urok 21 (26.9 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *