Мета:скласти правила раціонального харчування; розвивати в учнів уміння встановлювативзаємозв’язок продуктів харчування і здоров’я травної системи; виховувативідповідальне ставлення до свого здоров’я.
Хід уроку
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІАКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- Бесіда
— Для чого людині потрібні поживні речовини?
— Як побудована травна система?
— Які зміни відбуваються з їжею в органах травлення?
- Робота в групах
— Допишіть назви органів травлення, яких бракує.
|
|
|||
|
5.? | |||
|
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила здорового харчування.
- ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Робота за підручником(с. 151-153)
— Пригадайте! Для чого організму потрібні поживні речовини, що їхотримують із їжі? Які харчові продукти вам відомі?
— Пригадайте, які продукти харчування рослинного і тваринного походження вам відомі.
— Що ви знаєте про вітаміни?
— Люди вживають в їжу харчові продукти рослинного походження — хліб,каші, олію, овочі та фрукти, і тваринного походження — молоко, масло, м’ясо,яйця, рибу. До їх складу входять усі необхідні для здоров’я людини речовини.
Харчування людини повноцінне, коли в організм із їжею регулярно надходятьусі необхідні поживні речовини. Адже із них отримується будівельнийматеріал і енергія, необхідні для підтримання життя.
З їжею людина отримує необхідні організму поживні речовини. Які це речовини?
— У яких продуктах харчування містяться білки?
— У яких продуктах харчування багато вуглеводів?
— Які продукти харчування є джерелом жирів?
— Де багато вітамінів?
— Як правильно харчуватися?
Розгляньте малюнок 120 і назвіть продукти харчування, які завжди маютьбути на вашому столі.
Висновки
- Поживні речовини, необхідні для живлення людини, мають рослинне і твариннепоходження.
- Людина повноцінно харчується, коли в організм регулярно надходять із
їжею всі необхідні поживні речовини.
- Фізкультхвилинка
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
- Робота в групах
— Сформулюйте висновки щодо правил повноцінного харчування. Використовуйте
такі підказки:
- правильний режим харчування;
- свіжі продукти;
- багато овочів і фруктів для отримання вітамінів;
- півтора-два літри води на добу;
- утворення отруйних речовин за неправильного зберігання продуктів;
- надмірне вживання солі, жирів, солодощів і хлібобулочних виробів;
привабливе оформлення стола і страв.
Запам’ятайте! їжа, що вживається без апетиту, перетравлюється й засвоюєтьсягірше.
- Дослідницький практикум
Раціон здорового харчування
— Розгляньте трикутник здорового харчування на с. 154. Складіть меню
обіду для школяра | корисних страв. При цьому враховуйте, що страви мають містити різні поживні речовини (білки, жири, вуглеводи, вітаміни)рослинногоі тваринного походження.
— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?
- Робота в групах
— Чи правильно вчинив хлопчик, який з’їв на обід: кашу з цукром, какао з солодкою булочкою, шматок торта, шоколадку?
— Що б ви порадили цьому хлопчикові?
- Вікторина
- Речовина, без якої людина помирає через 2-3 дні. (Вода)
- Поживна речовина, необхідна для росту організму, міститься в м’ясі, рибісирі. (Білки) |
- Продукт тваринного походження, необхідний у великій кількості груднядітям. (Молоко)
- Орган травлення у вигляді трубки, який сполучає рот і шлунок. (Стравохід) . • Інструмент, що допомагає людям піклуватися про зуби. (Зубна щітка) І
- Сусідка шлунку, але живе праворуч. (Печінка)
- Сильна нестача їжі, що відчувається людиною. (Голод)
- Бажання їсти.(Апетит)
- Орган, у якому їжа починає перетравлюватися. (Шлунок)
- ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ 3
— Прочитайте висновки на с. 153.
— Наведіть приклади своїх улюблених харчових продуктів рослинне і тваринного походження.
— З’ясуйте, чи достатню кількість води ви вживаєте впродовж дня.
— Доведіть, що потрібно вживати різноманітну їжу.
— Яких правил правильного харчування ви дотримуєте? Складітьвильне меню для своєї родини на робочий і вихідний дні.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 151-153.