5 604 перегляд(ів)

Практична робота №1 складання алгоритмів для виконавців у словесній формі і у графічному вигляді. Виконання алгоритмів

Мета уроку: навчитися складати алгоритми для виконавців у словесній формі, і у графічному вигляді. Навчитися виконувати створені алгоритми. Розвивати логічне мислення на основі спостережень, порівнянь, усвідомлення отриманого матеріалу; продовжувати розвивати навички роботи з інформаційними технологіями. Виховати інтерес до предмету, пізнавальну активність, акуратність, терпимість та інформаційну культуру учнів

Обладнання: Дошка для писання крейдою або маркером, (дана) інструкція.

Структура уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань.
  3. Інструктаж з ТБ.
  4. Виконання практичної роботи
  5. Підбиття підсумків уроку, виставлення оцінок.
  6. Домашнє завдання.

Хід уроку

1. Організаційний момент

Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. Перевірка виконання домашнього завдання.

2. Актуалізація опорних знань
Дати означення або пояснення понять, виділених нижче жирним, і порівняти їх з поданими.

Алгоритм — це запис скінченої послідовності вказівок, виконання яких призводить до розв’язання певної задачі.

Виконавець (алгоритму) — це жива істота (людина або тварина) або автоматичний пристрій (робот, електронна обчислювальна машина тощо), спроможна діяти відповідно з алгоритмом.

Система вказівок виконавця — це множина (сукупність) всіх вказівок, які може виконувати даний виконавець.

Середовище виконання алгоритму — об’єкти, з якими працює виконавець у процесі виконання алгоритму.

Властивості алгоритмудискретність, визначеність, виконуваність, скінченність, результативність і масовість.

Словесна форма подання алгоритму — запис алгоритму у вигляді послідовності команд, кожна з яких має свій порядковий номер і записана мовою людською спілкування, наприклад, українською. Допустимі вставки — математичні формули.

Графічна форма подання алгоритму — подання алгоритму блок-схемою. У цьому випадку кожну вказівку записують у зображенні геометричної фігури (блоці) певного вигляду. Блоки з’єднують між собою стрілками, які вказують напрям переходу до виконання наступної вказівки.

 

3. Інструктаж з ТБ

4. Закріплення вивченого матеріалу

 

Завдання 1. Подати у словесній і графічній формах алгоритм знаходження величини виразу

(a – b)∙(c – d),

де a, b, c, d — дані дійсні числа.

 

Розв’язання (синім кольором подано коментар-тлумачення, що не є складовою алгоритму).

  1. Увести величини змінних a, b, c, d. У результаті виконання цієї вказівки виконавець запам’ятовує введені дані як величини відповідних змінних.
  2. Обчислити величину різниці (a – b) і результат запам’ятати як величину змінної x.
  3. Обчислити величину різниці (c – d) і результат запам’ятати як величину змінної y.
  4. Обчислити величину добутку x ∙ у і вивести результат.

Завдання 2. Є посудина місткістю 8 л, заповнена рідиною, і дві порожні посудини місткістю 5 л і 3 л. Подати у словесній і графічній формах алгоритм одержання в одній з посудин 1 літру рідини і повідомлення, в якій саме. 

Розв’язання.

  1. Наповнити 3-літрову посудину з 8-літрової.
  2. Перелити з 3-літрової посудини в 5-літрову.
  3. Наповнити 3-літрову посудину з 8-літрової.
  4. Наповнити 5-літрову посудину з 3-літрової.
  5. Вивести повідомлення: «1 л одержано в 3-літровій посудині»

Завдання 3. Обчислити шлях за швидкістю і часом руху. Записати алгоритм у словесній формі.

Словесний запис алгоритму:.

  1. Ввести швидкість v і час руху t.
  2. Обчислити шлях за формулою S = v·t.
  3. Вивести шлях S.

Завдання 4. Щоб не запізнитися на наступний урок, семикласник має навчитися складати свої речі в рюкзак за 15 секунд. Обчисліть згідно з поданою блок-схемою, скільки разів встигне скласти свої речі семикласник за x хвилин перерви при x= 10, 15, 20.

 

  1. Підбиття підсумків уроку

Виставлення оцінок.

6. Домашнє завдання

  1. Опишіть розмовною мовою алгоритм приготування вашої улюбленої страви. Зразок (для прикладу бутерброд)

 

  1. Складіть блок-схему поданого алгоритму (садіння дерева).

 

  1. Намалювавши будинок з димарем, виконайте алгоритм, поданий блок-схемою,
  2. Виконайте алгоритм, поданий у словесній формі.
    1. Прочитай слово (за вибором вчителя).
    2. Виділи і запиши закінчення.
    3. Виділи і запиши основу.
    4. Виділи і запиши корінь.
    5. Виділи і запиши префікс.
    6. Виділи і запиши суфікс.
Icon of Urok 03 Urok 03 (300.5 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

3 comments for “Практична робота №1 складання алгоритмів для виконавців у словесній формі і у графічному вигляді. Виконання алгоритмів

  1. Володимир
    21.08.2014 at 18:33

    Чудово, коли є такі вчителі, як Ви. Не знав, що і робити на початку року. Підручника немає, кажуть, і не буде. Ви просто виручили мене у такий тяжкий час. Дуже дякую.

  2. bvk
    23.08.2014 at 13:11

    Добрый день. Не получается скачать календарное планирование 6 кл: выдает сообщение “Ошибка сервера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *