3 022 перегляд(ів)

Практична робота. Виконання проекту «Способи розв’язання конфліктів»

 

Мета: поглибити знання учнів про стрес та конфлікти, розв’язування конфліктів, подолання стресів; виховувати конструктивізм та позитивність у відношеннях.

Обладнання та матеріали: плакати, фото, картки.

Базові поняття й терміни: конфлікт, алгоритм виходу з конфліктної ситуації, подолання стресу

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Повторення

Конфлікти і способи їх подолання

Причини виникнення конфліктівIII. Постановка завдань уроку перед учнями

Знати: шляхи розв’язання конфліктів, шляхи виходу зі стресової ситуації.

Уміти: розв’язувати конфлікти; долати стреси.

IV. Практична робота

1) Складання алгоритму розв’язання конфліктів2) Пошук оптимального шляху розв’язання конфлікту

Проблеми спілкування можуть виникнути в людини будь-якого віку.

Розв’язує їх кожен по-своєму.

Вам також необхідно навчитися самостійно розв’язувати проблеми. Згадайте алгоритм прийняття рішення. Зараз ви самі маєте розв’язати конфліктну ситуацію, використовуючи наведений алгоритм і ті знання, які ви отримали, вивчаючи тему «Володіння собою».

Згадайте будь-яку конфліктну ситуацію, у яку ви коли-небудь потрапляли або яка виникла у вас зараз. Опишіть її і знайдіть оптимальний шлях розв’язання конфлікту.

1-й етап. Зупинись і подумай!

2-й етап. Прийми рішення!

3-й етап. Дій!

3) Обговорення емоцій і почуттів, які переживають люди під час конфлікту

4) Навчання володіння собоюКожній людині слід навчитися не губитися в стресових ситуаціях, зберігаючи рівновагу і самовладання.

Освоїти навички самовладання в стресовій ситуації можна за допомогою алгоритму прийняття рішення, що складається з трьох етапів.

1-й етап. Зупинись і подумай!

На цьому етапі ви повинні подумати про те, що викликає у вас неприємне відчуття і стан емоційного напруження. Причини можуть бути різні: перевтома, конфлікти з товаришами, батьками, учителями, небажання вчитися і ходити до школи, скарги на здоров’я (нездужання), вікові зміни, страхи.

Іноді знайти і зрозуміти причину свого стану дуже складно. Та все одно спробувати потрібно. Чим частіше ви ставитимете собі запитання: «Що мене тривожить або пригнічує?», тим швидше ви знайдете на нього відповідь2-й етап. Прийми рішення!

Якщо ви змогли знайти причини свого стресового стану, то необхідно прийняти рішення: «Як я діятиму в цій ситуації, щоб зберегти психологічну рівновагу?» Спробуйте проаналізувати різні шляхи розв’язання своєї проблеми і знайти той, який, на ваш погляд, є найбільш правильним і прийнятним у ситуації, що склалася.

3-й етап. Дій!

Коли ви проаналізуєте всі можливі шляхи розв’язання своєї проблеми, подумаєте про наслідки свого рішення, що також дуже важливо, і знайдете найбільш оптимальний шлях, спробуйте втілити своє рішення в життя.

Як це зробити? Наведемо приклад.

Останнім часом Андрій, учень 7 класу, почав боятися контрольних з алгебри. Напередодні контрольної роботи він довго не може заснути, часто прокидається і думає про майбутній день. Нервове напруження не дає йому зосередитися, він губиться і не може володіти собою, у результаті чого отримує низькі бали.

Самостійна робота

1. Напишіть, яким з відомих вам способів запобігання конфліктів можна оптимально розв’язати наведені в таблиці конфліктам ситуації. Свій вибір обґрунтуйте

Icon of Osn Zdor7 (17) Osn Zdor7 (17) (15.8 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *