3 235 перегляд(ів)

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ. ПОВОДЬСЯ З ІНШИМИ ТАК, ЯК ТИ ХОТІВ БИ, ЩОБ ПОВОДИЛИСЬ ІЗ ТОБОЮ. ЯК ТРЕБА ВІТАТИСЯ

Мета: систематизувати й розширити знання учнів про правила поведінки; розвиватиспостережливість; виховувати бажання дотримувати правил поведінки, культуриспілкування.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток до уроку 13)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила культурної поведінки.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 56-62)

— Прочитайте текст ≪Правилаповедінки≫ на с. 56 і поділіться своїми думкамищодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що таке поведінка?

— Розгляньте малюнки на с. 56. Висловіть свою думку про кожногоз дітей.

 

Робота в групі

— Обговоріть відповіді на подані запитання.

  • Що треба зробити, перш ніж увійти до чужого дому або квартири?
  • У якому порядку пасажири повинні заходити в автобус?
  • Чи потрібно знімати кашкет, коли зайшов до церкви, бібліотеки, театру, додрузів у гості; коли сідаєш до столу?
  • Що слід робити з обгорткою від цукерки, з недогризком яблука?
  • Чи можна смикати дівчинку за волосся, показувати язик, дражнитися?

— Прочитайте текст ≪Поводься з іншими так, як ти хотів би, щоб поводилисьіз тобою. Місто навпаки≫ на с. 56 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Спробуйте описати місто чемних людей. У якому місті вам хотілося бжити? Чому?

 

Робота в групі

— Прочитайте поради на с. 58, я к і дають своїм дітям мешканці Чемногоі Нечемного міст. Оберіть ті, як і ви вважаєте правильними. Поясніть свійвибір.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 58. Якою темою об’єднаніці прислів’я?

— Прочитайте вірш Володимира Верховеня≪Чемнийкіт≫ на с. 59-60.

— Назвіть героїв вірша. Розкажіть про кожного з них. Як ви розумієте

слово ґречний?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 60.

 

Робота в групі

— Хто знає більше чемних слів? Переможця нагороджують знаком ≪Золотадитина≫ і підписують йому (їй) вітальну листівку з колективними побажаннями.

— Прочитайте текст ≪Кому — “ти”, а кому — “ви” ≫ на с. 60.

— Як ви звертаєтеся до своїх батьків? А ваші друзі? Як звертаються досвоїх батьків ваші батьки? Як ви звертаєтеся до дідуся, бабусі?

— Прочитайте текст ≪Як треба вітатися≫ на с. 61-62.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Розгляньте малюнки на с. 61. Які правила проілюстровано?

— Чи замислювалися ви, що про вас думають люди: ввічливі ви чи грубі;уважні чи байдужі; чемні чи нечемні?

 

Робота в парі

— Об’єднайтеся в пари. Обговоріть правила користування телефоном нас. 62.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Гра Світлофорувічливості

— Позначте те, що є ввічливим, зеленим кольором, неввічливим — червоним.

О Під час розмови розмахувати руками.

О Голосно розмовляти, галасувати, верещати.

О Кепкувати над кимось у гурті.

О Уступати дорогу старшим і дівчаткам.

О Показувати на когось або на щось пальцем.

О Сперечатися на кожному кроці з будь-якого приводу.

О Перебивати розмову дорослих або ровесників.

О Говорити погано про відсутніх.

О Іронічно посміхатися над кимсь.

О Грюкати дверима.

ОВітатися, усміхаючись.

О Повчати і критикувати друга на людях.

О Попросити пробачення у свого товариша.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які правила поведінки вивчили на уроці?

— Наведіть приклади правил поведінки, яких ви дотримуєте.

— Які нові правила поведінки ви запам’ятали?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .56-62.

 

 

ДОДАТОК ДО УРОКУ 13

 

  1. Творча вправа «Портрет школи»

Учитель пропонує учням назвати асоціації зі словом школа. Все перераховане дітьми записує на дошці, а потім учні у групах складають портрет ідеальної школи за питаннями:

  • Чого повинна учити школа?
  • 3 чим би ви порівняли вашу школу?

 

  1. Заслуховування повідомлень «Історія моєї школи»

 

  1. Гра «Додай словечко»

Вітаємося з …, незважаючи на те, учать вони нас чи ні.

Посміхаємося … з невдоволеними обличчями.

… прибирай за собою посуд.

Розмовляй … з дорослими й однолітками.

 

  1. Гра «Відповідай швидко»

— Якою є ввічлива людина?

— Ти ввічливий чи грубий?

— Уважний чи байдужий?

— У тебе є брат чи сестра?

— Чи допомагаєте ви одне одному?

Icon of Ja U Sviti (13) Ja U Sviti (13) (16.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *