1 085 перегляд(ів)

Практична робота: вивчення маркування харчових продуктів

Мета: навчити дітей розпізнавати термін придатності харчових продуктів за маркуванням; розвивати мислення, мовлення; вихову­вати самостійність.

ХіД УРОКУ

 

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Разом із продуктами харчування до нашого організ- му можуть потрапити отруйні речовини, що призведе до отруєння. Отруєння можуть викликати зіпсовані продукти, отруйні рослини, гриби, хімічні речовини. Ознаки неякісного стану продуктів харчу- вання — це неприємний запах, нетоварний вигляд, порушена упа­ковка, прострочений термін зберігання.

Сьогодні ми будемо вчитися розпізнавати якість продуктів хар- чування за їх певними ознаками.

Робота за підручником (С. 21)

Читання тексту.

Що необхідно зробити перед вживанням консервованих про­дуктів?

Для чого слід уважно перевіряти термін їх придатності?

На що слід звернути увагу?

Розгляньте малюнки на с. 21. Які продукти можна вживати? Які — ні? Чому?

Оберіть з наведеного переліку продукти для обіду, що корисні для здоров’я.

Гречана крупа, курка, сметана, в’ялена риба, хліб український, пепсі-кола, пиво, молоко, яблука, огірки, помідори, шоколад, ба­тон, торт.

Розгляньте малюнки страв. Назвіть знайомі страви. Оберіть страви для сніданку, обіду та вечері з урахуванням їх харчової цін- ності.

Фізкультхвилинка

ГУСи

Вийшли гуси на травицю

Пощипати муравицю.

Йдуть вони ладочком,

Рівненьким рядочком. (Ходьба на місці.)

Гусоньки гуляли,

Крильцями махали.

(Піднімання й опусканнярук в сторони і вниз.)

Поскубли травички,

Попили водички,

Нахилились, потяглись,

Усі дружно піднялись. (Присідання.)

Бігали-гуляли,

Крильцями махали.

(Піднімання й опускання рук.)

По дорозі цуцик біг,

Біля гусеняток ліг.

Гуси цуцику зраділи,

Заспівали, зашипіли. (Нахили тулуба вперед.)

Він злякався і утік —

Тікав малий з усіх ніг.

Розправили гуси крила,

За цуциком полетіли.

(Біг з піднятими й розведеними в сторони руками.)

Набігались, заморились,

Криленята опустились.

Пішли малі гусенята

Ввечері додому спати.

(Заключна ходьба, руки на поясі.)

А як спатоньки вкладались — Ще крильцями помахали. (Піднімання й опускання рук.)

(В. Чабан)

4. Робота в зошиті (С. 11-12)

1) № 2. Практична робота.

— Розгляньте малюнки. Назвіть зображені продукти. Розглянь- те етикетку кожного харчового продукту.

 

 

Який термін придатності цих продуктів? Закресліть ті про­дукти, що не можна вживати як їжу.

Поясніть прислів’я.

Від помірної їжі — сила, від надмірної — могила.

Дієта — перший лікар.

2) № 4. Тест.

Оберіть варіанти правильних відповідей.

Ознаки непридатних для вживання продуктів:

а)         поганий вигляд;

б)неприємний запах;

в)         добрий вигляд, але неприємний запах;

г)         приємний вигляд і запах.

Причини харчових отруєнь:

а)         прострочений термін зберігання;

б)         несвіжі їстівні гриби;

в)         незнайомі рослини;

г)         здута банка чи кришка консервної бляшанки.

Ознаки харчових отруєнь:

а)         слабкість;

б)         біль у шлунку;

в)         блювання;

г)         порушення ритму дихання.

Якщо ти отруївся харчовими продуктами, потрібно:

а)         викликати швидку допомогу;

б)         викликати блювання;

в)         уживати ліки;

г)         самостійно промивати шлунок чистою водою.

Де безпечніше купувати продукти харчування?

а)         У магазині;

б)         у випадкової людини;

в)         на базарі.

Відгадайте загадки.

У теплий дощик народився, Парасолькою накрився, Може б, з лісу пострибав, Якби другу ногу мав. (Гриб)

Які отруйні гриби вам відомі?

Кругла, а не місяць, Біла, а не папір,

З хвостиком, а не миша. (Ріпа)

І печуть мене, і варять, І їдять, і хвалять,

Бо я смачна. (Картопля)

З поля зжинають,

У млині перетирають, У печі гублять — Клянуться, що люблять. (Хліб)

5. Підсумок уроку

Які причини харчових отруєнь вам відомі?

Що ви робите, коли купуєте продукти у магазині?

Як перевірити термін придатності харчових продуктів?

Чи дотримуються у вас вдома правил приготування їжі, корисної для здоров’я?

Icon of Практична робота вивчення маркування харчових Практична робота вивчення маркування харчових (54.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *