2 265 перегляд(ів)

Складання текстів-інструкцій до грита для виготовлення іграшки

Мета:вчити учнів складати тексти-інструкції; розвивати зв’язне мовлення»;збагачувати словниковий запас; виховувати культуру писемного мовлення.

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент

Чути дзвоник голосистий,

Ллється голос його чистий.

Всіх скликає на урок

Цей чудовий наш дзвінок.

Ви спокійно всі сідайте,

Працювати починайте.

 

  1. Актуалізація опорних знань

 

  1. Гра «Кращий знавець мови»

— До якого стилю мовлення належать подані тексти?

а) Прийшла холодна зима. Сірі хмари пливуть над землею. Сиплеться на землю пухкий сніг. Різкий вітер жене його по замерзлій землі.

б) Назва місяця січень бере свій початок у праслов’янській мові,коли наші предки мали справу з випробуванням (просічуванням,висічуванням лісів). Січення (просіка, вирубка) проводили найбільше о тій порі, що припадає приблизно на місяць січень. Імовірно, що слово січень пов’язане з поняттям «сильний (сікучий)мороз». Підтвердженням цього є прислів’я: «Січень січе, лютийстудить, і лиш березень голубить».

в) 30 вересня о 10.00 в актовій залі відбудеться свято осені. Запрошуємо учнів третіх класів, батьків, учителів.

Учні 3-В класу

г)       За віконцем дощик весело шумить

І усіх маляток наших веселить.

Візьме парасольки,

Вийде дітвора —

З дощиком веселим розпочнеться гра.

Крапельки стомились падати на нас —

Вже і їм, і діткам відпочити час.

С. Жупанин

 

  1. Робота в парах

— Складіть оголошення про проведення Веселих стартів середучнів третіх класів.

 

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо складати текст…нісрутцікю

— Пригадайте, що таке інструкція? (Інструкція— вказівкащодо порядку і засобів виконання певної роботи, користування приладами, інструментами.)

— Навіщо потрібно вміти складати інструкцію?

— Отже, сьогодні на уроці ми будемо працювати над текстами,у яких дають поради, роз’яснення (інструкції), як провести гру, виготовити іграшку.

 

  1. С приймання й усвідомлення нового матеріалу

 

  1. Робота над текстом

— Прочитайте текст-інструкцію до гри «На прогулянку».

Діти розміщуються по всьому майданчику, стоячи у накреслених колах. Лише ведучий не має кола. Він говорить: «На прогулянку!», всі вибігають зі своїх кіл і рухаються майданчиком. Закомандою «Дощ!» усі намагаються зайняти кола. Кому не вистачитькола, той стає ведучим.

— Про що дізналися з тексту?

— Які ви знаєте ігри?

 

  1. Усне складання учнями інструкції до гри, в яку вониполюбляють грати.

 

  1. Каліграфічна хвилинка

Урок продовжимо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

ЧчЧчЧчЧаЧвЧеЧічачеяччкоч

Золота красуня — осінь-чарівниця —

По землі ступає, золотом іскриться.

В жовте і червоне листячко фарбує

І картини дивні, чарівні малює.

— До слова листячко доберіть спільнокореневі слова, позначтев них корінь.

— Виконайте звуко-буквений аналіз слова осінь.

— Знайдіть слова, які говорять про осінь як про істоту.

Восени можна побачити багато красивого, треба лише бути спостережливими і вміти трохи фантазувати. На кожному кроці можназустріти чудові витвори природи. Достатньо тільки вміло поєднатиїх — і вийде чудова іграшка.

 

Фізкультхвилинка

 

  1. Ознайомлення з інструкцією щодо виготовлення іграшки.

 

Робота з дидактичним матеріалом

Послідовність виготовлення іграшок із волоського горіха

  • Доберіть горіхи або шкаралупу залежно від задуманої іграшки.
  • Виготовте необхідні допоміжні деталі.
  • Визначте місця з’єднання деталей.
  • Закріпіть допоміжні деталі на шкаралупі горіха, використавшиклей або пластилін.
  1. Цікаво знати!

Чому в Україні горіх називають волоським, а в інших країнах світу — грецьким? Тому що горіх вирощують у Греціїз незапам’ятних часів, і звідси він потрапив до інших країн світу.До України ж горіх завезли з Валахії — сучасної Румунії, тому і називають його волоським.

Про горіх складено багато легенд. Одна з них розповідає, щожерці Вавилона заборонили простим людям уживати горіх у їжу,вважаючи, що він сприятливо впливає на розумову діяльність.Таким віруванням сприяло те, що ядро горіха, звільнене від шкаралупи, дуже схоже за формою та наявністю звивин на мозок людини.

Інша легенда свідчить, що елліни (давні греки) присвячувалигоріх богині Артеміді. На її честь дівчата водили хороводи навколовікових дерев. Одного разу учасниці хороводу чогось дуже злякалися, кинулися під крону горіха й раптово перетворилися на плоди,які повисли на дереві.

 

  1. Самостійна робота

— Складіть інструкцію про виготовлення закладки для книги,використовуючи опорні слова. (Виміряйте, виріжте, цупкий кольоровий папір, наклейте орнамент, на смужку)

— Запишіть інструкцію в зошити.

— Чому потрібно користуватися закладками?

 

  1. Поетична хвилинка

В кожнім домі, в кожній хаті,

У містах і на селі,

Хто навчився вже читати,

Має книжку на столі.

Дружба з книгою — це свято,

Не було б його у нас,—

Ми б не знали так багато

Про новий і давній час.

С. Міхалков

 

  1. Робота над прислів’ями

— Складіть і запишіть прислів’я.

Золото добувають із землі,                     розуму набирай.

Розум без книги,                                               людей навчає.

Одна книга тисячі                                    що птах без крил.

Книгу читай,                                            а знання — з книжок.

 

  1. Підсумок уроку

— Які тексти ми сьогодні вчилися складати?

— Навіщо потрібно вміти складати інструкції?

— Спробуйте скласти текст-інструкцію про виготовлення іграшкової листівки.

Icon of Ukr3 Urok (11) Ukr3 Urok (11) (27.1 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *