4 086 перегляд(ів)

Урок 2. ШКОЛА ВЧИТЬ, ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ

Мета: ознайомити учнів з історією відкриття перших шкіл, їх значенням у житті людини, країни; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до навчання.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Фронтальне опитування

— Розкажіть, що є в людині від природи.

— Які вміння вирізняють людину з-поміж інших мешканців Землі?

— Знайдіть у тексті на с. 6 відповіді на запитання: «Що робить людину людиною?Що відрізняє людину від тварин?»

 

  1. Тестування (див. додаток до уроку 2)

 

  1. Гра «Так чи ні?»

— Що в людини від природи? Відповідайте «Так» або «Ні».

  • Потреба в праці. (Так)
  • Потреба в їжі. (Так)
  • Потреба в теплі. (Так)
  • Потреба в розвагах. (Ні)
  • Потреба в повітрі. (Так)
  • Потреба в продовженні роду. (Так)
  • Потреба в грошах. (Ні)
  • Потреба в примноженні багатств. (Ні)
  • Потреба в комп’ютерах. (Ні)
  • Потреба в тваринах і рослинах. (Так)

— Отже, людина — частина природи.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про історію відкриття перших шкіл, їхзначення в житті людини.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с.9-14)

— Прочитайте початок розповіді на с. 9.

— Продовжте розповідь про користь навчання.

— Назвіть професії людей, як і зайняті вашою освітою.

— Назвіть професії людей, як і вас навчають, але не працюють у школі.

— Прочитайте текст «Історія школи» на с. 9-11 і поділіться своїми думкамищодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Розгляньте малюнок на с. 9. Де були створені перші школи?

— Хто з дітей не міг відвідувати перші школи? Як ви гадаєте, чому?

— Чого навчали в школах Стародавньої Греції?

— Чим завершувалося навчання у спеціальній школі? Для чого це потрібнобуло хлопчикам?

— Чи цікавим, на вашу думку, було навчання в таких школах?

— Чи хотіли б ви навчатися того ж самого, чого навчали у стародавніхшколах?

— Розгляньте малюнок на с. 10. Коли з’явилися школи на наших землях?

— Кого у них навчали?

— Чого вчили у церковних школах?

— Що ви дізналися про школу в Києво-Печерському монастирі?

— Прочитайте тлумачний словничок на с. 11. Про як і нові слова ви дізналися?

Складіть з ними речення.

Робота в групі

— Порівняйте предмети, що є у вашому розкладі, з тими, які вивчали діти

у давньогрецькій та церковній школах.

— Прочитайте рубрику «Чи знаєш ти?» на с. 11. Розкажіть, про що ви дізналися.

— Прочитайте оповідання «Найсильніша зброя» на с. 14 і поділітьсясвоїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що сказав Анні її вчитель? Знайдіть його слова в тексті.

— Яких висновків дійшла князівна після полювання? Доведіть їх правильність—Розгляньте малюнок на с. 14. Що таке Євангеліє? Прочитайте про це

у тлумачному словничку на с. 14.

— Прочитайте рубрику «Чи знаєш ти?» на с. 14. Розкажіть, про що ви дізналися.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 14.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Гра «Доповни речення»

1) Щоб народжений людиною став нею, йому потрібно…

2) Людину творить …, в якій вона народилась, але й країну створює…

3) Вищою за звіра, вищою за інших роблять людину… і … (Знання і розум)

Людина долає перешкоди не … (силою), а знанням і … (розумом).

  1. Гра «Правильний вибір»

— Позначте «+ « правильне твердження.

О Без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля виростаємаленьким звірятком;

О без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля виростаєпрацьовитою людиною;

О знання і розум — найсильніша зброя;

Оусіляку перешкоду людина, як звір, намагається здолати силою.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 9-14.

 

 

ДОДАТОК ДО УРОКУ 2

Тестування

  1. Об’єднання людей, як і взаємодіють, залежать один від одного, називається:

а) суспільством;

б) колективом;

в) родиною.

  1. До суспільства належить:

а) людина;

б) тварина;

в) рослина.

  1. Що відрізняє людину від тварин?

а) зріст;

б) мовлення;

в) розвиток;

г) народження;

ґ) мислення;

д здатність до творчості;

є) дихання;

є) праця.

  1. Що робить людину людиною?

а) Суспільство;

б) жива природа;

в) мова і мислення.

  1. Що залишилося у людини природного?

О потреба в продовженні роду;

О потреба в примноженні багатств;

О потреба в тваринах і рослинах;

О потреба в теплі;

О потреба в повітрі.

О потреба в праці;

О потреба в грошах;

О потреба в комп’ютерах;

О потреба в їжі;

О потреба в розвагах;

Icon of Ja U Sviti (2) Ja U Sviti (2) (16.0 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *