610 перегляд(ів)

Розв’язування рівнянь на основі властивостей пропорції

Мета: закріпити знання, набуті на попередньому уроці, виробити вміння і відпрацювати стійки навички розв’язування рівнянь на основі властивості пропорції.

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Математичний диктант

Варіант 1 [2]

  1. 1.     Закінчіть речення: «Рівністю двох відношень називають…» [Якщо пропорція істинна, то добуток її крайніх членів дорівнює добутку…]
  2. 2.     Запишіть пропорцію 7 : 21 = 1 : 3 [3 : 4 = 9 : 12]. Підкресліть її середні [крайні] члени.
  3. 3.     Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то добуток її середніх
    членів дорівнює добутку…» [«Рівністю двох відношень називають….»]
  4. 4.     3а = 5b [7х =3у]. Які істинні пропорції можна написати, виходячи з того, що ці рівності правильні?

 

II. Актуалізація опорних знань

Проводимо під час перевірки математичного диктанту.

 

III. Формування вмінь учнів

@ Основна мета уроку — сформувати вміння учнів розв’язувати рівняння, використовуючи основну властивість пропорції (готу­ємось до розв’язування задач).

 

Конспект 24

Алгоритм розв’язування рівнянь вигляду = де невідомий один із членів.

1) Записати основну властивість пропорції ad = bc.

2) Знайти невідомий множник

 

Розв’язування вправ

  1. 1.     Обчисліть значення виразу:

а) ; б) ; в) ; г) ; д) .

  1. 2.     1) Розв’яжіть рівняння: а) х : 2 = 3 : 11; б) 5 :  = 90 : х; в) 0,5 : х = 15 : 2,4;

г) 0,1 : 2 = х : ; д) =; е) = .

2) Додатково. Розв’яжіть рівняння: а) у : 3=4: 2; б) =;

в) b : =:; г) =; д) х : 5 = 16 : 0,8; е) 0,2:(х-2) = :2;

ж) 2: 0,24 = 1: (х+0,06); з) = 8; і) = 0,1.

3) Для кмітливих (на похідні пропорції). Покажіть на прикладах, що завжди:

а) якщо  істинна, то ;

б) якщо  істинна, то ;

в) якщо  істинна, то .

 

IV.    Підсумки уроку

Яке з розв’язань рівняння  є правильним?

а) ; б) ; в) .

 

V. Домашнє завдання

  1. 1.     Розв’яжіть рівняння:

а) 75 : 30 = х : 3; б) 0,3 : 1,5 = х : 9; в) =; г) х : 1 = 4 : .

  1. 2.     Розв’яжіть рівняння: а) =; б) =; в) =.
  2. 3.     Тарас робить 3 кроки за 5 с, а Сергій — 5 кроків такої ж довжини за 8 с.
    Хто із хлопців ходить швидше?
Icon of Urok 43 Urok 43 (25.1 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *