2 785 перегляд(ів)

Остаточна обробка виробу. Захист та оцінювання результатів проектної діяльності

Мета: узагальнення знань, умінь і навичок учнів з розділу ≪Проектування та виготовлення

виробів, плетених гачком≫; розвиток аналітичних здібностей та логічного мислення;

виховання в дітей організованості, раціональності, практичності, критичності.

Завдання для учнів:

  • • учитися правил догляду за плетеними виробами;
  • • презентувати виготовлений виріб;
  • • здійснити самооцінювання результатів проектної діяльності.

Інструменти та матеріали: гачки для плетіння обраних виробів, нитки, ножиці.

Наочні посібники, ТЗН і додаткові матеріали: створений учителем електронний навчально-наочний

посібник за матеріалами догляду за плетеними виробами (у програмі РowerРoint),

оціночні листи.

Методи: проектування, розповідь, інтерв’ювання, демонстрація.

Тип заняття: узагальнення знань, умінь і навичок учнів.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Привітання, перевірка присутніх та готовності учнів і майстерні до заняття.

 

Створення позитивного емоційного настрою учнів.

Учитель заздалегідь записує на дошці вислів:

Мистецтво слухати майжерівнозначне мистецтву говорити.

П’єр Буаст

У ч и т е л ь. Доброго дня, діти! Щиро рада знову бачити вас усіх.Оскільки сьогодні нам доведеться багато слухати й багато говорити, я хочу розпочати наше заняття зі слів відомого французькогофілософа П’єра Буаста і дати вам таку настанову:

Давайте ми будемо вчитись

Один одного слухати, діти,

Чужу думку завжди поважати,

А свою — влучно промовляти.

За такої умови у нас обов’язково все буде добре!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

У ч и т е л ь. Сьогодні в нашій творчій майстерні панує особлива атмосфера, адже кожен з вас упродовж багатьох занять старанно працював, докладав чималих зусиль для того, щоб урештірешт довести, що цей час витрачено недарма і що результат вашої

праці зможуть побачити й оцінити інші. (Оголошує тему і метузаняття.) Тому зараз, протягом деякого часу, ви, як актори передвиступом, зробите кілька останніх штрихів і презентуєте свої проекти, які і є результатом вашої наполегливої праці. Але спочатку ви зустрінетеся з однією поважною особою, яку я запросила нанаше заняття. Ваша Величносте, заходьте!

ІІІ. Повідомлення теоретичного матеріалу

Ознайомлення учнів з правилами догляду за плетеними виробами

Одна з учениць, отримавши випереджальне завдання, ознайомлює учнів з правилами догляду за плетеними виробами, виконуючироль Королеви країни В’язанії. Наводимо орієнтовний зміст її доповіді.

Королева

Доброго дня, любі діти! Я завітала до вас,Щоб подивитись, чого ж тут навчився ваш клас.

За вами я спостерігала, ідеї свої підкидала,І бачу, що ви потрудились —Плести гачком відмінно навчились!

А зараз я хочу відкрити вам один секрет — як зробити так, щобусі плетені вироби, які ви виготовили чи виготовите в майбутньому, завжди залишались гарними. Для цього слід запам’ятати кілька правил. (Демонстрація слайдів.)

  1. Плетені вироби слід прати в теплій (40 °С) м’якій воді.
  2. Випраний виріб слід добре прополоскати.
  3. Після прання виріб слід загорнути в махровий рушник, покласти його на горизонтальну поверхню і розправити.
  4. Залежно від узору плетеного виробу його прасують або пропарюють, накривши двома шарами вологої марлі.
  5. Зберігати плетені вироби потрібно вільно складеними. Вішатиїх на плічка в жодному разі не можна.

Ну що ж, діти, я сподіваюся, ви дотримуватиметесь моїх порад і в майбутньому станете справжніми майстринями, чиї вироби милуватимуть око всіх оточуючих.

У ч е н и ц я. Ваша Величносте, чи не будете ви такі люб’язнізалишитися в нас до кінця заняття і послухати та подивитися нашіпрезентації? А ми спробуємо довести, що ви недарма покладали нанас великі надії!

К о р о л е в а. Дякую за запрошення. Я із задоволенням залишусь.

Учні починають готуватись до захисту своїх проектних робіт.

ІV. Захист та оцінювання результатів проектної діяльності

Учням пропонується розпочати презентацію творчих проектів.

Вони за власним бажанням по черзі (або в складі груп) презентуютьсвої роботи, користуючись орієнтовним планом, складеним нимизаздалегідь.

Для якісного оцінювання вчителю пропонується під час виступу дітей заповнювати оціночні листи (див. додаток А), що допоможе оптимізувати оцінювання результатів праці.

Крім того, для популяризації предмета в цілому на захист бажано запросити представників адміністрації школи, колег-учителів,а також батьків.

Група 1

Очікуваний результат: метелик — прикраса до сукні.Спосіб захисту проекту: демонстрація моделей одягу, оздобленого плетеними метеликами.

Група 2

Очікуваний результат: метелик — прикраса на волосся.Спосіб захисту проекту: демонстрація слайд-шоу «Краса, створена власноруч» (учні, працюючи над проектом, знімають різноманітні фото своїх зачісок, прикрашених плетеними метеликами).

Група 3

Очікуваний результат: метелик — прикраса базової моделі(косметички, гаманця, чохла для мобільного телефону (окулярів),серветки, килимка, декоративної подушки, гольнички, прихватокпід гаряче, пінеток, капців, іграшок тощо).Спосіб захисту проекту: демонстрація виробів, оздоблених сплетеними метеликами.

Інтерв’ювання

У ч и т е л ь. Щойно ми стали свідками чарівного дійства, створеного нашими спільними зусиллями. Ви вміло впоралися з поставленими завданнями. Традиційною для нас під час проведеннятаких заходів є присутність на заняттях представників засобів масової інформації. З одним з таких представників ви зараз і зустрінетесь.

(Одному з учнів заздалегідь дається випереджальне завданняз підготовки до проведення інтерв’ювання.)

Т е л е р е п о р т е р. Доброго дня всім присутнім! Я веду свій репортаж з місця, де відбувалася презентація проектних робіт учнів7 класу. Ми мали змогу пересвідчитися в тому, що діти, які зібралися в цьому класі, справді є старанними, талановитими й посправжньому творчими. Уважаю, що мине зовсім небагато часу,і ми зможемо назвати їх справжніми майстрами. А зараз я хочу поставити кілька запитань учасникам сьогоднішнього заходу. (Звертається по черзі до учнів).

— Скажіть, будь ласка, чи сподобалося вам працювати над проектом?

— Наскільки складною була для вас ця робота?

— Що в роботі над проектом було для вас найцікавішим?

— Які труднощі вам довелося подолати під час виконання проектної роботи?

— Що корисного дізналися чи навчилися ви, працюючи надпроектом?

Отже, відповіді наших учнів ще раз довели, що виконувати проектну роботу цікаво і, звісно, неабияк корисно. Тож бажаю всім учням і надалі таких самих успіхів у виконанні будь-якої роботи. Дякую всім за увагу. З вами була…

V. Підбиття підсумків заняття

К о р о л е в а В ’ я з а н і ї. Я щиро дякую всім учням за хвилининасолоди, які я отримала, спостерігаючи за тим, що відбувалосяна занятті. Ви справді виправдали мої сподівання. І я завжди радозустрічатиму вас у моїй країні. А на згадку я дарую клубочок побажань, який неодноразово стане вам у пригоді. Тож до нових зустрічей!

У ч и т е л ь. Давайте, діти, візьмемо клубочок бажань, подарований Королевою, підіб’ємо підсумки нашого заняття та висловимо свої побажання щодо майбутніх проектів.

(Учні кидають клубочок ниток одне одному. Той, хто отримуєклубочок, намотує на палець нитку і вимовляє свої побажання.)

Отже, за допомогою клубочка ми утворили міцну сіткупавутинку, що складається з побажань. Тож я бажаю, щоб вашізнання завжди були такими ж міцними, як ця сітка.

Домашнє завдання

Дати письмові відповіді на запитання тестів (див. додаток Б), пов’язаних з вивченням розділу «Проектування та виготовлення виробів, плетених гачком».

Оціночний лист творчого проекту

Прізвище, ім’я: __________________________________________

Дата початку роботи: ______________________________________

Клас: ___________________________________________________

Дата захисту проекту: _____________________________________

Тема проекту: ____________________________________________

______________________________________________________

 

Що оцінюємо Критерій оцінювання Оцінка в балах
Мах Факт
В

И

Р

І

Б

Привабливість виготовленого виробу

(естетичний зовнішній вигляд)

5  
Оригінальність конструкції (композиційне рішення) 10  
Практичність 5  
Зручність у використанні 5  
Технологічність (якість технологічної

обробки виробу)

20  
Економічність 10  
ПОЯСНЮ-

ВАЛЬНА

ЗАПИСКА

Повнота розкриття всіх етапів проектування 10  
Якість конструкторської та технологічної документації 10  
Оформлення та дизайн

пояснювальної записки проекту

5  
Рекламний проспект 5  
Розробка додатків 5  
З

А

Х

И

С

Т

Повнота доповіді 5  
Обсяг і глибина знань з теми 5  
Відповіді на запитання 5  
Особисті якості доповідача 5  
Разом балів: 120  

Протокол загальних результатів виконання творчих проектів

Клас __________ Дата __________

з/п

Прізвище та ім’я

учня

Виріб

60

Пояснювальна

записка

40

Захист

20

Підсумкова

оцінка

120

1          
2          
3          
           
           
18          

Додаток Б

Тести

1. Задум, що має мету, термін та конкретні строки реалізації,—це:

а) портфоліо;

б) проект;

в) презентація.

2. У залежності від методів та діяльності, що домінують в проекті,їх поділяють на такі види:

а) дослідницькі, пошукові, творчі;

б) особистісні, парні, групові;

в) короткострокові, середньострокові, довгострокові.

3. Для вдалої реалізації творчого задуму необхідно:

а) обрати тему;

б) спланувати роботу;

в) обґрунтувати вибір об’єкта проектування.

4. Аналіз виробів-аналогів здійснюють на етапі:

а) конструкторському;

б) завершальному;

в) організаційно-підготовчому.

5. «Виготовлений виріб має бути гарним». Така вимога називається:

а) функціональністю;

б) практичністю;

в) естетичністю.

6. Правильний підбір пряжі та гачків під час виконання проектної роботи слід здійснити на етапі:

а) технологічному;

б) організаційно-підготовчому;

в) конструкторському.

7. Під час виготовлення плетеного гачком виробу слід урахувати:

а) товщину нитки та розмір гачка;

б) товщину нитки;

в) розмір гачка.

8. Виготовлений плетений виріб слід прати в теплій воді, температура якої:

а) 70 °С;

б) 20 °С;

в) 40 °С.

9. Після прання плетений виріб потрібно:

а) повісити на плічки;

б) завернути в махровий рушник;

в) пропрасувати гарячою праскою.

10. Зберігати плетені вироби слід:

а) скрученими;

б) вільно складеними;

в) вивішеними на плічках.

Додаток В

АЛЬТЕРНАТИВНІ ОБ’ЄКТИ ПРОЕКТУВАННЯ

Плетіння гачком

1 Браслет

Основну частину браслета плетуть стовпчиками без накиду.

Їх оздоблення, квіти, наведено в схемах.

Як оздоблення також можна використати метеликів, схеми

яких є в конспектах занять із плетіння гачком.

2 Вазочка для квітів

3 Маленька сумочка

4 Кумедне жабеня

Жабеня плететься з трьох кіл: двох зелених і одного червоного.Виплетіть гачком стовпчиками без накиду три кола діаметром20 см.Зелені кола складіть разом, обв’яжіть жовтою пряжею стовпчиками без накиду тільки половину кола і набийте ватою.

Червоне коло складіть навпіл, укладіть в отвір із зелених кіл, набийте ватою між червоними і зеленими половинками і з’єднайтеїх разом стовпчиками без накиду пряжею жовтого кольору.Таким чином утворилась голова жабеня з відкритим ротом.Плетіння очей: із чорної пряжі виплетіть два ланцюжки довжиною45 см.

Щільно укладіть кожний ланцюжок по спіралі, зшийте кола,що вийшли, і обв’яжіть жовтою пряжею стовпчиками без накиду.Пришийте кола до голови, поставивши на ребро.

5 Чохол для мобільного телефону

Icon of Trud Div7 (7) Trud Div7 (7) (2.4 MiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *