1 677 перегляд(ів)

Попередження захворювань

 

Мета: сформувати в учнів поняття про захворювання, розвивати навички адекватного оцінювання ситуації; виховувати бажання здоровий спосіб життя.

Обладнання та матеріали: фотографії і плакати, які показують, у який спосіб можна запобігати захворюванням.

Базові поняття й терміни: інфекційні захворювання, неінфекційні захворювання, імунітет, загартовування.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговорення проблемної ситуації

У прохолодну погоду в школі багато учнів занедужало на грип. Учителі — в масках. Більшість учнів зробили так само, а решта — проігнорували. Хто з дітей учинив правильно?

ІІІ. Постановка завдань уроку перед учнями

Знати: захисні реакції організму; профілактику захворювань.

Уміти: запобігати захворюванням і зміцнювати імунітет.

IV. Вивчення нового матеріалу

Класифікація захворюваньІнфекційні захворювання — це захворювання, спричинені мікроорганізмами (бактеріями, вірусами), що паразитують в організмах вищих видів (людей, тварин).

Інфекційні захворювання можуть передаватися від хворої людини (або тварини) до здорової Неінфекційні захворювання людина одержує спадково або в процесі життєдіяльності. Неінфекційні хвороби від однієї людини до іншої не передаються.

Захисні реакції організму людини ЗАХИСНІ РЕАКЦІЇ

температура

втрата

свідомості

непритомність пронос блювота

Основні методи запобігання інфекційним захворюванням:

• вакцинація та імунізація здорових людей;

• обмеження контактів між хворими та здоровими людьми;

• дотримування правил гігієни;

• використання засобів захисту (масок);

• підвищення імунітету людини до інфекційного захворювання.

Основні методи запобігання неінфекційним захворюванням:

• дотримання режиму дня;

• збалансоване харчування;

• рухова активність;

• правильні постава й положення тіла;

• загартовування;

• уникання шкідливих звичок;

• обстеження в лікарів.

Валеологічна пауза

Фізкультурна розминка

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів

Робота із зошитом, підручником

Запитання

— Що називають імунітетом? — Навіщо під час епідемії запроваджують карантин?

— Як запобігти сколіозу?

— Які хвороби ввійшли в історію через те, що забрали багато життів?

VI. Домашнє завдання

1. Опрацювати матеріал підручника за відповідною темою.

2. Виконати вправи в зошиті.

VII. Підсумок уроку

Icon of Osn Zdor7 (5) Osn Zdor7 (5) (15.2 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *