1 845 перегляд(ів)

Правила особистої гігієни. Догляд за руками. Практична робота. Як правильно мити руки

Мета: пояснити учням значення особистої гігієни, навчити  правильно  мити руки, стежити за своїм зовнішнім виглядом, виховувати акуратність.

Обладнання: підручник (с. 34-37 ), зошит (с. 13-15),малюнки  предметів особистої гігієни

Хід уроку-тренінгу

І. Вступ

  1. Вправа «Привітання»

(Всі стають у коло)

Треба разом привітатись:

Добрий день. Добрий день.

Дружно й весело сказати:

Добрий день. Добрий день.

Вправо, вліво повернутись.

Добрий день. Добрий день.

Один одному всміхнутись.

Добрий день. Добрий день.

Як вас, друзі, всіх багато

Синьооких і чорнявих,

Карооких і білявих,

І високих, і низеньких,

І товстеньких, і худеньких…

Всіх вас рада привітати

І найкраще побажати.

Добрий день!

  1. Вправа «Згадай правила»

Повторити правила роботі на уроці, в групах

* Говорити по черзі, а не всі водночас

* Не перебивати того, хто говорить

* Дотримуватися «правила піднятої руки»

* Поважати всі висловлені думки

  1. Зворотний зв’язок

– Закінчіть фразу :

* «З попереднього уроку мені найбільше запам’яталось …»

* «Я буду мати здорові стопи, бо …»

  1. Повідомлення теми і мети уроку

– Сьогодні ми говоритимемо про чистоту і здоров’я . Ми дізнаємось для чого потрібно дотримуватись чистоти і  як це робити.

  1. Очікування

Діти розглядають  набір предметів гігієни.

  1. Як ви гадаєте, для чого нам на уроці будуть потрібні ці предмети?
  2. Чи всі вмієте користуватись ними?
  3. Як часто ?
  4. Ці предмети допоможуть нам виробити деякі навички для дотримання чистоти.

ІІ. Основна частина

  1. Робота за малюнками (підручник, с. 34)
  2. Що роблять тварини та люди? ( Кажуть, що вони виконують гігієнічні процедури.)
  3. Які ще гігієнічні процедури ви знаєте? (Мити голову, підстригати нігті, підстригати волосся.)
  4. Для чого людині необхідно митися? (Бо чистота – це здоров’я.)

Висновок: гігієна – це підтримування чистоти тіла.

  1. Перегляд мультфільму «Абетка здоров’я: руки»

– Який висновок ви зробили , подивившись мультик?

– Чому важливо мити руки?

– Найбільше потребують чистоти ваші руки. На руках є багато мікробів. Деякі з них можуть стати причиною хвороб, якщо потраплять із немитих рук до рота.

  1. Ознайомлення із засобами гігієни

– Що таке засоби гігієни?

 Відгадування загадок із підручника (с. 35)

* Поки вона гуляла, спинка рожевою стала. (Губка)

* Будуть зубки здоровенькі – я почищу їх гарненько.

Візьму в руки зубну щітку, густу і пухнасту.

Що крім цього треба дітки? Ще й і зубну…(пасту)

* Ліг в кишеню і вартую  плаксі, реві та бруднулі

Витру вранці струмки сліз, не забуду і про ніс.  ( носовичок)

* Він волосся любить мити, буде пахнути й блистіти.

В ванну попаде краплинка – на водичці зразу пінка… (шампунь)

 Робота в зошитах (с. 13)

– Позначте предмети, які є засобами гігієни

– Розфарбуйте ті предмети, якими користуєтесь тільки ви і які не можна давати чи позичати  нікому.

– Оберіть ті предмети гігієни, які потрібні вам щодня (мило, гребінець, зубна щітка, паста, рушник).

– А як часто потрібен шампунь? (Один раз на тиждень.) А ножиці? (На руках нігті обрізай один раз на тиждень, на ногах – один раз на два тижні.)

  1. Руханка (виконати імітаційні вправи)

Застеляєм ліжко вміло, підбиваєм подушки.

Узяли пахуче мило і вмиваємось залюбки.

Миєм руки, миєм вуха, витираєм їх досуха.

Щоб здорові мати зуби, ми  чистити їх любим.

Душ щодня приймаємо, чисті речі одягаємо.

Нігті дружно  підстригаєм, за волоссям доглядаєм.

Усміхнулось сонечко до нас у віконечко:

– Гарні дітки, молодці!

  1. Практична робота – робота в парах (вчити правильно мити руки)

– Давайте складемо правило п’яти кроків до чистих рук.

(Діти в парах обговорюють послідовно кожен малюнок на с. 36 і озвучують кожен із п’яти кроків: відкрити воду, намилити руки, добре потерти руки і нігті, змити водою, витерти рушничком.)

Руханка

Двох помічників ми маєм – це ось дві наших руки.

Наші діти-малюки миють руки залюбки,

Рукавчики загортають, руки милом натирають.

Під водою довго миють, витиратися уміють.

Люблять воду всі малята, як маленькі каченята.

  1. Проблемне завдання

– Ручки люблять воду і мило. А мікроби їх бояться. Давайте подумаємо, коли на руках найбільше мікробів і їх необхідно мити?

– Розгляньте малюнок у підручнику на с. 37,  визначіть ситуації, коли треба мити руки:

* після вулиці;

* перед їдою;

* після контакту з грошима;

* після перебування в громадському транспорті;

* після контакту з тваринами;

* після відвідування хворого;

* вийшовши з туалету.

Робота в зошиті (с. 15) – поясніть, коли треба мити руки.

ІІІ. Заключна частина

  1. Підбиття підсумків

Робота в зошиті (с. 14)

– Позначте малюнки, на яких діти поводяться правильно.

Висновок: треба дотримуватись чистоти, щоб бути охайною людиною.

  1. Зворотний зв’язок (вчитель звертає увагу на предмети особистої гігієни)

* Як можна назвати їх одним словом?

* Чи пригодились нам вони ?

* Хто подружився із ними? Станьте в коло.

Вправа «Прощання»

Osnzdor1 8 (17.2 KiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *