1 413 перегляд(ів)

Нерівність з однією змінною. Система та сукупність не­рівностей з однією змінною

Тема уроку. Нерівність з однією змінною. Система та сукупність не­рівностей з однією змінною.

Мета уроку: засвоєння учнями змісту понять: нерівність з однією змін­ною, розв’язок нерівності з однією змінною та що означає розв’язати нерівність з однією змінною; система нерівностей з однією змінною, розв’язок системи нерівностей з однією змінною та що означає розв’язати систему нерівностей з однією змінною; сукупність нерівностей з однією змінною, розв’язок сукупності нерівностей з однією змінною та що означає розв’язати сукупність нерівностей з однією змінною. Виробити в учнів уміння: відтворювати зміст вивчених понять і використовувати їх для розв’язування завдань.

Тип уроку: засвоєння знань, вироблення вмінь.

Наочність та обладнання: опорний конспект № 6.

Хід уроку

I. Організаційний етап

Учитель повідомляє учням результати виконання тематичної контрольної роботи № 1; дає учням інформацію про орієнтовний зміст матеріалу, що пропонується до вивчення в другому розділі теми 1, та питання, які будуть винесені на контроль; налаштовує учнів на роботу.

 

II. Перевірка домашнього завдання

На початку уроку вчитель збирає на перевірку зошити з ви­конаним домашнім завданням (якщо таке було задано).

 

III. Формулювання мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів

Для свідомого сприйняття учнями логіки навчального про­цесу вчитель може провести бесіду (або організувати відповідним чином самостійну роботу учнів з порівняння), У ході якої прово­дитимуться паралелі між поняттями «рівності» та «нерівності», а звідси цілком логічним буде перехід до понять «рівняння» та «нерівності». Таким чином учні усвідомлюють, що так само, як і у випадку з рівностями (які бувають числовими та рівностями з невідомими — рівняннями), нерівності умовно поділяють на чис­лові й такі, що містять невідомі числа, замінені буквами, значення яких треба знайти. Логічно буде після досить докладного вивчен­ня означення та властивостей числових нерівностей перейти до вивчення іншого виду нерівностей. Таким чином формулюється узагальнена мета розділу «Лінійні нерівності з однією змінною. Системи нерівностей з однією змінною» теми 1 «Нерівності». За­вдання ж уроку полягає у формуванні в учнів уявлення про зміст нових і супутніх понять.

Скачати

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *