2 387 перегляд(ів)

Правила дорожнього руху велосипедистів. Правила перевезення вантажів і виконання маневрів на велосипеді

Мета: ознайомити учнів із правилами дорожнього руху для велосипедистів, правилами перевезення вантажу та виконання маневрів на велосипеді; розвивати вміння обирати безпечні способи об’їзду перешкод на велосипеді, лівого повороту і розвороту;виховувати відповідальне ставлення до обов’язків велосипедиста.

Тип уроку: формування нових знань.

Обладнання: іграшкові автомобілі, зошит-практикум, маркери, аркуші поперу, стікери.

Хід уроку

І.Вступ.

1.1. Вправа на взаємопізнання.

Привітання.

Американський психолог Дейл Карнегі у своїй книжці «Як завоювати друзів і впливати на людей так описує цю емоцію: «Вона нічого не коштує, та багато дає. Вона збагачує тих, хто її отримує, і не робить біднішими тих, хто її дарує.

Вона триває мить, а в пам’яті часом залишається назавжди. Ніхто не багатий настільки, щоб обійтися без неї, і немає такого бідняка, що став би від неї багатшим Їїнеможливо купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо сама по собі вона нічого не варта, поки її не віддали!»

Ви здогадалися,про що йдеться? Тоді подаруйте її мені. Так, це посмішка. Саме вона може залагодити конфлікт чи непорозуміння; саме вона допомагає під час знайомства чи ділової зустрічі і просто підіймає настрій тим, хто її отримав, і тим, хто її подарував.

  1. 2. Повторення правил групи.

Якщо озирнешся довкола, то побачиш велосипедистів скрізь. Дехто їздить дорогою, дехто – узбіччям, а хтось – просто тротуаром. Складається враження, що їхати можна де заманеться. Та це не так. Правилами дорожнього руху встановлено спеціальні правила для велосипедистів. Але знають їх, на жаль, не всі.

Які з наших правил допомагатимуть на дорогах?

(бути доброзичливим, ввічливим, не ображати, усміхатися…)

  1. 3. Повторення попереднього матеріалу

Прийом «Перевір свої знання»

1.Які ви знаєте правила для велосипедистів?

2.Що вони означають?

3.Назвіть переваги і недоліки велосипеда.

4.Де  краще купувати велосипед?

5.Чи варто залишати велосипед без нагляду?

6.Як можна запобігти крадіжкам велосипедів?

  1. 4. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель разом з учнями формує мету уроку.

  1. 5. Очікування.

Учитель роздає аркуші чистого паперу на яких учні малюють свій велосипед, а якщо його немає то яякий би хотіли мати, і пишуть свої очікування. Усі разом очікування прикріплюємо на дорогу, яка намальована на ватмані та прикріплена на дошці.

ІІ.Основна частина.

  1. 1. Виявлення рівня проінформованості.

Запитання для обговорення:

1.Де у нашому населеному пункті є безпечні місця для прогулянок на велосипеді?

2.Як можна проїхати на велосипеді від вашого дому до школи, магазину?

  1. 2.Інформаційне повідомлення

Слово вчителя.

Велосипедист – водій чи пішохід?

Якщо озирнешся довкола, то побачиш велосипедистів скрізь. Дехто їздить дорогою, дехто — узбіччям, а хтось — просто тротуаром. Складається враження, що їхати можна, де заманеться. Та, виявляється, це не так. Правилами дорожнього руху встановлено спеціальні правила для велосипедистів. Але знають їх, на жаль, не всі. Перевіримо, чи знаєш їх ти. Як ти гадаєш, ким вважають вело сипедиста: водієм чи пішоходом?

Правила дорожнього руху визначають велосипедиста як водія транспортного засобу, та ще й такого, який ускладнює процес руху, оскільки їде повільніше, ніж автомобілі. Отже, якщо велосипедист — водій, а не пішохід, то чи порушують правила велосипедисти, які їздять тротуарами?

Ти вже знаєш, що дітям до 14 років заборонено їздити на вело сипедах проїзною частиною дороги. Що ж робити тим, хто не досяі цього віку? Слід кататися на спеціально відведених для цього доріжках і майданчиках. На жаль, їх у містах і селах України дуже мало. Є села, де велосипед — чи не єдиний вид транспорту, яким підлітки можуть дістатися до школи чи магазину. їхати доводиться переважно узбіччям.

Щоб твоя прогулянка чи поїздка у справах була безпечною,^спо­чатку визнач свій маршрут. Подбай, щоб він не пролягав поблизу доріг з інтенсивним рухом транспорту або тротуарами, де багато пішоходів.

  1. 3. Валеологічна пауза.

«Перешкоди»

У центрі класу – два стільці на відстані 1,5 м.

Учасники заплющують очі і по черзі обходять ці перешкоди «вісімкою». Той, хто  зачіпає  перешкоду,  вибуває  з  гри.  Інші  знову стають у кінець черги. Виграє той, хто залишиться останнім.

У цю гру можна грати двома командами. Перемагає команда, яка менше зачіпає перешкоди.

  1. 4. Опрацювання навчального матеріалу

Робота в парах

Об’єднатися у 3 пари

Підготовка повідомлень або демонстрацій (робота з підручником):

Пара 1 – як перевозити вантаж на велосипеді.

Пара 2 – наслідки неправильного перевезення вантажу.

Пара 3 – виконання маневрів на велосипеді.

Презентація груп, обговорення.

Гра «Як безпечно об’їхати перешкоду»

За допомогою іграшкових автомобілів змоделювати ситуації, як правильно об’їхати перешкоду на велосипеді.

Ситуація: ремонт на дорозі створює додаткову небезпеку для водіїв транспорту.

Обговорення ситуації.

ІІІ.Заключна частина.

  1. 1. Рефлексія.

Продовжіть речення:

Коли мої друзі піклуються про мене, я відчуваю…

  1. 2. Аналіз діяльності.

Як вам працювалося на уроці? Чи задоволені результатами спільної діяльності? Якщо ващі очікування справдилися, то можити їх забрати, а якщо ні то залишаємо до наступного уроку.

Домашнє завдання.

Опрацювати  матеріал підручника.

У правилах дорожнього руху знайти дорожні знаки, щостосуються велосипедистів.

  1. 3. Побажання на далі.

Гра «Потисни руку другові».

Поки вчитель рахує до п’яти, учні мають потиснути руку якомога більшій кількості однокласників. До чотирьох рахування йде в нормальному темпі, а відтак рахунок уповільнюється, щоб усі діти встигли подякувати одне одному. Кожен учень не відпускає руки одного учасника гри, поки не візьметься за руку іншого.

Стати в коло, взятися за руки і тричі сказати: «Один за всіх і всі за одного».

Icon of Osnzdor6 Urok31 Osnzdor6 Urok31 (19.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *