907 перегляд(ів)

Розробка уроку: Послідовність виготовлення виробу (настінна мініатюра «Моя улюблена казка») 5 клас

Мета: засвоювати знання про доцільність оздоблення виробу додатковими елементами (фурнітурою, тасьмою, пайєтками, бісером), сутність та етапи аналізу проекту; розвивати критичне мислення, уяву, творчі здібності; виховувати почуття прекрасного, відповідальність, акуратність; формувати навички спілкування в групі, прийняття спільного

рішення; виховувати почуття доброзичливості та взаємоповаги, культуру праці.

Об’єкт навчальної діяльності: настінна мініатюра «Моя улюблена казка».

Обладнання (інструменти та матеріали): настінна мініатюра, матеріали для оздоблення,

калькулятор, зошит, мультимедійний проектор.

Тип уроку: комбінований.

Очікувані результати навчальної діяльності:

-учні вчаться оздоблювати виріб додатковими елементами (фурнітурою, тасьмою, пайєтками, бісером);

-розпізнають різні види оздоблення;

-дотримуються вимог правил безпечної праці, організації робочого місця, санітарно-гігієнічних вимог.

Орієнтовний план проведення уроку

І. Організаційна частина — 2 хв.

ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів — 7 хв.

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів — 2 хв.

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку — 1 хв.

V. Вивчення нового матеріалу — 10 хв.

VІ. Практична робота — 15 хв.

VІІ. Закріплення нових знань і вмінь — 5 хв.

VІІІ. Підсумки уроку — 3 хв.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина

• Перевірка присутніх.

• Призначення чергових.

Девіз

Умілому будь-яка робота легка.

ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів

Бесіда

1. Які показники якості виробу ви знаєте?

2. Як ви розумієте поняття «функціональні показники виробу»:

• технологічні;

• естетичні;

• економічні.

«Мікрофон» (інтерактивна частина заняття)

Чи користуєтесь ви речами (удома, у школі), які відповідають формулі:

КОРИСТЬ + ЗРУЧНІСТЬ + КРАСА?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель пропонує учням оцінити свої роботи. Щоб правильно оцінити виріб, необхідно навчитися розширювати банк критеріїв для порівняння декількох об’єктів праці.

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

Завдання уроку

• правильно підібрати оздоблення до виробу;

• визначити основні методи контролю якості виготовленого виробу;

• виконати розрахунок собівартості виробу;

• підготуватися до захисту проекту.

V. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя

Усі вироби, що виготовляються на промислових, приватних підприємствах та в побутових умовах, піддаються відповідному контролю якості. На промислових і приватних підприємствах цю роботу виконують контролери якості, у побутових умовах — безпосередньо виробник. За відповідністю матеріалів тих чи інших виробів, вартістю й затратами матеріалів (наприклад тканини, ниток), витратами електроенергії, експлуатацією обладнання стежать контролери — економісти. Від якості виробу залежить здоров’я, настрій того, хто придбав цей виріб, — споживача. Кожний етап проектування створює передумови для здійснення контролю за тими операціями, які виконуються на даному етапі, тому з деякими видами критеріїв ви вже ознайомлені. Сьогодні ми більше приділимо уваги таким критеріям, які дають можливість ширше, повніше здійснити оцінювання виготовлених виробів. Якість виробу оцінюють з допомогою таких методів: вимірювального, розрахункового (аналітичного), статистичного, експертного, соціологічного. Вибір методу залежить від виду виробу. Найчастіше якість виробів перевіряють за допомогою зору (візуальний метод оцінювання).

VІ. Практична робота

Доцільність оздоблення виробу додатковими елементами (фурнітурою, тасьмою, пайєтками, бісером). Розрахунок собівартості виробу.

Вступний інструктаж

• Учитель повинен звернути увагу на організацію робочого місця.

• Демонстрування слайдів про варіанти оздоблення виробів.

Алгоритм роботи учнів

1. Оздоблюють виріб.

2. Розраховують собівартість виробу.

Поточний інструктаж

1. Слідкувати за правильною послідовністю виконання практичної роботи.

2. Контролювати, щоб учні дотримувалися правил техніки безпеки й організації робочого місця.

Розрахунок затрат та собівартості

Назва

матеріалу

Ціна одиниці

вимірювання

Витрати

матеріалів

Вартість
         

 

VІІ. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Учитель організовує обговорення результатів практичної роботи, коригуючи відповіді учнів, підтримує почуття взаємоповаги й розумної критики. Учні складають план захисту своїх робіт.

Критерії оцінювання Оцінка
1 Відповідність виробу заданим розмірам  
2 Правильність з’єднання деталей і прикріплення до основи  
3 Якість виготовлення виробу  
4 Остаточна обробка виробу  
5 Якість ВТО  
6 Художня обробка виробу (правильність вибору техніки

виконання, акуратність виконання, підбір колірної гами)

 

 

Бесіда

1. Що називаємо собівартістю?

2. Які показники враховують у розрахунку собівартості?

3. Які основні техніки аплікації ви обрали під час виконання виробу?

VІІІ. Підсумки уроку

Рефлексія

Бесіда

1. Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

2. Чи можна скористатись отриманими знаннями в повсякденному житті?

Мотивація і виставлення оцінок за роботу

Icon of Trud Nav Div5 (15) Trud Nav Div5 (15) (9.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *