1 874 перегляд(ів)

План-конспект уроку: НАУКИ, ЩО ВИВЧАЮТЬ ПРИРОДУ

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про науки, що вивчають природу; сприяти розвитку інтересу до вивчення предметів природничого циклу; розвивати вміння синтезувати й аналізувати знання, застосовувати їх на практиці в різних умовах.

Обладнання: схема «Науки про природу», атласи, підручник.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка описів компонентів природного комплексу своєї місце­вості. Учні зачитують свої описи, ілюструючи їх фотознімками при­родних комплексів.

IIІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності

Учитель. Сьогодні на уроці ми перегорнемо останню сторінку нашого підручника із захоплюючого предмета «Природознавство». Подивіться на зміст підручника і пригадайте, які теми ви вивчили протягом двох років. Згадайте, скільки всього цікавого ви дізналися! А що ж далі?

IV. Вивчення нового матеріалу

Учитель. А далі на вас чекає подорож у світ великих наук — астро­номії, біології, географії, екології, фізики, хімії. Всі знання, які ви здобули на уроках природознавства, допоможуть вам опанувати ці науки. Які саме? Зараз ми з вами і з’ясуємо.

Мозковий штурм

Учитель дає визначення наук, а учні називають поняття, факти, процеси, які стосуються цієї науки. Все це записується на дошці.

1. Астрономія — наука про Всесвіт, його будову і розвиток.

2. Біологія — сукупність наук про живу природу.

3. Географія — наука про природу земної поверхні, про населення та його господарську діяльність.

4. Екологія — наука про взаємозв’язок між живими організмами і середовищем їх існування.

5. Фізика — наука про найбільш загальні закони та закономірності при­роди. 6. Хімія — наука про будову та властивості речовини, її перетворення.

V. Узагальнення нових знань і вмінь учнів

Завдання. Побудуйте схему «Природознавство та предмети при­родничого циклу». Підпишіть вздовж стрілочок поняття та факти, які є базовими для кожної науки та були вивчені в курсі «Природо­знавство».

VІ. Підсумок уроку

Учитель. Ми закінчили вивчення курсу «Природознавство», який заклав основу для подальшого вивчення шкільних курсів астрономії, біології, географії, екології, фізики та хімії. До нових зустрічей у ца­рині природничих наук.

Icon of Prirod6 (31) Prirod6 (31) (7.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *