806 перегляд(ів)

Урок № 15 Води суходолу Африки

 

Мета уроку: актуалізувати поняття «річка», «озеро» та «підземні води»; сформувати уявлення учнів про внутрішні води Африки; розповісти про особливості річкової мережі материка, про живлення та режим найбільших річок; виявити основні риси географії та природи озер Африки; з’ясувати особливості залягання та значення підземних вод.

Обладнання: підручник, атлас, зошит для практичних робіт, кліматична карта Африки, фізична карта Африки, ілюстрації із зображенням річок, озер, водоспадів Африки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Очікувані результати: учні зможуть: наводити приклади внутрішніх вод; розповідати про річки й озера Африки та характеризувати їх розміщення на материку; позначати і показувати на карті об’єкти географічної номенклатури.

Географічна номенклатура: річки — Ніл, Конго (Заїр), Нігер, Замбезі, Оранжева; озера — Вікторія, Танганьїка, Ньяса, Чад; водоспад Вікторія.

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Вступне слово вчителя

Історія більшості давніх цивілізацій пов’язана з річками. Так, Давній Єгипет називають даром Нілу — найбільшої річки земної кулі. Якби тут не було його вод, на місці Єгипту простяглася б безмежна пустеля.

Geo7 Urok (14) (12.4 KiB, 3 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *