1 775 перегляд(ів)

Практична робота 4. Пошук об‘єктів файлової системи

Мета уроку:

  • навчальна: сформувати вміння здійснювати пошук об’єктів файлової системи;
  • розвивальна: розвивати логічне мислення;
  • виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру, активність; формувати вміння самостійно здобувати знання.

Тип уроку: практичне застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. відтворення і коригування опорних знань

Інформатична розминка

— Як виділити один об’єкт?

— Як зняти виділення з об’єкта?

— Як виділити групу об’єктів, розміщених недалеко один від одного на Робочому столі чи у вікні?

— Як виділити групу об’єктів, розміщених далеко один від одного? розміщених на одній лінії?

— Як виділити всі об’єкти у вікні або на Робочому столі?

  1. Мотивація навчальної діяльності

— На дисках, знімних носіях зазвичай міститься велика кількість папок і файлів. Щоб швидко знайти потрібні файли, треба перш за все зберігати їх у певному порядку. Також потрібно пам’ятати їх назву та місце їх розташування. А що робити, коли невідомо місце збереження файла, його назва чи тип? Це ви зможете дізнатися під час вивчення теми уроку.

  1. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

Робота з підручником: § 13

  1. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Практична робота № 4 «Пошук об’єктів файлової системи».

Робота за комп’ютером

  • Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  • Інструктаж учителя.

Підручник ст. 91-92

  • Практична робота за комп’ютерами.
  • Вправи для очей.

VIIІ. Домашнє завдання

Підручник ст. 91-92

ІX. Підсумки уроку

Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.

  1. Що нового сьогодні дізналися?
  2. Чого навчилися?
  3. Що сподобалось на уроці, а що ні?
  4. Чи виникали труднощі?

Х. Оцінювання роботи учнів

 

Практична робота

Завдання 1. Пошук файлів.

 

  1. Відкрий папку:

E:\6-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 13\

Створи в ній папку з іменем Пошук

  1. Знай дина диску С: текстові файли, імена яких починаються з літери т, та скопіюй будь-які три з них у папку Пошук
  2. Відшукай на диску С: файли з ім’ям txt. Скопіюй один зі знайдених файлі в у папку Пошук
  3. Знайди в бібліотеці Зображення і в довільних вкладених папках файли, імена яких починаються латинською літерою p і закінчуються літерою f, а розширення починається літерою j. Скопіюй три файли зі знайдених у папку Пошук
  4. Серед текстових файлів бібліотеки Документи знайди такі, у тексті яких зустрічається слово принтер. Скопіюй один із знайдених файлів у папку Пошук
  5. Знайди файли, імена яких мають чотири символи і розширення .hlp. Скопіюй два файли зі знайдених у папку Пошук
  6. Знайди файли, які містять сполучення символів map. Скопіюй три файли зі знайдених у папку Пошук

 

Завдання 2. Порівнюємо результати пошуку.

 

  1. Скористайся інструментом пошуку Головного меню та знайди кількість графічних файлів, які в назві містять слово Рисунок. Запиши отримане число в зошиті.
  2. Виконай пошук графічних файлів, які в назві містять слово Рисунок, із вікна бібліотеки Зображення
  3. Порівняй кількість результатів пошуку в обох випадках. Зроби висновок про доцільність використання кожного з інструментів пошуку для виконання запропонованого завдання
  4. Запропонуй у графічному редакторі схему для подання результатів свого порівняння
  5. Закрий всі відкриті вікна.
  6. Повідом вчителя про завершення роботи.
Icon of Urok 13 Urok 13 (17.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *