1 086 перегляд(ів)

Практична робота «Створення ескізу аплікаціїта перенесення малюнка на папір»

Тема. АПЛІКАЦІЯ ЯК ВИД ХУДОЖНЬОГО ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ

Практична робота «Створення ескізу аплікаціїта перенесення малюнка на папір»

Мета уроку:

навчальна: систематизувати знання учнів про аплікацію: основні види аплікацій та ін­струменти, пристосування й матеріали для їхнього виготовлення, формувати вмін­ня розробляти ескізи аплікацій та переносити малюнок на папір; розвивальна: розвивати фантазію, образне мислення (ознайомлення з професією ди­зайнера);

виховна: виховувати уважність, культуру праці.

Обладнання, матеріали та наочність: виставка робіт (аплікація з використанням різ­них матеріалів), картон, папір для ескізів та копіювальний, калька, олівці простий та кольорові, малюнки для аплікацій.

Об’єкт праці: ескіз для аплікації.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку, створення позитив­ного емоційного настрою.

Бажаю усім, щоб до кожного з вас Завітало натхнення сьогодні у клас І збудило бажання здобути знання,

Щоб потім життям ви не йшли навмання.- Щоб вам захотілось новеньке пізнати,

Самим научитись та інших навчати.

II.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

На попередніх уроках ви здобули деякі необхідні знання й зараз ці знання допоможуть вам вправно розгадати кросворд.

1

. т

2

К

3

А

■ ‘ –

4

‘ V : . 1

– ІД. ;

5

и

6

н

~

7

‘.A*. :

 

 

Питання до кросворду

  1. Волокна, наявні в природі. (Натуральні)
    1. Волокно завдовжки близько сотні метрів, яке отримують із коконів деяких метеликів. (Шовк)
    2. Давній письменник Аполлоній Родоський у книзі «Аргонавтика» розпові­дає: Язон і Медея, припливши в Колхіду, знайшли в долині дуб, на якому висіло руно, подібне до яблука, що сяяло на вранішньому сонці. З яких во­локон складалось руно? (Вовна)
    3. «За селом з’явилось море, синє-синє, неозоре. То не казка і не сон — то за­цвів у полі… (льон).
    4. Матеріал, який отримують із пряжі склеюванням або скручуванням. (Нитки)

в.  Міцні, тонкі, гнучкі й пружні ворсинки. (Волокна)

  1. Матеріал, який отримують, скручуючи окремі текстильні волокна між со­бою. (Пряжа)

Питання для обговорення

  • Що називають тканиною? Для чого використовують тканини?

III.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Одне з можливих застосувань тканини — це виготовлення аплікації.

  • Чи зустрічалися ви з’ поняттям «аплікація * ?
  • Які аплікації виготовляли на уроках у початкових класах?
  • Які матеріали використовували?
    • Чи сподобався вам результат вашої роботи, чи знайшов ваш виріб застосу­вання?

IV.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

Аплікація — це один із видів декоративно-ужиткового мистецтва, знайом­ство з яким ви продовжуватимете найближчим часом. Тема сьогоднішнього уроку: «Аплікація як вид художнього оздоблення виробів».

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота з підручником
  • Що називають аплікацією? Знайдіть відповідь у тексті підручника на с. 34.
  1. Інформаційні повідомлення учнів «Історія виникнення аплікації з текстильних матеріалів»

1-                 й     учень. Аплікація — це один із найдавніших видів декоративно- ужиткового мистецтва. Вона виникла понад дві тисячі років, тому й відома ба­гатьом народам світу. Виникнення аплікації пов’язане з давньою культурою народів-кочівників. Вони прикрашали свій одяг, взуття, упряж і житло візе­рунками зі шматків шкіри, хутра, берести. Пізніше для оздоблення одягу по­чеши застосовувати різні тканини. Безцінні твори скіфського мистецтва зна­йдені в похованнях на території України: фрагменти костюма із повсті, май­стерно оздоблені вишивкою й аплікацією. Багато народностей використовують і зараз аплікацію для оформлення національного костюма.

2-                 й     учень. Аплікаціями зі шкіри з давніх-давен оздоблювали жіночий та чоловічий одяг: корсетки, фартухи, свитки, кожухи, предмети побуту й гос­подарства. Зараз у техніці аплікації можна виготовити безліч виробів: панно, штори, скатертину, ковдру, постільну білизну, сумку для дрібничок, газетни­цю, оздобити одяг для дорослих і дітей тощо.

(Діти розглядають вироби, оздоблені аплікацією.)


3. Висновок учителя

Аплікацію з текстильних і нетканих матеріалів застосовують:

  • для оздоблення одягу, предметів домашнього вжитку;
  • для створення декоративних виробів;
  • для ремонту одягу — за її допомогою можна замаскувати шов чи зношене місце.

Із основними видами аплікації можна ознайомитися на підставі тексту та ілюстрацій у підручнику на с. 35—38 підручника.

4. Інструменти, пристосування й матеріали для виготовлення аплікації (с. 43 підручника)

Загадки про інструменти

  • Тоненьке, кругленьке, серце чорненьке.

Хто на його слід погляне, думку його взнає.

Чорний Іван, дерев’яний жупан:

Де носом проведе, там помітку кладе. (Олівець)

  • Різних кольорів бувають, дерев’яний одяг мають.
  • Намалюють квітку, кішку, Дід Мороза, сани, шишку. (Кольорові олівці)
  • Майстер викував уміло два однакові ножі.

Дуже зустрічі зраділи два однакові ножі.

Обнялись, і роз’єднати їх уже ніхто не зміг.

Підкажіть, як називати почали відтоді їх? (Ножиці)

  • Маленьке, біленьке, по чорному полю стрибає і слід залишає. (Крейда)
  • Тонка, довга, одновуха, усіх людей одягає, сама одягу немає. Що це? (Голка)
  • Я блискуча, гостренька, маю вічко маленьке, за собою несу довгу-довгу ко­су. (Голка з ниткою)
  • Маленький хлопчик, зліз на стовпчик, одягу не носить, їсти не просить. Личко рябе. Що воно таке? (Наперсток)
  • Водить дружбу з олівцями, зошитами, папірцями.

На малюнку щось не те? Вмить вона його зітре! (Гумка)

  • Порахує сантиметри, а як треба — міліметри!
  • Рівно лінії проводить, з олівцем за ручку ходить. (Лінійка)
  • Відірвалися листочки? Треба склеїти шнурочки?

Допоможе повсякчас, ще й причепиться до нас! (Клей)

5. Ознайомлення з професією дизайнера (с. 101 підручника)

Дизайнер — людина, що займається дизайном, тобто оформленням будь- чого.

VI.ПРАКТИЧНА РОБОТА «СТВОРЕННЯ ЕСКІЗУ АПЛІКАЦІЇ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ МАЛЮНКА НА ПАПІР» [ІНСТРУКЦІЯ В ПІДРУЧНИКУ НА С 42)

  1. Аналіз завдань практичної роботи
  2. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами
  3. Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієніч­ні вимоги під час виконання завдань практичної роботи
  4. Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними карт­ками
  5. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів
  6. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий, якщо необхідно)
  7. Підбиття підсумків практичної роботи:
  • демонстрування кращих робіт;
  • аналіз недоліків у результатах роботи та шляхи їх усунення;
  • оцінювання результатів практичної роботи.
  1. РЕФЛЕКСІЯ

Чи виправдались ваші очікування і сподівання?

Що винесли для себе особисто з уроку: для розвитку розуму; для практичної майстерності; для духовного удосконалення?

VIII. МОТИВАЦІЯ ОЦІНОК ЗА УРОК, ВИСТАВЛЕННЯ ЇХ У ЖУРНАЛ, ЩОДЕННИКИ

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати с. 32-42 підручника, відповісти на питання 4, (с. 42 підруч­ника);

Підібрати тканини для виготовлення аплікації.

ПРИБИРАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ

Icon of Urok5 Urok5 (33.8 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *