3 075 перегляд(ів)

Психоактивні речовини і здоров’я. Позитивні й негативні впливи однолітків. Протидія тиску і маніпуляціям

Мета:надати учням достовірну інформацію про тютюн і тютюнопалінн, алкоголь, наркотики, розвінчати поширені міфиипро них; розвивати пильність, відповідальність, уміння спілкуватися без алкоголю; виховувати активну життєву позицію.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання:таблиці, самоклейки, аркуші паперу, олівці, фломастери.

Хід уроку

І. Вступ.

  1. 1. Вправа на взаємопізнання.

Привітання.

Учасники об’єднуються в пари, встають один напроти одного і вітаються за вказівками ведучого:

– вітаються правою рукою за праву руку партнера;

– лівою рукою за ліву руку партнера;

– вітаються лобами;

– носами;

– животами;

– спинами.

Коли звучать слова: „Людина до людини”, – відбувається зміна партнерів.

Партнери вітаються один з одним:

– шиями;

– правим ліктем з лівим ліктем партнера;

– лівим ліктем з правим ліктем партнера.

– лівим стегном з правим стегном партнера і навпаки;

„Людина до людини”, – зміна партнерів.

Партнери вітаються один з одним:

– лівим коліном з правим коліном партнера і навпаки;

– п’ятами і стопами вітаємось аналогічно;

– привітайтеся так, як ви вітаєтесь зазвичай з 8-10 учасниками.

  1. 2. Повторення правил групи.

Тренер просить учасників згадати, які правила роботи встановила і використовує група, та уточнити, які з цих правил є правами, а які обов’язками.

Обговорюється необхідність і корисність кожного правила.

  1. 3. Повторення попереднього матеріалу.

Учні дають відповіді на запитання.

  1. 4. Повідомлення теми і мети уроку.

Формування разом з учнями мети й завдань уроку.

  1. 5. Очікування.

Учні записують свої очікування на аркушах паперу у вигляді бджілки. Усі разом бджілки прикріплюємо біля вулика..

ІІ. Основна частина.

  1. 1. Виявлення рівня проінформованості.

Робота в групах: Наслідки паління

Об’днання учнів у чотири групи. Підготовка повідомлень про:

група 1: негайний ефект паління;

група 2: наслідки паління протягом 2 років;

група 3: віддалені наслідки паління;

група 4: пасивне паління.

Мозковий штурм:

  1. Навести приклади алкогольних напоїв, ліків, наркотиків, токсичних речовин.
  2. Поміркуйте, що може і чого не можуть зробити алкоголь і наркотики.
  3. 2. Інформаційне повідомлення.

Робота з підручником.

Проаналізувати всі міфи і факти про тютюн, алкоголь, наркотики використовуючи підручник.

Слово вчителя.

Тютюновий дим містить до 400 різних хімічних сполук. Найнебезпечнішими є нікотин, чадний газ і смоли.

Паління призводить до рорушення роботи серця та інших органів, спотворює зовнішність.

Палінння може негативно позначитися на здоров’їлюдини вже через декілька років.

Курцям зі стажем найбільше загрожує небезпека виникнення ракових, серцево – судиних, легеневих і шлункових захворювань.

Головною причиною паління є нікотинова залежність.

Алкоголь також несе загрозу для життя. Проникаючи через слизові оболонки рота, стравоходуу, шлунку та кишечнику, алкоголь потрапляє у кровоносні судини і розноситься по всьому організму. Найбільше алкоголь впливає на мозок, він діє на нього як деприсант – пригнічує функцію мозку. Те, як це впливає на самопочуття та поведінку людини, залежить від кількості вжитого алкоголю.

Яка ж доза алкоголю є малою, середньою чи великою? Для кожної людини вона різна і залежить від її віку, маси тіла, статі тощо.

Так, на дітей та підлітків алкоголь впливає особливо сильно і згубно. Що менша маса тіла, то менша доза алкоголю спричиняє сп’яніння. На жінок алкоголь діє сильніше, ніж на чоловіків. Вплив алкоголю залежить від того, що людина їла чи пила, як вона спала, які ліки приймала, і навіть від того, в якому вона настрої.

  1. 3. Валеологачна пауза.

Всі разом.

У колі, тримаючись за руки, всі разом:

– присідають і встають;

– стрибають на одній нозі вправо, вліво, вперед, назад;

– розтягують коло і звужують, наскільки це можливо;

– у колі прогинаються назад і вперед, роблять ластівку;

– присідають і у такому положенні рухаються по колу;

– всі разом підстрибують;

– лягають на підлогу і виконують перекид назад, вперед, не рознімаючи рук;

– стоячи, піднімають руки над головою і тягнуться вгору.

  1. 4. Опрацювання навчального матеріалу.

Обговогення запитання:

Які почуття в оточуючих викликає людина у стані алкогольного сп’яніння?

Робота в групах.

Об’єднайтесь у 4 групи і назвіть можливі наслідки зловживання алкоголем для:

група 1: самої людини;

група 2: її родини;

група 3: інших людей;

група 4: суспільства.

Назви свою причину (одну або декілька), з якої краще не вживати алкоголь.

Робота в командах.

Об’єднайтесь у 2 групи: медичні препарати і препарати побутової хімії. Підготуйте плакати про ці речовини, дайте відповіді на запитання:

  • Які це речовини?
  • Де треба їх зберігати?
  • Які існують застереження щодо їх використання?

Гра.

Протистояти впливу однолітків нелегко. Особливо якщо тебе вмовляє не одна люина, а декілька. Щоб переконатися в цьому, пограйте у таку гру.

  1. Об’єднайтесь у трійки. Розрахуйтесь на перший, другий і третій номер.
  2. Спочатку другі номера переконуватимуть перші вчинити щось (наприклад, з’їсти цукерку), а ті відмовлятимуться.
  3. Потім другі і треті номери разом вмовлятимуть перші номери зробити це.
  4. Перші номери діляться своїми відчуттями. Коли важче було протистояти тиску?

ІІІ. Заключна частина.

  1. 1. Рефлексія.

Назвіть свою причину. з якої краще не вживати алкоголь.

  1. 2. Аналіз діяльності.

Учні аналізують свої очікування, якщо очікування здійснилися то бджілки пирилітають у вулик, а якщо ні то бджілки залишаються біля вулика.

Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал підручника.

Створити особистий проект на тему: Як сказати Ні у відповідь на пропозицію про шкідливу звичку.

  1. 3. Побажання на далі.

Пригадайте кілька ваших звичок. Які з них вам подобаються? Яких звичок ви хотіли позбутися? Запишіть їх на аркушах і викиньте в кошик для сміття.

Icon of Osnzdor6 Urok15 Osnzdor6 Urok15 (18.9 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

1 comment for “Психоактивні речовини і здоров’я. Позитивні й негативні впливи однолітків. Протидія тиску і маніпуляціям

  1. марина
    14.12.2014 at 21:01

    Круто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *