2 813 перегляд(ів)

НІХТО НЕ МАЄ ПРАВА ОБРАЖАТИ ЛЮДИНУ. ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Мета: формувати в учнів уявлення про Декларацію прав дитини; з’ясувати обов’язкита права дітей; виробляти навички правомірної поведінки, негативне ставлення доправопорушень, вміння протистояти негативним впливам; виховувати повагудо держави, до її органів.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Розкажіть про права й обов’язки громадянина України.

— Якими правами й обов’язками громадян У країни користуєтеся ви і вашародина?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про права дитини, деякі з яких тіснопов’язані з обов’язками.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 132-135)

— Прочитайте текст на с. 132-133 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Україна за Конституцією надає громадянам широкий спектр прав.Хто ж такі громадяни? Ними є переважна більшість людей, як і проживаютьв Україні, а також їхні діти та нащадки. До розділу ≪Правалюдини≫ включеніположення ≪Загальної декларації прав людини≫, прийнятої асамблеєю ООН1948 р., ≪Декларації прав дитини≫, прийнятої 1959 р.

— Розгляньте малюнок на с. 133. Придумайте кінцівку оповідання.

— Що означає слово декларація?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 133. •

— Поясніть, що таке Декларація прав людини.

— Дорослі нерідко забувають, що жодна дитина не повинна бути скривдженаі зневажена; вона не має стати жертвою насильства або війни, об’єктомекономічної чи будь-якої іншої експлуатації.

— Чи знаєте ви свої права?

— Як ними користуватися?

— Прочитайте текст на с. 134-135 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Чи збігається думка дівчинки з правами, закріпленими в Деклараціїправ дитини?

— Окрім прав, діти мають і обов’язки. Деякі з цих обов’язків тіснопов’язані з правами. Обов’язком для вас є навчання. Усі діти шестирічноговіку мають право відвідувати школу. Добре навчаючись у школі, в майбутньомузможуть отримати професії, бути освіченими, добре підготовленимипрацівниками. Діти зобов’язані поважати старших, своїх батьків і вчителів,дбати про своє здоров’я та фізичний розвиток. Діти зобов’язані бережливо ставитисядо природи, пам’яток культури.

 

— Пам’ятай!

Ти маєш:

Права дитини:

  1. Повага до особистості і гідності.
  2. Право на соціальний захист.
  3. Право на житло.
  4. Право на освіту.
  5. Право на свободу слова.

 

Обов’язки дитини

  1. Добре вчитися.
  2. Дотримувати правил школярів.
  3. Поважати старших, батьків і вчителів.
  4. Дбати про своє здоров’я.
  5. Оберігати природу і пам’ятки культури.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

 

  1. Бесіда

— Що вам відомо про права дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей-біженців тадітей, як і перебувають у конфлікті із законом?

— Чи відчуваєте ви необхідний захист і підтримку з боку держави і дорослихв утвердженні своїх прав і свобод?

 

  1. Вікторина «Які права порушено серед казкових героїв»

(див. додаток до уроку 29)

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

с. 132-135.

 

 

ДОДАТОК ДО УРОКУ 29.

 

Вікторина «Які права порушено серед казкових героїв»

 

— З ’ясуйте, як і права порушені у таких казках.

  • ≪Колобок≫.

Порушення права на життя. Лісові звірі хотіли з’їсти Колобка.

(У сучасному житті трапляється безліч випадків, коли злочинці позбавляютьжиття людей, не маючи на це ніякого права.)

 

  • ≪Рукавичка≫.

Порушення права на житло. Рукавичка розірвалася від великої кількостімешканців, які забули про те, що житло має бути зручним і безпечним. (Сьогодні,на жаль, багато людей живуть у перенаселених гуртожитках без належнихумов, оскільки не мають можливості придбати власне житло.)

 

  • Пан Коцький ≫.

Шахрайство, порушення права на життя. Лисичка задля вигоди залякувалазвірів у лісі, мовляв, Пан Коцький їх розірве. (Прислів’я говорить: Нетакий страшний звір, як його малюють. Не сприймай все на віру, а майзвичку перевіряти.)

 

  • ≪Івасик-Телесик≫.

Порушення права на життя. Змія хотіла з’їсти Телесика. (Ніхто на маєправа позбавляти когось життя.)

 

  • ≪ХитрийПівень≫.

Порушення права на життя. Лисичка хотіла Заїсти Півника. (Хитрість таобман можна перемогти лише розумом, досвідом, кмітливістю.)

 

  • ≪Коза-Дереза≫.

Порушення права на житло. Коза оселилася в хатці Зайчика і не пускалайого до оселі. (І в реальному житті буває так, що хтось хоче нечеснимшляхом заволодіти чужим майном.)

 

  • ≪Дідова дочка й бабина дочка≫.

Порушення права на сім’ю та захист від психологічного та фізичного насильства.Баба не любила дідову дочку, вигнала її з хати. Не поважала вонай самого діда. (Кожен член сім’ї має піклуватися про інших, ставитися доних з повагою і любов’ю. Родина має жити дружно.)

 

  • ≪Гуси-Лебеді≫.

Порушення права на життя. Баба Яга хотіла з’їсти маленького Іванка.

(Ніхто на має права позбавляти когось життя.)

 

  • ≪ Троє поросят ≫.

Порушення права на життя та на житло. Вовк хотів з’їсти поросят і заволодітиїхнім житлом. (У житті часто трапляються випадки, коли через недбалістьлюди втрачають своє житло.)

 

  • ≪ Зимівля звірів ≫.

Порушення права на життя та житло. Звірі погрожували Волу розламатийого хатинку та позбавити життя, якщо він не пустить їх перезимувати. (Людичасом потрапляють у такі ситуації, коли через шантаж та погрози втрачаютьсвоє житло.)

 

  • ≪ Гидке каченя ≫.

Порушення права на сім’ю. Мама Качка не змогла захистити своє каченявід глузувань і навіть прогнала його з дому. (Мама повинна опікуватись своєюдитиною і розв’язувати проблеми її здоров’я, а не покидати її напризволяще.)

 

  • Як котові соромно стало .

Порушення права на життя. Котик хотів з’їсти горобчика, але впаву калюжу, через що горобці над ним посміялись. (У житті багато небезпек,

і кожен має поводитись обачно і не наражатися на небезпеку.)

Icon of Ja U Sviti (29) Ja U Sviti (29) (18.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *