846 перегляд(ів)

Розв’язування текстових задач на відсотки

Мета: систематизувати знання учнів про види задач на відсотки та доповнити їх алгоритмом розв’язування таких типів складанням про­порцій.

Тип уроку: застосування знань, вмінь та навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

@ Для перевірки засвоєння матеріалу попередніх уроків та, можли­во, корекції знань, виконуємо самостійну роботу.

 

Варіант 1

1. У селищі 224 будинки: 84 двопо­верхових, а решта — одноповерхо­вих. Скільки відсотків усіх будинків складають одноповерхові?

2. Ціна товару підвищилась з 200 грн до 230 грн. На скільки відсотків підвищилась ціна товару?

Варіант 2

1. Банка з варенням коштує 7,2 грн. Скільки відсотків становить вартість варення від вартості банки з варенням, якщо порожня банка коштує 75 ко­пійок?

2. Ціна товару підвищилась з 52 грн до 53,3 грн. На скільки відсотків підвищи­лась ціна товару?

 

II. Актуалізація опорних знань

Усні вправи

  1. 1.     Виразіть відсотки десятковим дробом: 6%; 15%; 0,6%; 1,5%; 135%; 3%.
  2. 2.     Знайдіть:

а) 20 % від 40 грн; б) число, якщо 20 % його становлять 40 грн;

в) скільки відсотків становить 20 грн від 40 грн?

  1. 3.     Обчисліть:
  1. 4.     Виразіть у відсотках числа: 0,15; 0,2; ; ; ; 1; 3.
  2. 5.     При яких значеннях змінної х правильна рівність:
    а) 5 : х = 2 : 4; б)  :  = х : 3;  в) 0,5 : 0,6 = 1,5 : х?

III. Систематизація знань

@ Основна мета уроку: повторити і систематизувати знання учнів про типи та вивчені способи розв’язування задач на відсотки, а також розглянути можливість використовувати складання про­порцій для розв’язування задач на відсотки. Тому ретельно розби­раємо матеріал уроку. Найголовніше, щоб по закінченні учні усвідомили, що будь-яку задачу на відсотки можна розв’язувати будь-яким з трьох способів:

  • за означенням відсотка;
  • зведенням до розв’язування задач на дроби;
  • складанням пропорції.

 

IV.    Відпрацювання навичок

@ Щоб домогтися від учнів оволодіння всіма трьома способами розв’язування задач та з метою пожвавлення їх діяльності, можна цю частину роботи провести у формі турніру. Запропонувати розв’язування по черзі різними способами: наприклад: розподі­ляємо клас на три групи (3 ряди, учнів): першу задачу розв’язує пер­ший ряд за означенням відсотка; другий — зведенням до розв’язування задач на дроби; третій — складанням пропорції. До наступної задачі — перший ряд складає пропорцію; другий — за оз­наченням відсотка; третій — зводить задачу до задачі надроби і т. ін. Головне, за чим слід стежити:

1) якомога більше учнів залучити до роботи;

2) під час розв’язування задач різними способами повторювати відповідні алгоритми (готуємось до тематичної контрольної роботи).

Додатково

Цукровий сироп складається з 11 частин води і 3 частин цукру. Скільки цукру треба взяти, щоб дістати 280 кг сиропу?

 

V. Підсумки уроку

Задача. Сплав містить 11 % міді. Скільки міді міститься у 370 кг та­кого сплаву? Як розв’язати цю задачу?

1)    За означенням відсотка;

2)    зведенням до задачі на дроби;

3)    складанням пропорції.

 

VI. Домашнє завдання

  1. 1.     Знайдіть: а) 64% від числа 7,5; б) 2,5% від числа .
  2. 2.     Знайдіть число, якщо:

а) 48 % його дорівнює 16,8; б) 15% його дорівнює 4.

  1. 3.     Коли з цистерни відлили 4,5 т бензину, у ній залишилося 85 % початкової маси бензину. Скільки тонн бензину було в цистерні спочатку?
  2. 4.     Поділіть число 525 на три частини у відношенні 5 : 7 : 9.
  3. 5.     Знайдіть значення виразу: а) 9,396 : 2,7 – 5,6 · 0,2;  б) 0,42 +  : 0,0128.
Icon of Urok 49 Urok 49 (15.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *