1 654 перегляд(ів)

Презентація результатів проектної діяльності. Оцінювання результатів проектної діяльності. (Бінарний урок. Трудове навчання й англійська мова) 5 клас

Мета: систематизувати знання учнів про різні техніки виконання аплікації, удосконалювати сформовані вміння працювати в групах, знаходячи спільне рішення, спонукати до висловлювання особистих точок зору, ідей, розкрити красу і неповторність виробів, виготовлених за допомогою аплікації; сприяти розвитку творчої уяви, естетичного смаку; виховувати працелюбність.

Обладнання: готові вироби, картки із завданнями, плакати, мультимедійна дошка, проектор, ноутбук, фрагмент мультфільму «Маша і ведмідь»

Основні поняття: проект, аплікація, ескіз.

Тип уроку: урок перевірки, оцінювання й корекції знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

Девіз уроку

Зібратися разом — це початок,

Триматися разом — це процес,

Працювати разом — це успіх.

Г. Форд

І. Організаційний момент

Дзвінок покликав всіх у клас,

Урок праці починається у нас.

Всі за парти тихенько сіли.

Приготуватися всі встигли?

ІІ. Актуальність обраного проекту

Бесіда

Людина завжди прагнула до краси. Навіть на перших етапах розвитку суспільства існувало декоративно-ужиткове мистецтво. Первісні люди прикрашали глиняний посуд візерунками, наносили різьбу на вироби з кісток, фарбували наконечники стріл. З розвитком промисловості почалось серійне виробництво. Перед вами відкрився чарівний світ Праці. На уроках трудового навчання ви фантазували і творили з паперу, ниток, тканини. Ваші руки змайстрували красиві й корисні речі — листівки, картини.

Демонструються слайди, учні дають відповіді на запитання.

What are the children doing?

The children are making paper toys.

(Що роблять діти?)

(Діти виготовляють паперові іграшки.)

This is Nick. What is Nick doing?

Nick is reading a book.

(Це Нік. Що робить Нік?)

(Нік читає книгу.)

This is Max. What is Max doing?

Max is sweeping the floor.

(Це Макс. Що робить Макс?)

(Макс прибирає подвір’я.)

This is Ann. What is Ann doing?

Ann is drawing a picture.

(Це Енн. Що робить Енн?)

(Енн малює картину.)

Переглянувши ці слайди, ми можемо поділити працю людини на розумову, фізичну та художню.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

«Коло ідей»

1. Що називають радістю праці?

2. Чи кожна людина може проявити свою творчість у праці?

3. Чи може людина відчувати себе сильною і мужньою у своїй праці?

Учитель англійської мови: All of you go to school. You study a lot of subjects at school. Among different subjects you have Handicraft. Do you like these lessons? Why? What do you do at these

lessons? Do you know a word appliqu_? What does it mean? Can you make application? Do you like it? (Усі ви ходите до школи. Вивчаєте багато предметів. Серед них у вас є праця. Вам подобаються ці уроки? Чому? Ви знаєте слово аплікація? Що воно означає? Ви вмієте робити аплікацію? Вам подобається?)

Учитель трудового навчання:Готуючись до захисту проекту, ви виконували свої вироби, використовуючи знання та вміння, набуті на уроках праці. Кожен виріб ми оцінимо разом, але існують методи контролю, на які слід звернути увагу.

Візуальний:

• виріб відповідає функціональним характеристикам;

• виріб має бути чистим, охайним;

• шви, контури повинні бути якісними й чіткими.

Вимірювання лінійних розмірів виробу здійснюється із посиланням на креслення виробу, із використанням вимірювального інструмента. Для цього визначають основні (контрольні) розміри виробу. Роблять їх замір і порівнюють із запланованими, тобто тими, що визначені на кресленні виробу.

Тепер давайте поглянемо на вироби і спробуємо за допомогою одного слова, беручи участь у грі, візуально оцінити виріб.

«Дешифрувальник»

Розплутайте в поданих прикметниках літери. Запишіть та прочитайте слова вголос.

Cneal (clean) (чистий)

Dyti (tidy) (охайний)

Fien (fine) (гарний, вишуканий)

Учитель трудового навчання: Діти, яким чином ці слова стосуються виробів, які ми виготовили на сьогоднішній урок?

Прийом «Незакінчене речення»

Учитель трудового навчання: Під час виготовлення виробів кожен із вас працював, і ця праця викликала певні емоції. На дошці ви бачите незакінчені речення. Я пропоную вам вибрати речення до вподоби і закінчити його.

• Джерелом натхнення в праці для мене є…

• Велике задоволення маю від праці…

• Творча праця — це…

• Моя праця мені приносить…

• Краса праці складається з…

Я пропоную вам виконати таке завдання. Перед вами окремі слова — частинки прислів’їв, які треба поставити в правильному порядку, щоб одержати прислів’я. Отже, утворіть прислів’я і поясніть їх значення.

1. To do, better, than, well, to say, well (Better to do well than to say well.)

(Краще гарно робити, ніж гарно говорити.)

2. Business, pleasure, before (Business before pleasure.)

(Спочатку — справа, потім — забава.)

Здавна український народ в усній народній творчості показував своє ставлення до праці та прославляв трудолюбивих людей. Знайди закінчення прислів’я.

Робота учить дні пройдуть немарно
Працюй ударно — а лінь мучить
Хто не любить працювати, це честь
Праця — любить пліткувати

 

Демонстрування фрагменту з мультиплікаційного фільму «Маша та ведмідь».

Як ви побачили, в оселі ведмедика на стінах немає зовсім ніяких картин. Отже, потрібно попрацювати над естетичним оздобленням кімнати. Нам допоможуть вироби, які ви виготовили під час вивчення цього модуля. Тож переходимо до презентації виробів.

Учні презентують свої роботи.

Алгоритм роботи учня

1. Учень представляє себе (англійською мовою);

2. Обґрунтовує:

• задум (чому саме він вибрав цього героя з даної казки англійською мовою);

• підбір матеріалів (українською мовою)

• кольори;

• техніки виконання;

• елементарне економічне обґрунтування.

Наприклад:

1 учениця: My name is Natasha. I am 11. I go to school. I like Foreign Literature. My favourite fairy-tale is “Cinderella”. Cinderella is a beautiful girl. I like her very much. (Мене звати Наталка. Мені 11 років. Я ходжу до школи. Мені подобається зарубіжна література. Моя улюблена казка «Попелюшка». Попелюшка — чудова дівчина. Вона мені дуже подобається.)

2 учениця: My name is Maryna. I am a pupil of the fifth form. I like to read fairy-tales. My favourite fairy-tale is “Three Little Pigs”. (Мене звати Марина. Я учениця п’ятого класу. Я люблю читати казки. Моя улюблена казка «Троє поросят».)

3 учениця: I am a schoolgirl. My name is Nastia. I like reading very much. I like fairy-tales. My favourite fairy-tale is “Little Muk”. (Я учениця. Мене звати Настя. Я дуже люблю читати. Я люблю казки. Моя улюблена казка «Маленький Мук».)

ІV. Підсумки уроку

І закінчимо ми наш урок віршами (англійською та українською мовою), у яких оспівується благородна праця.

We Live in Deeds

We live in deeds, not words,

In actions, not empty talk,

In doing, not saying words,

In good work, not empty talk.

Ми працю любимо,

Що в творчість перейшла,

І музику палку, що ніжно серце тисне.

У щастя людського два рівних є крила:

Троянди й виноград, красиве і корисне.

Icon of Trud Nav Div5 (16) Trud Nav Div5 (16) (11.8 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *