905 перегляд(ів)

Перевірна робота (річна). Як досліджувати природу в літку

Мета:перевірити знання учнів за розділами, опрацьованими протягом року; розповістиучням про те, як можна допомагати природі влітку; розвивати мислення, мовлення;виховувати любов до природи.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
  3. Підсумкова робота(річна)

1 варіант

I рівень

Дайте правильну відповідь.

  1. Природа буває:

а) жива і нежива;

б) нежива;

в) жива.

  1. Джерелом світла і тепла на Землі є:

а) Місяць;

б) Сонце.

  1. Вуглекислий газ, кисень, природний газ — це:

а) рідкі тіла;

б) тверді тіла;

в) газоподібні тіла.

  1. Яка з цих тварин може 2 тижні обходитися без води?

а) Тигр;

б) слон;

в) верблюд.

  1. Кому допомагає врятуватися швидкий біг?

а) їжаку;

б) козулі;

в) черепасі.

Дайте відповідь «так» чи «ні».

  1. 6. Тварини живляться рослинами або іншими тваринами.

а) Так;

б) ні.

  1. Чим краще розвинені м’язи, тим міцніший скелет.

а) Так;

б) ні.

  1. Дерево має кілька міцних дерев’янистих стебел.

а) Так;

б) ні.

II рівень

  1. Підкресліть назви органів травлення людини.

Ротова порожнина, язик, стравохід, шлунок, тонка кишка, бронхи, печінка,

товста кишка, пряма кишка.

  1. Підкресліть, що необхідно хижим тваринам для життя.

Тепло, світло, рослини, тварини, ґрунт, вода, повітря.

  1. Установіть відповідність.

Які ознаки людина розрізняє очима?              Холод, тепло, біль, Дотик

Що розрізняє людина завдяки вухам?            Звуки

Що розрізняє людина завдяки носу?               Колір, розміри, форму, відстань

Що людина розрізняє язиком?                        Запах

Що відчуває людина за допомогою шкіри?    Смак

  1. Підкресліть назви горючих корисних копалин.

Глина, мідна руда, алюмінієва руда, крейда, природний газ, кам’яне вугілля,

гіпс. ‘

  1. Складіть ланцюг живлення.

Козуля, береза, вовк.

I II рівень

  1. Доповніть речення.

… захищає головний мозок, … — спинний мозок, … — серце, легені, печінку.

(Череп, грудна клітка, хребет)

  1. Поміркуйте. Запишіть свої міркування.

Чому тварини не можуть жити без неживої природи?

2 варіант

І рівень

Дайте правильну відповідь.

  1. Природа — це:

а) все, що навколо нас;

б) рослини, тварини;

в) все, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною.

  1. Якщо Сонце стоїть низько, то його промені віддають:

а) більше тепла;

б) менше тепла.

  1. Сніг-—це:

а) твердий стан води;

б) рідкий стан води;

в) газоподібний стан води.

  1. Хто ловить комах на льоту?

а) Щука;

б) їжак;

в) жаба.

  1. Кому допомагає врятуватися зміна забарвлення?

а) Борсуку;

б) зайцю;

в) конику.

Дайте відповідь «так» чи «ні».

  1. 6. Тварини переміщуються, цим вони відрізняються від рослин.

а) Так;

б) ні.

  1. Вуглекислий газ отруйний для організму.

а) Так;

б) ні.

  1. 8. Дерева і кущі — це однорічні рослини,

а) Так;

– И Вйдкресліть назви органів кровообігу людини.

Серце, стравохід, артерії, шлунок, вени, капіляри, печінка.

  1. Підкресліть, що необхідно рослиноїдним тваринам для життя,

г Росзптни, тварини, ґрунт, вода, повітря.

  1. Установіть відповідність.

Чим ми розрізняємо і відчуваємо:

I I рівень

* тепло, біль, дотик

гір, розмір, форму, відстань

і, музику, голоси, шуми

пахощі, аромати, запахи газу,„неприємні запахи

оододке, кисле, гірке, солоне

очима

вухами

носом

язиком

шкірою

  1. Підкресліть назви рудних корисних копалин.

Глина, мідна руда, алюмінієва руда, крейда, природний газ.

  1. Складіть ланцюг живлення.

Сова, пшениця, миша.

I II рівень

  1. Доповніть речення.

Череп захищає …, хребет — …, грудна клітка — …

(серце, легені, печінку, спинний мозок, головний мозок)

  1. Поміркуйте. Запишіть свої міркування.

Чому рослини не можуть жити без неживої природи?

Оцінювання

I рівень 8 завдань, що розраховані на знання основних понять, їх розуміння,

на просте відображення матеріалу на рівні впізнанноеті і відтворення.

Кожне завдання оцінюється 1 балом.

I I рівень — 5 завдань, що вимагають розуміння, використання і застосування

знань у стандартних ситуаціях. Кожне завдання оцінюється 2 балами.

I II рівень — 2 завдання, що вимагають творчого використання набутих

знань і дозволяють виявити уміння застосовувати знання у нестандартних ситуаціях.

Кожне завдання оцінюється 3 балами.

Максимальна кількість балів — 24.

Для оцінювання потрібно поділити суму набраних учнем балів на два.

  1. Фізкультхвилинка

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про те, як допомагати природі влітку.

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Завдання на літо від Матінки Природи

— Упродовж літа обміркуй, що ти можеш зробити для охорони природи

твого рідного краю.

Що тобі довелося побачити? Чи все побачене тобі сподобалося? Як боротися

за чистоту, охайність, ошатність наших населених пунктів?

Записуй свої думки і враження у зошит або альбом, ілюструй їх своїми фотознімками.

Запам’ятай!

  • Допомагати природі потрібно скрізь: не тільки в містах і селах, а й у лісі,

на луці, в горах, біля річки, озера, ставка чи на березі моря.

  • Перебуваючи у лісі, піклуйсь про те, щоб не виникали пожежі.
  • Не сміти! Забирай сміття із собою, не залишай його на природі.
  • Намагайся сортувати сміття, адже папір, скло, пластмаса, поліетиленові

упаковки можуть бути використані повторно, й не доведеться знищувати

природні матеріали для їх виготовлення.

  • Разом із дорослими висаджуй рослини! Ти вже знаєш, що зелені рослини

— єдині постачальники кисню на Землі. Висадивши рослини, доглядай

за ними. Не дай їм загинути від спраги! *

  • Не намагайся створити свій власний гербарій із найгарніших і найрідкіс-

ніших рослин або колекцію дивовижних метеликів чи чудернацьких жуків

та інших комах. Вони можуть належати до зникаючих видів із Червоної

книги України. Радій, що тобі пощастило їх побачити в природі!

  • У всіх життєвих ситуаціях залишайся вірним другом природи!
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *