2 146 перегляд(ів)

Розв’язування задач за темою “Застосування законів Ньютона”

         Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу; навчити їх застосовувати свої знання в процесі розв’язування конкретних задач.

Тип уроку: урок закріплення знань.

Обладнання та наочність: картки і завдання.

Хід уроку

 

  1. Актуалізація опорних знань.

Розв’язування задач практичного змісту на застосування законів динаміки (“метод мікрофон”):

  1. Чому тоненька гілка спочатку опускається, а потім піднімається, коли з неї злітає пташка?
  2. Чому автомобіль важко зрушити з місця, а то і неможливо, на слизькому льоду?
  3. На подолання яких сил витрачається потужність двигуна літака?
  4. Чому шофер не може миттєво зупинити автомобіль?
  5. Чому бур’яни не слід виривати з землі різкими рухами, якщо вони навіть не міцно тримаються в ґрунті?
  6. Чому вітер ламає дерева влітку частіше, ніж взимку?
  7. Чому шафу з книжками іноді неможливо зрушити з місця?
  8. Як за допомогою третього закону Ньютона поясни ти поворот автомобіля на горизонтальній дорозі?
  9. Розв’язування задач:

а) Розв’язування експериментальних задач (метод “акваріум”):

  1. Зрівноваживши посудину з водою на терезах, занурте у воду тіло (при цьому не випускайте його з рук). Поясніть спостережуване явище. У чому тут виявляється дія третього закону Ньютона?

Обладнання: важільні терези; гирі; посудина з водою; будь-яке тіло, що не розмокає у воді.

  1. Визначте розривне зусилля для нитки.

Обладнання: гирка 200г; котушка з нитками № 40; динамометр.

  1. На терезах зрівноважено склянку з водою. Чи порушиться рівновага терезів, якщо в воду занурити олівець і тримати його в руках, не торкаючись склянки? Відповідь обґрунтуйте.

Обладнання: терези, склянка з водою, олівець.

  1. На нитці підвішена дерев’яна лінійка. Чи можна забити в лінійку цвях? Поясніть відповідь. Додому: перевірити на досліді обґрунтовану відповідь.

б) Розв’язування кількісних задач (метод “ажурна пилка”):

  1. Вагонетку масою 500 кг рухають по рейках із стану спокою, прикладаючи силу 25 Н. Через який час вона досягне швидкості 2 м/с?
  2. Через блок, підвішений до гачка динамометра, перекинуто нерозтяжну нитку, до кінців якої підвішені дві різні гирі масами mі m. Під час руху гир під дією сили тяжіння, динамометр показує силу 30 Н. Яка маса другою гирі, якщо маса першої гирі 1 кг?
  3. Поїзд масою 4000 т, проїжджаючи повз світлофор з швидкістю 36 км/год, почав гальмувати, сила гальмування стала і дорівнює Н. На якій відстані від світлофора поїзд буде через 1 хв?
  4. На гладенькій горизонтальній поверхні лежать два бруски, під якими натягнуто нитку. Маса першого бруска 0,5 кг, а другого – 2 кг. Перший брусок тягнуть вправо з силою 8 Н. Визначте силу, з якою діє нитка на другий брусок.
  5. Підйомний кран піднімає залізобетонну плиту масою 1000 кг вертикально вгору з прискоренням 0,2 м/с. Визначте силу натягу каната, що утримує плиту.
  6. Електровоз розвиває силу тяги 180 кН. Маса поїзда 1200 т. На якій ділянці шляху швидкість поїзда збільшиться з 18км/год до 36 км/год.
  • Підсумок уроку.

Релейна самостійна робота (проводиться за текстами раніше розв’язаних задач).

  1. Домашнє завдання:
  2. Підготуватися до написання контрольної роботи.
  3. Підготувати виступ на тему: “Значення законів Ньютона”.
Icon of Fiz10 Urok 29 Fiz10 Urok 29 (17.1 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *