2 156 перегляд(ів)

Паралельні і перпендикулярні прямі. Координатна площина

Мета: перевірити й оцінити рівень знань та вироблених умінь і нави­чок, які є обов’язковими для опанування теми.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 

II. Перевірка домашнього завдання

Збираємо зошити з домашньою контрольною роботою для перевірки.

 

III. Умова тематичної контрольної роботи

Варіант 1

  1. 1.     Знайдіть координати точок, зобра­жених на рисунку.
  2. 2.     Позначте на координатній пло­щині точки A(3; -2); B(-4; 3); С(0; -7); D .
  3. 3.     Через точку М, що лежить поза прямою а, проведіть пряму:

а) паралельну прямій а;

б) перпендикулярну прямій а.

  1. 4.     Побудуйте на координатній площині ΔABC, якщо A(2; 1); B(-4; 1); C(2; -5).

а) Знайдіть координати точок перетину сторін трикутника з осями
координат.

б) Через точку А проведіть пряму, паралель­ну стороні ВС, і пряму, перпендикулярну стороні ВС.

  1. 5.     На рисунку зображено графік руху велосипеди­ста. За графіком визначте:

а) Яку відстань проїхав велосипедист за увесь час руху?

б) Упродовж якого часу велосипедист відпочивав?

в) Яку відстань подолав велосипедист після зупинки?

  1. 6.     Побудуйте графік зміни температури повітря протягом 12 годин, використавши дані таблиці:

 

Час, t (год)

0

2

4

6

8

10

12

Температура, °С

-1

0

1

2

3

5

7

 

Варіант 2

  1. 1.     Знайдіть координати точок, зображених на рисунку:
  2. 2.     Позначте на координатній площині точки C(3; 5); D(-3; 4); E(2; 0);F.
  3. 3.     Через точку А, що лежить поза прямою с, проведіть пряму:

а) паралельну с;

б) перпендикулярну с.

  1. 4.     Побудуйте  на координатній  площині ΔMNP так, що M(3; 0); N(-2; -3); Р(-2; 1).

а) Знайдіть координати точок перетину сторін трикутника з осями координат.

б) Через точку Р проведіть пряму, паралельну стороні MN, і пряму, перпендикулярну стороні MN.

  1. 5.     На рисунку зображено графік руху пішохода.
    Користуючись цим графіком, відшукайте
    відповіді на запитання:

а) Яку відстань подолав пішохід до зупинки?

б) За який час пішохід подолав відстань у 10 км?

в) Упродовж якого часу пішохід відпочивав?

  1. 6.     Побудуйте графік зміни температури повітря
    протягом 12 годин, використавши дані таб­лиці:
Час, t (год)

0

2

4

6

8

10

12

Температура, t°С

3

5

7

6

4

3

0

Icon of Urok 125 Urok 125 (14.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *