1 277 перегляд(ів)

Рослини, тварини та їх середовища життя. Різноманітність рослин

Мета:ознайомити учнів з різноманітністю груп царства рослин; виділити їх характерніособливості; розвивати мовлення, мислення; виховувати допитливість, любові дбайливе ставлення до навколишнього світу.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Ми починаємо вивчати нову тему «Рослини, тварини та їх середовищажиття».

Ви дізнаєтеся:

  • Про рослини, тварин, гриби, бактерії, віруси.
  • Які бувають рослини і чому життя на Землі не можливе без рослин?
  • Чим квіткові рослини відрізняються від хвойних?
  • За якими ознаками можна впізнати комах, риб, птахів, звірів?
  • Для чого природі потрібні гриби і бактерії?
  • Як пов’язані Між собою організми і нежива природа?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ІШ ТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про ознаки рослин та їх різноманітність.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с 77-80)

— Пригадайте! Частиною якої природи є рослини? Пригадайте, чим відрізняютьсядерева, кущі, трав’янисті рослини.

Наведіть декілька прикладів листяних і хвойних дерев.

— Як називають науку про рослини?

— На які груди вчені-ботаніки розподіляють царство рослин?

— Які «групи рослин зображені на с. 78? Що ви про них дізналися?

— Які ознаки мають групи рослин, зображені на с. 79?

— Розгляньте малюнок 61. Придивіться уважно до квіток і листків волошокрізних видів. Порівняйте їх. Чим вони відрізняються? Що в них спільного?

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих» ?

Висновки

  • Рослини дуже різноманітні за будовою.
  • Серед рослин розрізняють водорості, мохи, хвощі, папороті, хвойні і квіткові

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Цікаво знати!

— Звідки взялося так багато рослин?

ЛЕГЕНДА

В одному царстві росла прекрасна квітка. Всі милувалися її красою. Алеквітка була сумна, бо не мала біля себе сусідів. Єдиною її втіхою була насінина,з якою вона розмовляла, яку голубила й колисала. Та однієї ночі безжальний вітер вирвав із рук квітки насінину і кинув у землю. Красуня дуже плакала,поливаючи насінинку дрібними сльозами. Але одного ранку сталося диво: там,де впала насінина, виросла чудова рослина, схожа на свою матір. З того часуквітка вже не була сама.

  1. Гра «Упізнай мене»
  • Ми — найбільше царство рослин, ми маємо всі органи, (квіткові)
  • Квітів, плодів і насіння у нас не буває. Наше листя схоже на пір’я. (Папороті)
  • Ми ростемо у вологих місцях і утворюємо торф’яні болота. (Мохи )
  • У нас немає плодів і квітів, а насіння дозріває в шишках. (Хвойні)
  1. Робота в парі

— Поміркуйте, до яких груп рослин відносять: троянду, ялівець, ламінарію«морську капусту», калину, мох, зозулин льон, конвалію.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 80.

— У чому виявляється різноманітність рослин? Наведіть приклади.

— Поясніть назву рослин — водорості.

— Де ростуть мохи?

— Чим мохи відрізняються від водоростей?

— У яких умовах ростуть хвощі й папороті?

— До якої групи належать рослини що мають усі органи?

— У якої групи рослин немає органів?

— У якої групи є тільки стебла і листя?

— Яка група рослин не має квітів і плодів?

— У якої групи рослин є корінь, стебло, листя, але ніколи не буває квітів плодів і насіння?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 77-80.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *