3 763 перегляд(ів)

Урок 114. Перевірна робота. Диктант

Мета: перевірити орфографічну та пунктуаційну грамотність учнів; розвивати акуратність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку

ІІІ. Контроль знань. Диктант

 

ПОЧАТОК ЛІТА

Засяяло у барвистому травневому вінку біле мереживо. Це веснапередає червню чародійні ключі від щедрого літа. Кучеряві дібровимліють від веселих барв великого свята природи.

У густих верболозах не втихають солов’ї На тихе плесо річкивипливає качина сімейка.

Жовтим букетом пишається болотяне верболіззя. Пишні лугипропахли медовим ароматом. Бавляться на них метелики з самогоранку й до смеркання. (58 слів).

 

ВЕДМЕЖЕ СІМЕЙСТВО

На осяяну сонцем лісову галявину вивела ведмедиця своїх маленьких ведмежат. Зупинилась. Чи все спокійно в лісі?

Туляться до матері маленькі ведмежата. Страшно їм у величезному лісі. Лише недавно вибралися з теплого барлога. Прислухаються ведмежата, як шумить вітер у верховітті дерев. На висохлійсосновій гілці дятел вистукує барабанний дріб.

Будуть ведмежата звикати тепер до рідного лісу, гратися, кататися по м’яких купинах і лазити на дерева. (66 слів)

 

ЛЕЛЕКИ

Біля Миколчиного будинку росло високе дерево. На ньому влаштували гніздо лелеки.

Миколка любив спостерігати за красивими птахами. Спочаткулелека сиділа у гнізді — насиджувала яйця. Потім вилупились пташенята. Миколка бачив, як батьки турбувалися про них.

Щодня лелеки літали на болото, ловили там жаб, вужів і приносили своїм пташенятам. А вечорами птахи стояли на краю гніздай відпочивали. (57 слів)

 

СПІВ ЖАЙВОРОНКА

Маленька пташка, як грудка землі, низько висіла над полем.

Тріпала крильцями на місці напружено. Часто і важко тягнулавгору невидиму струну від землі аж до неба. Струна тремтіла і гурчала.

Тоді, скінчивши, падала тихо вниз, натягала другу з неба наземлю. Єднала небо з землею в голосну арфу і грала на струнах

симфонію поля. (56 слів)

 

ВЕРБА

Верба. Звичайне собі дерево. Але скільки з ним пов’язано цікавих історій!

Верба стала своєрідним символом українського народу. ВеликийКобзар на засланні в далекій Орській фортеці висадив саме вербовугілочку. Він доглядав її, оберігав від пекучого проміння сонця.

Ця тоненька гілочка нагадувала йому рідну, улюблену Україну. Назнак великої поваги до Тараса Григоровича Шевченка казахськийнарод оберігає ту вербу і сьогодні. (60 слів)

* * *

Рідний край! Дорога серцю земля батьків і дідів наших. Безмежні степи, зелені ліси, блакитні небеса. Хіба є на світі щось дорожче за Вітчизну?

Вулиця в пишних каштанах і кленах. По ній ти щодня ходишдо школи.

Зі стежки до школи, зі шкільної парти, з першої картинкив абетці, з берізки біля хати починається твоя Батьківщина.(55 слів)

 

ІV. Підсумок уроку

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *