573 перегляд(ів)

Тип Кишковопорожнинні. Прісноводна гідра. Лабораторна робота № 3 «Вивчення будови прісноводної гідри» (на постійних мікропрепаратах)

Мета:ознайомити учнів із загальною характеристикою кишковопорожнинних, розповісти про їхню різноманітність, провести лабораторну роботу з вивчення будови прісноводної гідри (на постійних мікропрепаратах).

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати основні ознаки будови кишковопорожнинних і представників кишковопорожнинних (обладнання й матеріали для лабораторної роботи зазначені в тексті самої лабораторної).

Базові поняття й терміни: тип Кишковопорожнинні, гідроїдні, сцифоїдні медузи, коралові поліпи, жалкі клітини, кишкова порожнина.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку

 

I.ОрганізаційнийетапПеревіркадомашньогозавдання

Учитель перевіряє в зошиті [2] наявність виконаної лабораторної роботи № 3 «Вивчення будови прісноводної гідри». Запитує, що залишилося незрозумілим, чи були труднощі її виконанні, відповідає на питання школярів.

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Як ви думаєте, чому від медузи, що потрапила на берег, залишається тільки «мокре місце»?Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Загальна характеристика типу Кишковопорожнинні

Розповідаючи про двошарових тварин, слід звернути увагу на те, що складаються вони всього із двох шарів клітин. Тому медуза в основному складається з мезоглеї — рідини між двома тонкими шарами клітин, це й визначає те, що від неї залишається тільки «мокре місце».

Кишковопорожнинних налічується понад 9 тисяч видів. Це нижчі, переважно морські, багатоклітинні тварини, прикріплені до субстрату або плаваючі в товщі води.

Незважаючи на велике розходження у зовнішній будові й розмірах тіла кишковопорожнинні мають спільні риси організації.

Тіло кишковопорожнинних утворене двома шарами клітин: зовнішнім — ектодермою і внутрішнім — ентодермою, між якими знаходиться безструктурна речовина — мезоглея. Вони мають радіальну або променеву симетрію тіла, що сформувалася у зв’язку із прикріпленим або малорухомим способом життя…

Biol8 (13) (15.8 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *