778 перегляд(ів)

Урок 116. Урок розвитку зв’язного мовлення.Редагування текстів

Мета: навчати школярів бачити в тексті недоліки та редагувати їх; розвивати увагу, мислення, мовлення, пам’ять; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Встали, дітки, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько.

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

ІІ. Каліграфічна хвилинка

— Відгадайте загадку.

  • Маю жовтий вусок,

Золотий колосок.

Буде з мене мука

Й паляниця м’яка. (Пшениця)

— Запишіть речення зі словом-відгадкою.

IIІ. Мотивація навчальної діяльності.Повідомлення теми й мети уроку

— Послухайте тест.

Поні — маленька конячка. Поні люблять усі діти. У поні короткініжки, маленька голівка, гладка шерсть. Поні біжить по доріжціі тягне візок. У поні легкий біг. У візок сіли діти. Поні весело побігли доріжкою парку.

— Які недоліки ви помітили в тексті?

— Якими словами можна замінити слово поні?

— Під час написання текстів можуть траплятися різні негаразди: повтори слів, незавершеність висловлювань, непослідовнерозташування речень. Ці недоліки усуває людина, яка називаєтьсяредактор.

— Чи знаєте ви, хто такий редактор?

Редактор — людина, яка перевіряє і виправляє або відповіднооформляє певний текст. Редактор працює у видавництві, редакції,на радіо чи телебаченні.

— Сьогодні на уроці ми будемо редагувати тексти.

  1. Робота над темою уроку
  2. Колективне редагування

ЇЖАК

Якось діти гуляли у лісі. Біля старої верби діти побачили старенького їжачка. Петрик обережно вкотив їжачка до маленькоїторбинки. Діти принесли їжачка додому і налили йому в мискумолока.

А коли їжачок підріс, діти відпустили його в ліс.

— Які недоліки ви помітили у тексті?

Удосконалений текст

ЇЖАК

Якось діти гуляли у лісі. Біля старої верби вони побачили маленького їжачка. Петрик обережно вкотив колючого клубочка домаленької торбинки. Діти принесли їжачка додому і налили йомув миску молока.

А коли він підріс, малеча відпустила його в ліс.

 

СМАЧНІ ГРУШІ

Вирішили Дениско та Олег грушами поласувати. А вони високона дереві висять — не дістати.

Невдовзі вони ласували смачними медовими грушами.

Дениско скинув піджак і поліз на грушу. Олег почав його підсаджувати.

Угорі погрозливо гули бджоли. Та хлоп’ята не злякалися.

— Які недоліки помітили в тексті? (Абзаци не зв’язані між собою,порушена послідовність висловлювання.)

Удосконалений текст

СМАЧНІ ГРУШІ

Вирішили Дениско та Олег грушами поласувати. А вони високона дереві висять — не дістати.

Дениско скинув піджак і поліз на грушу. Олег почав його підсаджувати.

Угорі погрозливо гули бджоли. Та хлоп’ята не злякалися.

Невдовзі вони ласували смачними медовими грушами.

Фізкультхвилинка

  1. Добирання влучного заголовка

Мальви з давніх-давен були улюбленими квітами українськогонароду. Їхні високі стебла з рожевими, пурпуровими, білими квітами прикрашають майже кожну садибу, бо ці квіти народженідля краси і радості. Але вони ростуть не лише біля садиби, а й крайдороги. Вийшли вони за двір і квітнуть, радіючи, що милують око,що звеселяють душу своєю красою.

Мальви не лише милують око і веселять душу, а й дуже помічні.

Відвар з цих квітів використовують під час лікування нежитю, ангіни. А з їхніх пелюсток добувають фарбу, яку використовують дляліків і кондитерських виробів.

а) Улюблені квіти українського народу.

б) Квіти-помічники.

в) Мальви — красиві і корисні квіти.

  1. Самостійне редагування

— Відредагуйте запропоновані тексти і запишіть удосконалені.

  • Кіт побачив на дереві гніздо, у якому пищали пташенята. Кітполіз на дерево. Прилетів старий дрізд. Він почав клювати кота.Кіт злякався і втік.
  • Під березою Мар’янка й Дмитрик знайшли совеня з пошкодженим крилом. Воно тужливо пищало.

Незабаром крильце у пташеняти зажило. Діти випустили совенятко на волю.

Діти забрали пташеня. Дома вони перев’язали крильце, посадили його в клітку.

  1. Перевірка написаного

Аналіз учнівських робіт.

Робота щодо усунення недоліків.

  1. Підсумок уроку

— Чого вас навчив цей урок?

— Що означає відредагувати текст?

— Які види недоліків можуть траплятися в текстах?

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *