984 перегляд(ів)

Сільвіо Д’Арцо «Пінгвінятко без фрака»

Мета. Познайомити учнів з італійською літературною казкою, проаналізувати

чарівні перетворення, що відбуваються у казці, учити визначати послідовність

подій; висловлювати свою думку щодо прочитаного; розвивати навички

виразного читання і стислого переказу казки.

На прикладі героя казки показати дітям, що своїм розумом, наполегливою

працею можна досягти здійснення заповітної мрії.

Обладнання. Карта Європи, роздатковий матеріал до гри «Де шифрувальник», «Морський бій», таблиця до гри «Добре-погано», зошит.

Хід заняття

  1. Емоційний настрій до заняття

В чарівну країну

Вирушимо разом.

Перешкоди всі пройдем,

Хто не хоче працювати,

Із собою не візьмем.

– Чи здогадалися ви, що це за країна? Ні? Ось вам і перша першкода. Подолати її, тобто відгадати назву чарівної країни, вам допоможе «Мобільний телефон». Пограємо у гру «Дешифрувальник»

 

  1. Змістовна й мотиваційна підготовка учнів до сприймання теми.

2.1 Гра «Дешифрувальник»

 

 

 

                     

                          АБВ      ГҐДЕ         ЄЖЗИ       ІЇЙ            КЛМ

 

 

 

 

                         НОП        РСТ         УФХ      ЦЧШЩ       ЬЮЯ

– Літери у нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер. Щоб відгадати зашифроване слово, треба вибрати тільки одну літеру. Отже, будьте уважними, номер: 471540

Відповідь: 4 7 1 5 4 0

                    І т а л і я

 

– Молодці! Відгадали! Перешкоду подолали! Це країна Італія.

– Покажіть на карті Європи де знаходиться ця країна.

 

2.2  Гра «Морський бій»

– Назву казки ви дізнаєтесь, коли подолаєте другу перешкоду.

– Розшифруйте назву казки і оголосіть її.

Код: Б-7,  Е-4, А-6, Д-7, Е-5, Б-4, Д-6, Є-5, Є-10, И-4, Е-9.

         Ж-2, И-5, И-10

         Б-3, Ж-6, Е-6, Д-4, Е-6.

Відповідь: Пінгвінятко без фрака.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
А Й Ц У К Е Н Г Ш Щ З
Б Х Ї Ф І В А П Р О Л
В Д Ж Є Ґ Я Ч С М И Т
Г Ь Б Ю К П Р Г Ш Д Ж
Д Й Ц У К Е Н Г Ш Щ З
Е Х Ї Ф І В А П Р О Л
Є Д Ж Є Ґ Я Ч С М И Т
Ж Ь Б Ю К П Р Г Ш Д Ж
З Ь Б Ю К П Р Г Ш Д Ж
И Й Ц У К Е Н Г Ш Щ З

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Повідомлення теми й завдань уроку

– Сьогодні ми познайомимося з казкою італійського письменника Сільвіо Д’Арцо «Пінгвінятко без фрака»

Ми будемо вчитися виразно читати текст, аналізувати вчинки і характер дійових осіб, висловлювати свою думку щодо прочитаного.

  1. Вивчення нового матеріалу.

4.1 Ознайомлення з біографічними даними письменника.

      Сільвіо   Д’Арцо  —   італійський   письменник . Літературну   творчість   розпочав   надзвичайно рано. Його збірка оповідань “Маски” та книжок і поезій   “Світло   і   півтінь”   побачили   світ, коли авторові було всього 15 років. Найбільшим успіхом  користувався роман Сільвіо “Чужий дім”. Вже після смерті Д’Арцо видано чималу збірку його творів, що, крім віршів, оповідань та повісті, містить також його літературні казки.

  • Виразне читання тексту вчителем
  • Словникова робота (Зошит,  завд. 1 с.15)

Гроша ламаного- не було ні копійки.

Ватажок – керівник групи.

Глипнув – подивився.

  • Читання й аналіз казки учнями
  • Виразне читання уривку казки від слів «Коли розколюється яйце…» до слів «Не могли ним ніяк намилуватися.»

– Розкажіть про народження маленького пінгвін ятка. Чим цікавий початок казки?

  • Виразне читання уривку казки від слів «Ми забули дати синові ім’я.» до слів «Лімпо, ім’я це, власне, нічого не означає.»

Чому Пінгвіниха-мама не дозволила Пінгвіну-татові назвати сина красивим ім’ям Лімпопо? Що непокоїло батьків малюка?

  • Виразне читання уривку казки від слів «Аж раптом, за якихось півгодини, пінгвін ятко повернулося.» до слів «Не хотілося б примушувати однокласників та вчителя чекати на мене»

– Чому Лімпо повернувся зі школи? Як ви вважаєте, чи справедливим було ставлення до пінгвіняти учителя та учнів?

– На вашу думку, чому на його запитання батьки не дали відповіді?

4.5 Гра «Добре-погано» (Зошит,  завд. 2 с.15)

– Розгляньте ставлення автора казки до героя з різних точок зору: назвати погані та хороші риси.

Що автор схвалює, а що засуджує в казці?

 

Добре Погано
   

 

Учні заповнюють таблицю. Діляться думками.

– Поміркуйте, як автор ставиться до свого героя?

  1. Узагальнення та систематизація знань

5.1 Робота з прислів’ями (Зошит,  завд. 3 с.15)

– Виберіть з поданих прислів’їв те, яке  на вашу думку відповідає змісту казки.

Який рід, такий і плід.

Без труда нема й плода.

Чого лев не зможе, те зробить лис.

Сильний переможе десятьох, а кмітливий – всіх.

5.2 Усний твір (Зошит,  завд.4 с.15)

– Пофантазуйте! Чи зміниться пінгвін, одержавши чудовий фрак?

5.3 Повідомлення ерудитів

Підготовлення учні розповідають про пінгвінів.

Білі груди, чорний фрак і смішна хода — це симпатичні пінгвіни. Зараз на Землі живе до 18 видів цих птахів. Зріст най­менших — 40 см, вага — 50 кг, зріст най­більших — 120 см, вага — 145 кг.

Пінгвіни живуть колоніями. У деяких гніздівках — сотні, тисячі і навіть мільйони птахів.

Імператорський і королівський пінгвіни – єдині у світі птахи, що висиджують кладку з одного-однісінького яйця на своїх лапах. Спочатку пташенята ховаються у складці на животі, а потім збираються в загальну групу — дитячий садок. Тоді тато і мама можуть спокійно вирушати в море за їжею, адже апетит у пташеняти росте з кожним днем. А як же пінгвіни-батьки відшукують своє дитятко серед галасливого натовпу пінгвінят ? Виявляється, по голосу. Всі маля та на вигляд однакові, а голоси у них різні.

 

6.Підсумок уроку

– Що саме вам сподобалося у казці?

– Що не сподобалося? Чому?

– Чого вчить нас ця казка? ( Своїм розумом, наполегливою працею можна досягти здійснення мрії.)

Завдання для конкурсу ерудитів

–   Зіставте початок казок різних народів. Що дивовижного ви відкрили?

– Прочитайте повний варіант казки. Придумайте своє закінчення.

Icon of Zar F 9 Zar F 9 (22.4 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *