285 перегляд(ів)

Тематична робота по образотворчому мистецтві 4 клас

Мета: 1. Узагальнити знання учнів про композицію, відображення художнього образу; закріпити знання з природознавства.

  1. Розвивати образне мислення, окомір, на­вички роботи в групах.
  2. Виховувати естетичне ставлення до творів мистецтва.

Обладнання: матеріали: фарби, кольоровий папір, кольо­рова крейда, чорний папір, клей; зоровий ряд: зразки дитячих робіт, таблиці з астрономії, фігурка героя-іншопланетянина.

Хід уроку

  1. Організація класу
  2. Актуалізація опорних знань

Бесіда за запитаннями.

  • Яку тему ми вивчали протягом останніх уроків?
  • Що таке художній образ?
  • Над якими художніми образами ми працювали?
  • Якими засобами виразності користувалися при цьому?
  • Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя.

Сьогодні зранку до нашої школи завітав ось такий цікавий гість. Тварина не тварина, людина не людина, може, іншопла- нетянин якийсь. Давайте придумаємо йому ім’я. Говорити він не вміє, може тільки видавати звуки, але в руках у нього — ось такий лист, який зміг перекласти лише наш комп’ютер.

Адреса відправлення — Туманність Андромеди. Мета по­льоту — підкорення космосу. Кнопку зорельоту запрограмо­вано на пошук розумних іншопланетян. За випромінюванням і радіосигналом довідалися ми, що є планета Земля. Я довго мчав Чумацьким Шляхом, уже втрачено лік світловим рокам. Поки наближався до планетної системи, то не повірив своїм очам: мене зачарував шум листя, краса пейзажів. Усе мені тут сподобалося. Але справа в тому, що я забув, з якої планети я прилетів. Допоможіть мені, будь ласка.

  1. Оголошення теми уроку

Діти, я думаю, ми з вами зможемо допомогти нашому гос­теві; знайти його планету, а водночас спробуємо передати ще один образ — образ космосу.

  1. Вивчення нового матеріалу

Слово вчителя з елементами бесіди.

  • Скільки відомо планет Сонячної Системи? (9)
  • Назвіть їх. (Меркурій, Юпітер, Нептун, Венера, Сатурн, Плутон, Марс, Уран, Земля.)

— Як називається наша планета? (Земля.)

Давайте подумаємо, з якої планети може бути наш гість. Для цього ви повинні пригадати все, що вчили з природознав­ства.

Учні розповідають усе, що знають про планети Сонячної системи, використовуючи таблиці з астрономії.

Виявляється, жодна планета нашому гостеві не підходить. Але якщо йому добре тут, значить повинна існувати планета, що нагадує Землю, але тільки розташована навколо інших зірок, подібних Сонцю.

Давайте вигадаємо планету для нашого гостя. Ви готували твори про планети, і зараз ми їх послухаємо. (Діти зачитують твори.)

Сьогодні на уроці ми намалюємо планету для нашого гос­тя. Робота буде груповою. Кожний ряд буде створювати свою планету.

  1. Практична робота

Учні виконують роботу, використовуючи різну техніку. (Аплікацію, монотипію, живопис, графіку (крейда).) Учитель проводить індивідуальний інструктаж.

  • Завершення уроку

Демонстрація дитячих робіт. Визначення планети, яка най­більше підходитиме нашому героєві.

Obraz4 24 (16.8 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *