978 перегляд(ів)

Працездатність учня. Активний відпочинок. Практич­на робота: складання правил відпочинку на природі, біля школи, у дворі

Мета: розширити уявлення учнів про працездатність і відпочи­нок; скласти правила відпочинку на природі, біля школи, у дворі; вчити учнів дотримуватися цих правил; виховувати обережність, відповідальність.

ХіД УРОКУ

Вступне слово вчителя

Учитель. Праця зміцнює здоров’я людини. Праця буває фізич- ною і розумовою. Її потрібно чергувати з відпочинком. Усі ці тези ми й спробуємо обговорити на сьогоднішньому уроці.

Робота за підручником (С. 14-16)

Читання тексту на с. 14.

Що людину зробило людиною?

Що таке працездатність людини?

Розгляньте малюнки на с. 14. Хто що робить? Укладіть від- повідні речення. Як почуваються члени сім’ї?

Без чого не можна виконувати будь-яку роботу?

Якою стає людина, що не відпочиває?

Чи можна захворіти, якщо не відпочивати?

Що загрожує втомленій людині?

Чому відпочивати потрібно обов’язково?

Як можна відпочити?

Чи можна відпочити, якщо довше полежати?

Чи можна відпочити, якщо посидіти перед телевізором? Висновок: знайте, що потрібно чергувати види відпочинку: якщо

довго сидів і читав чи писав, потрібно виконати фізичну роботу або побігати й пострибати.

Розгляньте малюнки про працю і відпочинок школяра Гри- ця на с. 15. Розкажіть, чим він займався після школи. Складіть ре- чення за малюнками.

Що вам видається неправильним у поведінці хлопчика?

Що ви порадите Грицеві для збереження й зміцнення його здоров’я?

Учитель. Найкорисніші види відпочинку — особисті захоплен- ня, хобі: ліплення, живопис, спорт, література, танці, колекціону- вання, розведення рослин тощо.

Висновок: працю слід чергувати з активним відпочинком.

Розгляньте малюнки на с. 16. Укладіть відповідні речення.

Оберіть з наведених видів відпочинку активні.

Що ви найчастіше робите?

Що вам подобається? Що — ні? Чому?

Складіть правила активного відпочинку для власної родини.

Орієнтовні відповіді

Відпочивати активно.

Відпочивати всією сім’єю.

Відпочивати регулярно.

Відпочивати різноманітно.

Фізкультхвилинка

Хмарка сонечко закрила, Слізки срібнії зронила. Ми ті слізки пошукаємо, У травичці позбираємо. Пострибаємо, як зайчата. Політаємо, як пташата. Потанцюємо ще трішки, Щоб спочили ручки, ніжки. Всі веселі? От чудово, А тепер до праці знову.

Продовження роботи за підручником (С. 17)

Через які проміжки часу слід відпочивати, щоб попередити втому?

Учитель. Допомогти відпочити можуть фізичні вправи і фіз- культхвилинки. Завдяки їм поліпшується діяльність усіх органів.

Висновок: щоб не втомлюватися і цікаво відпочивати, потрібно чергувати працю та активний відпочинок.

Практична робота: складання правил відпочинку на природі, біля школи, у дворі

Орієнтовні відповіді

Грайся спокійно, намагайся не перезбуджуватися.

Грайся обережно, остерігайся травм.

Грайся у рухливі ігри на майданчику.

Грайся так, щоб не заважати дорослим.

Грайся так, щоб не зашкодити природі.

Добирай зручний одяг, що відповідає погоді.

Гра і відпочинок повинні викликати позитивні емоції. Учитель. Удома має бути місце, де вам зручно працювати, від-

почивати.

Розгляньте малюнки в підручнику. Складіть корисні поради щодо попередження втоми.

Читання вірша Ганни Чубач.

Як ви вважаєте, чому вчитель похвалив Вову?

Як Вова відпочивав?

Робота в зошиті (С. 6-7)

№ 3. Поясніть прислів’я.

Хто день починає із зарядки, у того всі справи в порядку.

№ 4. Розгадайте кросворд «Чим можна зайнятися у вільний час?»

3п р е к
і
л
я

 

По вертикалі:

1. Один із вихідних днів. (Неділя)

По горизонталі:

Місце, де ковзаються. (Ковзанка)

Передавати словами прочитане. (Переказ)

Передавати у власність як подарунок. (Дарувати)

Називати числа у послідовному порядку. (Лічити)

Щось або когось зображувати. (Малювати)

Магазин книг. (Книгарня)

3) № 5. Практична робота.

— Розгляньте малюнки. Складіть за ними речення.

 

 

Хто з учнів добре відпочине на перерві, а хто — навпаки? Об- ведіть червоним олівцем тих, хто не відпочине. Назвіть правила від- починку під час перерви.

Орієнтовні відповіді

За можливості виходь на свіже повітря.

Грайся обережно, остерігайся травм.

Грайся так, щоб не заважати оточуючим.

Грайся спокійно, намагайся не перезбуджуватися.

7. Підсумок уроку

Що таке розумова праця?

Що таке фізична праця?

Як ви працюєте фізично?

Як ви працюєте розумово?

Назвіть умови успішного виконання домашніх завдань.

Які види відпочинку є активними?

Які види відпочинку є пасивними?

Як ви відпочиваєте?

Що вам потрібно для того, аби ви могли виконувати улюбле- ну роботу під час відпочинку вдома?

Як ви з батьками обладнали куточок для активного відпочин- ку вдома?

Які правила відпочинку на природі, біля школи, у дворі ви запам’ятали?

Icon of Працездатність учня Працездатність учня (40.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *