670 перегляд(ів)

Настрій у пейзажі. Практична робота «Сміється місто сонячним промінням»

Мета: 1. Продовжити знайомство з поняттям «ху­дожній образ».

 1. Розвивати зорову й емоційну пам’ять, вміння передавати настрій у пейзажі, удо­сконалювати навички роботи фарбами, уміння спостерігати за навколишньою дійс­ністю; активізувати творчу діяльність учнів.
 2. Виховувати любов до рідного краю, умін­ня працювати в колективі, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями.

Обладнання: матеріали: ватман формату Аі або шпале­ри, фарби, кольоровий папір, ножиці, клей, альбом з шаблонами;

зоровий ряд: фотографії міських пейзажів.

Хід уроку

 1. Організація класу
 2. Актуалізація опорних знань

Бесіда за запитаннями.

 • Дайте визначення ііоняття «художній образ».
 • Що може передавати митець через художній образ?
 • Люди яких професій використовують у своїй роботі по­няття «художній образ»?
 • Що таке настрій, на вашу думку?
 • Передайте свій настрій через міміку, голос.
 • Що таке пейзаж?
 • Які засоби використовує художник для передачі настрою в пейзажі?
 • Оголошення теми уроку

Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над умінням передавати настрій у пейзажі й безпосередньо зупинимося на міському пейзажі.

 1. Вивчення нового матеріалу

Слово вчителя.

На минулому уроці ми спробували передати сільський пей­заж, а сьогодні ознайомимося з міським пейзажем і виконаємо колективну роботу. Як ви думаєте, що повинен передати худож­ник, зображуючи цей пейзаж? Ви маєте рацію: місто, в якому багато будинків і мало дерев.

Уперше в XVII столітті з’являється архітектурний пейзаж, і називають його «ведута» (у перекладі з італ. вид). На великих полотнах художники з максимальною точністю відтворювали вигляд міст, завдяки чому ми знаємо, якими вони були тоді. Але й у міських пейзажах також можна передати настрій. А до­поможе у цьому колір.

На уроці ми будемо виконувати колективну роботу. Для цього нам знадобляться шпалери або великий аркуш ватману. Для того щоб виконати роботу на тему «Сміється місто соняч­ним промінням», одні розфарбовуватимуть ватман, використо­вуючи при цьому фарби теплої гами, інші «будуватимуть міс­то», використовуючи кольоровий папір.

Ваші будинки в місті матимуть напівоб’ємний вигляд. На панно буде тільки дві стіни. Одна з них обов’язково буде з віконцями, які ви наклеїте, вирізавши їх із паперу блакитно­го кольору.

Яких кольорів будуть ваші будинки, вирішіть самі, а от ви­соту будинків ви повинні обговорити колективно, адже в містах не всі будинки однакової висоти. Не забудьте також і про дере­ва, які можуть розташовуватися або перед будинками, або за ними.

 1. Практична робота

Під час роботи рекомендується використовувати альбом з шаблонами, с. 33. Учитель проводить поточний інструктаж із кожною групою окремо. Нагадує про правила роботи з ножи­цями. Стимулює творчу ініціативу учнів.

 1. Завершення уроку

Демонстрація колективного панно.

Завдання на наступний урок: принести фарби, простий олі­вець.

Obraz4 17 (14.5 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *