1 297 перегляд(ів)

Розробка уроку: ШТУЧНІ ЕКОСИСТЕМИ. ЗНАЧЕННЯ ШТУЧНИХ ЕКОСИСТЕМ У ЖИТТІ ЛЮДИНИ

Мета: продовжити формування в учнів поняття «система», роз­глянути штучні екосистеми, їх основні особливості, визначити їх значення для людини.

Обладнання: колекції мінеральних добрив, шкідників сільського господарства, схеми, ілюстрації, відеоматеріали із зображенням різних штучних екосистем.

Тип уроку: формування нових знань.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент. Перевірка домашнього завдання

Вправа «Запитай себе сам». Вчитель пропонує кільком учням скласти запитання за змістом домашнього завдання і відповісти на них за фіксований час.

II. Актуалізація опорних знань та вмінь. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель. У природі існує велика кількість різноманітних систем: моря і океани, гори й рівнини, кімнатна рослина в горщику й Со­нячна система — все це системи. Але з давніх-давен людина не тільки пристосовувалася до життя в навколишньому світі, а й змінювала до­вкілля задля власних потреб. Наведіть приклади. (Вирубування лісів, розорювання і зрошення земель, висушування боліт, вирощування садів і городів).

Дізнатися, що таке штучні екосистеми, які вони бувають, їх особ­ливості, значення — наше завдання на цей урок. IIІ. Вивчення нового матеріалу

1. Поняття «штучна екосистема» Природні системи, видозмінені людиною, пристосовані до власних потреб, називаються штучними екосистемами.

Завдання. Допишіть яка штучна екосистема може утворитися на місці природної:

Листяний ліс → …

Луки → …

Степ → …

Ріка → …

2. Особливості штучних екосистем

1) Наявність у штучній екосистемі головної (переважаючої) культури. Наведіть приклади (поле → пшениця, сад → плодові дерева, город → овочі, парк → квітучі дерева та ін.).

2) Наявність харчових ланцюгів. Заповніть таблицю. IV. Закріплення нових знань та вмінь

Гра-естафета «Знайди п’ять відмінностей та п’ять подібностей». Учитель на дошці креслить дві колонки. Учні по-черзі підходять і за­писують відмінності та подібності двох будь-яких природних і штучних екосистем (наприклад: озеро і ставок, степ і поле та ін.).

V. Підсумок уроку

Бесіда

1. Що таке штучні екосистеми?

2. Які штучні екосистеми знаходяться поблизу школи?

3. Які особливості мають такі системи?

VІ. Домашнє завдання

1. Прочитати текст підручника, відповісти на запитання. 2. Підготувати повідомлення про рослини і тварини саду, городу.

Icon of Prirod6 (14) Prirod6 (14) (7.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *