1 751 перегляд(ів)

Урок біології: Органи та системи органів тварин

Мета: ознайомити учнів з будовою органів і систем органів тварин.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, щодозволяютьілюструватиоргани й системиорганівтварин.

Базовіпоняття й терміни: органи, системиорганів

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

І.Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Що ви пам’ятаєте про органи рослин? Чи можуть такі ж органи бути у тварин?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Органи та системиорганівтварин

Описуючи органи й системи органів, не варто заглиблюватися в деталі, які будуть вивчатися в наступних темах. Треба дати загальний огляд систем, пов’язавши їх з основними життєвими функціями тварин. Фактично це розмова про взаємозв’язки структур і функцій,

Різні тканини утворюють органи. Орган — це частина тіла організму, що займає в ньому постійне положення, має певну будову, форму й виконує специфічні функції. Органи перебувають у тісній взаємодії. Сукупність органів, які виконують спільні функції, називається системою органів. Наприклад, серце й кровоносні судини виконують функцію кровообігу й тому утворюють кровоносну систему.

У тварин розрізняють; опорно-рухову, травну, дихальну, кровоносну, видільну, нервову й статеву системи.

Опорно-рухова система у різних типів тварин може бути представлена: шкірно-мускульним мішком (кишковопорожнинні, черви), зовнішнім кістяком і пучками поперечносмугастих м’язів (членистоногі), хордовим кістяком і м’язами (ланцетник), кістковим кістяком і м’язами (кісткові риби, земноводні, плазуни, птахи, ссавці). Основні функції опорно-рухової системи — опора тіла, його рух і захист внутрішніх органів.

У більшості тварин є спеціальні органи для прийняття й перетравлювання їжі. Травна система починається ротовим отвором, котрий у багатьох тварин має щелепний апарат. У молюсків і деяких видів червів це ороговілі вирости. Риби, земноводні, плазуни, ссавці мають у ротовій порожнині зуби, якими вони захоплюють, утримують або механічно переробляють їжу. Далі їжа переміщається по травному каналу, що складається із глотки, стравоходу, шлунку, кишечника й закінчується анальним отвором. Уже у молюсків з’являються травні залози: слинні, печінка, підшлункова. Основні функції травної системи — перетравлювання їжі і всмоктування поживних речовин…

Biol8 (4) (13.4 KiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *