1 138 перегляд(ів)

Повторення та узагальнення матеріалу курсу

Мета:

  • систематизувати та узагальнити знання, здобуті учнями впродовж вивчення курсу, удосконалити навички робо­ти в групі, продовжити формування вміння висловлювати власне ставлення учнів до проблем, що розглядаються.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

називати основні поняття, із якими ознайомилися впродовж вивчення курсу, держави, з історією яких ознайомилися протягом року, дати осно­вних подій періоду стародавньої історії;

показувати на кар­ті держави, з історією яких ознайомилися протягом року; місця основних битв воєнних подій цього періоду історії;

порівнювати природні умови, господарське, духовне та культурне життя в давні часи в різних державах;

висловлю­вати судження про роль історичних знань у житті людини.

Тип уроку. урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

 

ХІД УРОКУ

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання.

Представлення учнями виконання домашнього завдання — неве­ликий нарис «Найцікавіший урок з історії стародавнього світу». Учні висловлюють власні думки щодо того, який урок історії в шостому класі їм запам’ятався найбільше і чому.

Фронтальне опитування.

1)          Який період історії ми вивчали в цьому навчальному році?

2)          Із якими новими поняттями ми ознайомилися?

3)          Історію яких держав ми вивчали?

Учитель пропонує пригадати основні події та поняття курсу істо­рії, що вивчалися в шостому класі, під час конкурсу ерудитів.

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО

Конкурс ерудитів.

Протягом року після вивчення теми учні отримували завдання скласти кросворд. На останньому уроці можна провести не тільки конкурс кросвордів, а й змагання, хто швидше розв’яже кросворд однокласника.

Робота в групах.

Учні об’єднуються в чотири (шість) групи, кожна з яких одержує кросворд, який їм необхідно розв’язати. Для виконання завдання надається 5—6 хвилин, після чого групи представляють результати своєї роботи. Змагання можуть мати кілька раундів.

IV. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель підбиває підсумки змагань. При цьому враховується не тільки швидкість і правильність при розв’язанні кросвордів, а й рі­вень наданого суперникам кросворда.

Учитель робить загальний висновок, у якому висвітлює значення історії та культурної спадщини стародавнього світу в історії людства. З огляду на те, що наступного навчального року школярі почнуть ви­вчати історію середніх віків, необхідно підкреслити, що повалення Ромула Августула й утворення на території Римської імперії першого германського королівства вважається закінченням історії стародав­нього світу. Занепад рабовласницького ладу супроводжувався появою феодального суспільства, античне рабство зникло. Таким чином, історичне значення захоплення Риму варварами полягало в тому, що вони вдихнули в античну цивілізацію, яка гинула, нове життя й оно­вили виробничі засади. Крім цього, слід підкреслити ще один важ­ливий урок античної історії й історії Давнього Риму зокрема: жодна імперія, якою б могутньою вона не була, не зможе вічно гнобити під­корені народи.

У цьому навчальному році учні ознайомилися також із давньою іс­торією України і мали можливість переконатися, що історія України є невід’ємною часткою всесвітньо-історичного розвитку.

Icon of Урок 70 Урок 70 (17.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *