666 перегляд(ів)

Повість – казка. Отфрід Пройслер «Мала Баба Яга»

Мета. Учити самостійно орієнтуватися в структурі художнього твору; називати

основні ознаки казки-повісті як жанру; зацікавити змістом казки, вчити

сприймати великі за обсягом тексти цілісно; привертати увагу до засобів

створення образу; розширювати словниковий запас учнів; розвивати навички

виразного читання, пам’ять, кмітливість, логіку мислення, уяву учнів, уміння

обґрунтовувати свої думки; стверджувати ідеї перемоги добра над злом.

Обладнання. Карта Європи, зошит, вислови, картки до гри «Старт – фініш» , картки для групової роботи і характеристики героїв.

Хід заняття

1.Емоційний настрій до заняття

Ми мандруємо у казку

У цю радісну мить,

Щоб зрозуміти, як прекрасно

У цьому світі жить.

Хай минає дитинство в перебігу літ –

Не забудеться дітям казки лагідний світ!

 

  1. Змістовнка і мотиваційна підготовка учнів до сприймання теми

2.1 Вправи для розвитку артикуляції і дихання

Гра «Старт –  фініш»

«СТАРТ»

Сон-сонце

Око-околиця

Мед –медуза

Пора – поразка

Клуб – клубок

Маля – маляр

Вік – віконце

Сини – синиця

Мак – макітра

Лев- левада

Каша – кашалот

Кара – карась

Поли – полиця

Млин – млинець

Мер – мереживо

Вал – валіза

Пара – парашут

Чай – чайка

 

 

                                                                  «ФІНІШ»

Чин – почин

Люк –малюк

Ріг – пиріг

Трави – страви

Глина – цеглина

Мідь – ведмідь

Рак – байрак

Кран – екран

Шина – вершина

Балка – рибалка

Мкати-тримати

Роси – троси

Сук – борсук

Рись – борись

Сир – касир

Коси – покоси

Жити – дружити

Роль – король

 

  1. Актуалізація опорних знань. (Зошит, завд.5  с.22)

           Тестове опитування

  1. Казку «Мала Баба Яга» написала…

А) Мій око Мацутані;

Б) Оскард Уайльд;

В) Отфрід Пройслер;

Г) Василь Жуковський

  1. За жанром цей твір є:

А) повість;

Б) повість-казка;

В) літературна казка;

Г) народна казка.

  1. Казка «Мала Баба Яга» написана…

А) прозою;

Б) віршами;

В) в особах.

  1. Головній думці казки «Мала Баба Яга» відповідає прислів’я…

А) Добро довго пам’ятається.

Б) Слово чемне кожному приємне.

В) Куди голка, туди й нитка.

Г) Слово чемне кожному приємне.

 

  1. Повідомлення теми і завдань заняття

Сьогодні ми продовжимо вивчати повість-казку «Мала Баба Яга» Отфрід Пройслер. Послухайте продовження казки і подумайте, які вчинки і справи залишила по собі ця героїня.

 

  1. Вивчення нового матеріалу

5.1 Читання казки вчителем і учнями, перевірка розуміння

  •    3 якою метою Яга та Абраксас   прилетіли  на базар?
  • Який   настрій   панував   на  базарі   серед людей?.
  • Чому саме дівчинці, яка продавала квіти вирішила   допомогти   чаклунка?   Як   це характеризує?

 

  1. Дослідження художнього тексту
    • Технологія «Коло питань»

Учні складають запитання і відповіді на них за змістом твору.

 

  • Вибіркове читання

– Прочитайте опис базару.

– Розмову Баби Яги і дівчинки.

– Розгляньте малюнки художника. Озвучте малюнки текстом твору

  • Технологія «Ситуативне моделювання»
Позиція героїв твору Наш висновок Висновок автора
Баба Яга Уважна і співчутлива Доведення на основі епізодів казки

 

 

Абраксас Вірний товариш ?

 

Дівчинка Несмілива, бідолашка ?

 

Тітонька Трам-Бам-Бах Зла, жорстока ?

 

 

  • Робота в групах

– Чи потрібні нам добрі вчинки?

Для того, щоб зробити висновок, внесемо свої аргументи в таблицю.

Докази «ЗА» Докази «ПРОТИ»

 

  1. Узагальнення і систематизація знань учнів

7.1 Гра «Співавтори»

Перекажіть уривок казки від імені дівчинки.

 

7.2 Вправа «Передбачення»

– Які ще пригоди могли статися з Бабою Ягою? Як ви думаєте?

Учні висловлюють припушення.

– Прочитайте закінчення казки самостійно і дізнаєтесь, чи справдились ваші передбачення.

 

  1. Підсумок заняття

8.1 Творче завдання «Сонце доброти»

Учні записують на промінчиках свої добрі справи, промінчики прикріплюють до сонечка.

 

8.1 Технологія «Мікрофон»

– Чого вас навчив сьогоднішній урок?

– Даруте людям добро, радість, не чекайте віддачі.

Я вірю в силу доброти.

Добро завжди сильніше злого,

Дає наснагу, щоб цвісти

І світлу обирать дорогу.

Я вірю в силу доброти,

Що має долю роботящу.

Що хоче, щоб і я, і три,

І все у світі було кращим.

В. Крищенко

Завдання для тих, хто любить читати

Прочитайте закінчення казки і дізнайтеся чи змогла Мала Баба Яга помститися чаклункам і довести, що добро перемагає зло.

Icon of Zar F 13 Zar F 13 (20.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *