1 071 перегляд(ів)

Розв’язування задач за темою “Основи динаміки”

         Мета: сприяти кращому засвоєнню знань; формувати вміння застосовувати знання на практиці; розвивати мислення учнів через самостійне застосування знань; виховувати самостійність і наполегливість в роботі.

Тип уроку: урок оцінювання знань, інтегрований урок.

Обладнання та наочність: картки і завдання.

Хід уроку

 

  1. Організаційні моменти.

Вправа “Я бажаю тобі …”.

Учні дивляться один на одного і висловлюють побажання, пов’язані з вивченим матеріалом, з силами природи.

  1. Перевірка домашнього завдання.
  2. Інтерактивна вправа “Чомучка”.

Пропоную учням проглянути матеріал домашнього завдання. Скласти кожному по два запитання, які розпочинаються так:

  • Що…?
  • Де…?
  • Коли…?
  • Як…?
  • Чому…?
  • Навіщо…?
  1. Записати питання на листочках і прикріплюємо на “Дерево мудрості”. По черзі зриваємо “листочки” і відповідаємо на запитання.
  2. Учні, які готували повідомлення, зачитують свій матеріал.
  3. Оцінювання виступів учнів.
  • Розв’язування задач.

а) Розв’язування якісних задач ( метод “Заморочки з діжки”):

  1. Сортують зерна за масою і очищають їх від домішок на сільськогосподарській машині – сортувалці. У струмені повітря від вентилятора зерна й домішки відлітають на різні відстані. Поясніть чому.
  2. Що станеться з космонавтом під час вільного польоту космічного корабля, якщо він випустить з рук без поштовху масивний предмет? Якщо він кине його?
  3. Чому човен не зрушує з місця, коли людина, яка сидить у ньому тисне на борт, і рушає, коли людина вийде з човна й штовхатиме його такою самою силою?
  4. Барон Мюнхгаузен твердив, що сам себе витягнув за чуба з болота. Чому це неможливо?
  5. У відомих дослідах О. Геріке (1654 р.), які він проводив, вивчаючи атмосферний тиск, щоб роз’єднати дві півкулі, з яких було викачане повітря, запрягали шістнадцять коней (по вісім до кожної півкулі). Чи можна було б у такому досліді обійтися меншою кількістю коней?
  6. Чому танкери, призначені для перевезення нафти, розділені перегородками на окремі відсіки?

б) Розв’язування кількісних задач (методи роботи: робота з підручником, робота в “ротаційних трійках”, взаємонавчання):

  1. Координата тіла змінюється за законом під дією сили 100 Н. Знайти масу тіла.
  2. М’яч масою 0,5 кг після удару, що тривав 0,02 с, набуває швидкості 10 м/с. Визначити середню силу удару.
  3. Тіло масою 1,2 кг набуло швидкості 12 м/с на відстані 2,4 м під дією сили 16 Н. Знайти початкову швидкість тіла.
  4. Підсумки уроку.

Метод “Мікрофон”.

  • Чого я навчився на уроці?
  1. Домашнє завдання:
  2. Розв’язати задачу:

Тіло масою 2 кг, рухаючись прямолінійно, за 4 с змінило свою швидкість з 1 м/с до 2 м/с.

а) З яким прискоренням рухалося тіло?

б) Яка сила діяла на тіло у напрямку його руху?

в) Як змінився імпульс тіла (кількість руху) за розглянутий час?

г) Який імпульс сили, що діяла на тіло?

д) Яку відстань пройшло тіло за розглянутий час руху?

  1. Опрацювати відповідний параграф підручника.

 

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *